Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପି ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣାକଲା ଆପ୍‌, ତାଲିକାରେ ଅନେକ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷିତ
  • ||
  • ଆସେସ୍‌ ସିରିଜ୍ କବଜା କଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ୪-୦ରେ ମୂଳପୋଛ କରି ଇତିହାସ ରଚିଲା କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀ
  • ||
  • ରବିବାର ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ରେକର୍ଡ ୪୪୫୨ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୦୦୩ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ମୋହନା: ଅଟୋ-ବାଇକ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ୭ ଆହତ
  • ||
  • ବଣାଇ ରେଞ୍ଜରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ, ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁରେ ପଡୁଛି ତାଟିକବାଟ
  • ||
  • ଟେକ୍ସାସରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ପଣବନ୍ଦୀ : ପାକିସ୍ତାନୀ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଏଫବିଆଇ ଓ ସ୍ୱାଟ୍ ଟିମ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଡେଇଁଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୧୭୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୩୩୯୧୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନିଶାରେ ୩ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲେ କାର୍ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟା ପୋଲିସକୁ କଲେ ଗାଳିଗୁଲଜ
  • ||
  • ଫାଟିଗଲା ମୋବାଇଲ ବ୍ୟାଟେରୀ, ନାବାଳକ ଗୁରୁତର : ପଥରରେ ଛେଚୁଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||

ମା’ ର ମମତା : ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ପୁଅ ପାଖକୁ ୨୫୦କିମି ଦୂରରୁ ଚାଲି ଚାଲି ଆସିଲା ମାଆ, ସାଙ୍ଗରେ ଥିଲା ଛୋଟ ଝିଅ

14/04/2020 at 2:20 PM

କଟକ ୧୪।୦୪: ପୁଅକୁ ଦେଖି୍ବା ପାଇଁ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ସାଜିଲା ବାଧକ । ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହାତ ହୋଇ ପୁଅ କଟକ ବଡ଼ମେଡିକାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛି । ପୁଅକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଯିବାକୁ ବାହାରିଲା ବେଳକୁ ଲକଡାଉନ ବାଧକ । ଯିବାର କୌଣସି ଉପାୟ ନଥିଲା । ଶେଷରେ ସାଙ୍ଗରେ ୭ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ଧରି ଦୁଃସାହସିକ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି ମାଆ । ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା କୋଇଡ଼ାରୁ ଚାଲି ଚାଲି ୯ ଦିନ ପରେ କଟକ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି । ତେବେ ବାରବାଟୀ ନିକଟରେ ଜଣେ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିରେ ପଡ଼ିବା ପରେ ସେ ଉଭୟଙ୍କୁ ନିଜ ଗାଡ଼ିରେ ଉଭୟଙ୍କୁ କଟକ ବଡ଼ମେଡିକାଲ ପଠାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲ୍ଲା ଟେନ୍‌ସା ଅଞ୍ଚଳର ଅମିତ କର ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବବିତା ଅଞ୍ଜଳି କର ମୀନା ବଜାର ସର୍କସ ପାର୍ଟିରେ କାମ କରୁଥିଲେ । ଗତ ୫ବର୍ଷ ତଳେ ସ୍ୱାମୀ ଅମିତଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା । ବବିତା କୋଇଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ଚାହା ଦୋକାନ କରି ପୁଅ ସୁନୀଲ ଓ କୁନି ଝିଅକୁ ଧରି ପରିବାର ପ୍ରତିପୋଷଣ କରିୁଥିଲେ । ତେବେ ସୁନୀଲ ୨ବର୍ଷ ହେଲା କେନ୍ଦୁଝରରେ ରହି ଏକ ମୀନାବଜାର ଦୋଳିରେ କାମ କରୁଥିଲେ । ୯ଦିନ ତଳେ ସୁନୀଲଙ୍କର ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା । ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଯୋଗୁ ଗାଡ଼ି ବନ୍ଦ ଥିବାରୁ ଝିଅକୁ ସାଙ୍ଗରେ ଧରି ବବିତା ଚାଲିଚାଲି କେନ୍ଦୁଝରରେ ପହଞ୍ଚି ଥିଲେ । ସେଠାରେ ଦୁଇ ଦିନ ରହି ବିଭିନ୍ନ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପୁଅକୁ ଖୋଜିଥିଲେ । ହେଲେ ପୁଅର ସନ୍ଧାନ ମିଳିନଥିଲା ।

ଶେଷରେ ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା ଯେ ସୁନୀଲଙ୍କୁ କଟକ ବଡ଼ମେଡିକାଲ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ପୁଅକୁ ଦେଖିବାକୁ କଟକ ଯିବା ପାଇଁ ଗାଡ଼ିର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ବବିତା କେନ୍ଦୁଝର ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚି ଗୁହାରୀ କରିଥିଲେ । ହେଲେ କେହି ତାଙ୍କ କଥା ଶୁଣିନଥିଲେ । ସେଠାରୁ ନିରାଶ ହେବା ପରେ ପୁଣି ଝିଅକୁ ଧରି ବବିତା କଟକ ଅଭିମୁଖେ ବାହାରିଥିଲେ । ଆଜି ସକାଳେ ବାରବାଟୀର ରାସ୍ତାକଡ଼ରେ ଏକ ତାଟିଘର ତଳେ ବବିତା ଓ ତାଙ୍କ ଝିଅ ବସିଥିବା ବେଳେ ସେହି ରାସ୍ତା ଦେଇ ଅଂଶୁମାନ ମେମୋରିଆଲ ଟ୍ରଷ୍ଟର ସମ୍ପାଦକ ହିମାଂଶୁ ଶେଖର ସାହୁଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିକୁ ଆସିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଠାରୁ ସମସ୍ତ ଘଟଣା ଶୁଣିବା ପରେ ମାଆ ଓ ଝିଅଙ୍କୁ କଟକ ଯିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିଲେ । ତହସିଲଦାର ଓ ଧର୍ମଶାଳା ଥାନାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ହିମାଂଶୁ ଜଣାଇବା ପରେ ତହସିଲ ପକ୍ଷରୁ କଟକ ଯିବା ପାଇଁ ଗାଡ଼ି ପାସ ମିଳିଥିଲା ।

   Related Posts