Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୨୦୧୦ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||

ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ଗୁଗୁଲରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ କ’ଣ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରା ଯାଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ

7/02/2019 at 12:28 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୭/୨ : ଏବେ ସିବିଆଇ ବିବାଦ ପରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର କେନ୍ଦ୍ର ବିନ୍ଦୁ ହୋଇଛନ୍ତି । ତେବେ ମମତା ଯେ ଜଣେ ଫାୟାର ବ୍ରାଣ୍ଡ ନେତ୍ରୀ ଏହା ବାରମ୍ବାର ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି । ପ୍ରୋଟକଲ ଏବଂ ଆଇନ କାନୁନକୁ ସେ ନିଜ ଅନୁସାରେ ବିଚାରକୁ ନିଅନ୍ତି ଏ କଥା ମଧ୍ୟ ବାରମ୍ବାର ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି । ମୋଦି ଓ ମମତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁ ସାମଞ୍ଜସ୍ୟ ରହିଥିବା ସମୀକ୍ଷକମାନେ କହୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଶତୃତା ରହିଛି ଏହା ଜଳ ଜଳ ଦେଖାଯାଉଛି । ତେବେ ଆନ୍ତୁ ଜାଣିବା ପୃଥିବୀର ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ମମତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ କଣ ଜାଣିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି –

ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ବିବାହ : ଗୁଗୁଲରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଲୋକେ ମମତାଙ୍କ ବିବାହ ବିଷୟରେ ସର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି | ମମତା କାହିଁକି ବିବାହ କରିନାହାନ୍ତି ଏନେଇ ବାରମ୍ବାର ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଥାଏ | ମମତାଙ୍କ ସ୍ୱଭାବ ଟିକେ ଅଲଗା ପ୍ରକାର | ମମତା ସାମାଜିକ ପରମ୍ପରା ବିରୋଧୀ | ବାହାଘର ପରେ ଜଣେ ସ୍ତ୍ରୀର ସ୍ବାଧୀନତା ନଥାଏ ବୋଲି ସେ ସାରା ଜୀବନ ସମାଜସେବା କରିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ |


ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଶିକ୍ଷା : ଦକ୍ଷିଣ କୋଲକାତାର ଯୋଗମାୟା ଦେବୀ କଲେଜରୁ ମମତା ଇତିହାସରେ ସ୍ନାତକ ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି | ଏହାପରେ କୋଲକାତା ୟୁନିଭର୍ସିଟିରେ ସେ ଇସ୍ଲାମିକ ଇତିହାସ ଉପରେ ମାଷ୍ଟର ଡିଗ୍ରୀ କରିଥିଲେ | ଶ୍ରୀ ଶିକ୍ଷାୟତନ କଲେଜରୁ ସେ ବିଏଡ଼ କରିବା ପରେ କୋଲକାତା ଯୋଗେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଚୌଧରୀ ଆଇନ କଲେଜରୁ ଆଇନ କରିଥିଲେ |


ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଜାତି : ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଜାତିରେ ବ୍ରାହ୍ମଣ | ମମତାଙ୍କ ଜନ୍ମ ଏକ ବ୍ରାହ୍ମଣ ପରିବାରରେ ହୋଇଥିଲା | ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ନାଁ ପ୍ରୋମିଲେଶ୍ୱର ବାନାର୍ଜୀ ଏବଂ ମା’ଙ୍କ ନାଁ ଗାୟତ୍ରୀ ଦେବୀ |


ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ବାଙ୍ଗଲାଦେଶୀ : ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ବାଙ୍ଗଲାଦେଶ ସହ କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ନାହିଁ | ତାଙ୍କ ଘର କୋଲକାତା ସ୍ଥିତ ହରିଶ ଚାଟାର୍ଜୀ ରୋଡରେ ଅବସ୍ଥିତ | ତାଙ୍କ ପୈତୃକ ବାସଭବନ କୋଲକାତା କାଲି ଘାଟରେ ଅବସ୍ଥିତ |


ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ୧୯୮୪ : ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ୧୯୮୪ ନିର୍ବାଚନରେ ଯାଦବପୁର ଆସନରୁ ଜିତି ସାଂସଦ ହୋଇଥିଲେ | ତାଙ୍କ ବିଜୟର ସବୁଠାରୁ ବଡ କଥା ହେଲା, ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ମମତା ସିପିଏମ ନେତା ସୋମନାଥ ଚାଟାର୍ଜୀଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ |ତେବେ ମମତା ୧୯୭୦ ମସିହାରୁ ରାଜନୀତିରେ ପଦ ଦେଇଥିଲେ ।


ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ମୋଦି : ୨୦୦୧ ଆରମ୍ଭରେ ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ହୋଇଥିବା ଏକ ଷ୍ଟିଙ୍ଗ ଅପରେସନର ଖୁଲାସା ପରେ ମମତା ରାଗି ଯାଇଥିଲେ | ସେତେବେଳେ ସେ ନିଜ ଦଳକୁ ଏନ୍ଡ଼ିଏ ଠାରୁ ଅଲଗା କରିଦେଇଥିଲେ | ଏବେ କିନ୍ତୁ ମୋଦି ବିରୋଧୀ ଭାବେ ମମତାଙ୍କ ପରିଚୟ |


ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ବୟସ : ମମତାଙ୍କ ବୟସ ୬୪ ବର୍ଷ | ସେ ୧୯୫୫ ମସିହାରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ | ତାଙ୍କୁ ଯେତେବେଳେ ୯ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା | ସେତେବେଳେ ମମତା ବହୁତ ଗରିବ ଥିଲେ | ଗରିବ ପରିବାରରେ ସେ ବଢିଥିବା ହେତୁ ମମତାଙ୍କୁ ନୂଆ ନୂଆ ଦାମୀ ପୋଷାକ କିଣିବା ସଉକ ନାହିଁ | ଆଜି ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଅତିଥି ଆସିଲେ ସେ ମୁରମୁରେ ଏବଂ ପାଣି ହିଁ ଦେଇଥାନ୍ତି |

   Related Posts