Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ସାଂସଦ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତିଙ୍କ କଥା ଶୁଣୁନି ପୋଲିସ: ଟୁଇଟ ଜରିଆରେ ଅସହାୟତା କଲେ ପ୍ରକାଶ, କ’ଣ ବୁଝିବା ଏଥିରୁ?

30/09/2019 at 5:59 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୩୦|୯: ସାଂସଦ କହିଲେ ଆଉ ପୋଲିସ ଶୁଣିଲାନି । ଆଉ ଏଇ କଥାକୁ ଟ୍ବିଟରରେ ଲେଖି ପୋଲିସ କମିଶନରଙ୍କୁ କମ୍‌ପ୍ଲେନ୍‌ କରିଛନ୍ତି ଖୋଦ୍‌ ସାଂସଦ । ଏଠି ପୋଲିସ ପବ୍ଲିକ୍‌ ରିଲେସନ୍‌ ଭିତରେ ଜଣେ ସାଂସଦଙ୍କ ରୋଲ୍‌ କ’ଣ, ଆଉ ଏମିତି କରି ସାଂସଦ କ’ଣ ଦେଖାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି,  ତାହା ବୁଝା ପଡ଼ୁନାହିଁ । କ’ଣ ରହିଛି ପୂରା ଘଟଣା ଚାଲନ୍ତୁ ଦେଖିବା ।….

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ସାଂସଦ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ଏ ଟ୍ବିଟ୍‌ ଉପରେ ଟିକେ ନଜର ପକାନ୍ତୁ । ନିଜ  ଟ୍ବିଟର ପେଜ୍‌ରେ ଏମିତି କିଛିଲେଖି ପୋଲିସ କମିଶନରଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ଅଭିଯୋଗ ଜଣାଇଛନ୍ତି ସାଂସଦ । ପଡ଼ୋଶୀଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର କିଛି ପାଟିତୁଣ୍ଡକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ କୌଣସି ଆକ୍ସନ ନେଇନଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ଏହି ଘଟଣାରେ ସାଂସଦଙ୍କ କହିବା କଥା ତାଙ୍କ ପଡ଼ୋଶୀରେ ରହୁଥିବା ମନଜିତ୍‌ ଦାସ ତାଙ୍କ ସହ ଗଣ୍ଡଗୋଳ କରିଥିଲେ । ପାଟିତୁଣ୍ଡ କରିଥିଲେ । ଏନେଇ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି ପୁରୀ ଘାଟ ଥାନାକୁ ଫୋନ୍‌ କରି ଜଣାଇବା ପରେ ମଧ୍ୟ ବିଳମ୍ବରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ପୋଲିସ । ଆଉ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପରିବର୍ତେ କୁଆଡ଼େ ସାଂସଦଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ ।

ଜଣେ ସାଂସଦଙ୍କ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଖୋରାକ୍‌ ଯୋଗାଇଛି । କାରଣ ଏଠି ପୋଲିସ ପବ୍ଲିକ୍‌ ରିଲେସନ୍‌ ଭିତରେ ଜଣେ ସାଂସଦଙ୍କ ରୋଲ୍‌ କ’ଣ, ଆଉ ଏମିତି କରି ସାଂସଦ କ’ଣ ଦେଖାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି,  ତାହା ବୁଝା ପଡ଼ୁନାହିଁ ।

ସାଂସଦଙ୍କ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗକୁ କିନ୍ତୁ ମାନିବାକୁ ନାରାଜ୍‌ କଟକ ଡିସିପି ।ତାଙ୍କ କହିବା କଥା ସାଂସଦଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପାଇବା ମାତ୍ରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ପୁରୀଘାଟ ଥାନା ଅଧିକାରୀ । ଏମିତିରେ କିଏ ସତ କିଏ ମିଛ ତାହା ତ ତଦନ୍ତ ପରେ ଜଣାପଡ଼ିବ । ହେଲେ ଏଠି ଗୋଟେ କଥା ବୁଝାପଡ଼ୁନି ସାଂସଦ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି ପଡ଼ୋଶୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ନକରି ଟ୍ବିଟର ପେଜ୍‌ରେ ଏମିତି ଲେଖିବାର ଅର୍ଥ କ’ଣ ହୋଇପାରେ ? 

ଯେତେବେଳେ ସରକାର ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ପୋଲିସ ବିଭାଗକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ପୋଲିସ ଡିପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଯୋଡ଼ି ହେବାକୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଉଚିତ୍‌ ସମ୍ମାନ ଓ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ପୋଲିସ-ପବ୍ଲିକ୍‌ ରିଲେସନ୍‌ ଉପରେ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ବ ଦେଉଛି, ସେଠି ଜଣେ ସାଂସଦ ପୋଲିସ ବିରୋଧରେ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିବା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ସାଂଘାତିକ ।

ଏମିତିରେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ବି ବ୍ୟବସ୍ଥା ପ୍ରତି ନାନା ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିବା ସ୍ବାଭାବିକ୍‌ । ପ୍ରଶ୍ନ ଏୟା ହୋଇପାରେ ଯେ, ଯଦି ଏଠି ପୋଲିସ ଜଣେ ସାଂସଦଙ୍କ କଥା ଶୁଣୁନି ତାହେଲେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ କଥା ଶୁଣିବ କେମିତି ?

ଏୟା ବି ହୋଇପାରେ ଯେ, ଯଦି ଜଣେ ସାଂସଦ ପୋଲିସ ବିରୋଧରେ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ କରିବେ ତାହେଲେ ବ୍ୟବସ୍ଥା ତିଆରି କରୁଥିବା ନେତାଙ୍କୁ ଲୋକେ ବିଶ୍ବାସକୁ ନେବେ କେମିତି ?

   Related Posts