Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୪୮୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୪୪୪୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୫୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୮୫ ମୃତ
  • ||
  • ଖୋଲିଲା ଶିମିଳିପାଳ, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର
  • ||
  • ଆଉ ନାହାଁନ୍ତି ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଶାନ୍ତିଦେବୀ, ୮୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • କଥକ ସମ୍ରାଟ ବିରଜୁ ମହାରାଜଙ୍କ ପରଲୋକ, ୮୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ : ସୋମବାରଠୁ ଦାଖଲ ହେବ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର, କରୋନା କଟକଣାରେ ସରିବ ପୁରା ପ୍ରକ୍ରିୟା
  • ||
  • ଆହତ ହାତୀର ଚିକିତ୍ସା କଲା ବନ ବିଭାଗ, ବାରହା ଫାଶରେ ପଡି ଗୋଡରେ ହୋଇଥିଲା କ୍ଷତ
  • ||
  • ଖସିବ ପାରଦ ବଢିବ ଶୀତ, ୧୯ ଯାଏଁ ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘନ କୁହୁଡି
  • ||

ଦୁଇ ପୁଅଙ୍କୁ ମୃଦୁ ପାନୀୟରେ ବିଷ ମିଶାଇ ଦେବାପରେ ମଦରେ ବିଷ ମିଶାଇ ପିଇଦେଲେ ମହିଳା : ମା’ ଓ ଜଣେ ପୁଅ ମୃତ, ଆଉଜଣେ ଜୀବନ ସହ କରୁଛି ସଂଗ୍ରାମ

7/09/2019 at 3:06 PM

ମାଲକାନଗିରି ୭|୯: ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା କାଲିମେଳା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଏମଭି ୭୯ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ତେଲେରାଇ ଆଦିବାସୀ ଗାଁରେ ଘଟିଛି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା । ମୂକେ ପଡିଆମି ନାମକ ଜଣେ ୩୨ବର୍ଷ ବୟସର ବିଧବା ମହିଳା ଦୁଇ ଛୁଆଙ୍କୁ ବିଷ ପିଆଇବା ସହ ନିଜେ ବିଷ ପିଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ତେଲେରାଇ ଗାଁର ସିଙ୍ଗା ପଡିଆମି ଟିବି ରୋଗରେ ତିନି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ମୂକେ ପଡିଆମି ତାଙ୍କ ଦୁଇ ପୁଅ-ଆଠ ବର୍ଷ ବୟସର ଦେବେନ୍ଦ୍ର ପଡିଆମି ଓ ଛଅ ବର୍ଷ ବୟସର ମୁନା ପଡିଆମିଙ୍କୁ ପେପ୍‌ସୀ ମୃଦୁପାନୀୟରେ ବିଷ ମିଶାଇ ପିଆଇବା ପରେ ନିଜେ ଦେଶୀ ମହୁଲି ମଦରେ ବିଷ ମିଶାଇ ପିଇଦେଇଥିଲେ । ଫଳରେ ମହିଳା ଓ ତାଙ୍କ ସାନ ପୁଅଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବଡ ପୁଅ ଏବେ ଜୀବନ ସହ ସଂଗ୍ରାମ କରୁଛନ୍ତି ।

ଆଠ ବର୍ଷ ବୟସର ପୁଅ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ପଡିଆମିକୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ  ଉଦ୍ଧାର  କରି କାଲିମେଳା  ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଭର୍ତ୍ତି କରିଛନ୍ତି ।  ପାରିପାର୍ଶ୍ବିକ ପରିସ୍ଥିତିରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ବିଧବା ମୂକେ ପଡିଆମି ଶାଶୁ ଶ୍ବଶୁରଙ୍କର ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଓ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ଯୋଗୁଁ ଦୁଇ ପୁଅଙ୍କୁ ବିଷ ଦେଇ ନିଜେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା  କରିଥିବାର ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି । ତେଲେରାଇରେ ପହଞ୍ଚି  ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି   ।

   Related Posts