Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

ଲକଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଉପଯୋଗ ହେଉଛି ଏହି ଆପ୍ : ଟପ୍ ରେ ରହିଛି…

26/04/2020 at 1:51 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୦୪ : କରୋନା ଯୋଗୁଁ ଦେଶକୁ ଲକଡାଉନ ରଖ ଯାଇଛି | ଲୋକେ ନିଜ ନିଜ ରହୁଛନ୍ତି | ଘରେ ବସି ଲୋକେ ଟିଭିରେ ନାନା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଦେଖୁଛନ୍ତି ଅଥବା ମୋବାଇଲରେ ସମୟ କାଟୁଛନ୍ତି | ଏହି ସମୟରେ ମଧ୍ୟରେ ଆପ ଡାଉନଲୋଡ଼ ଏବଂ ତାର ଉପଯୋଗ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ହେଉଛି | ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଉପଯୋଗ ହେଉଥିବା ଆପ ମଧ୍ୟରେ ଟପରେ ରହିଛି ଟିକଟକ | ଏହି ସର୍ଟ ଭିଡିଓ ଆପ ସମସ୍ତ ମେସେଜିଙ୍ଗ ଓ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ଆପ ଉପରେ ଭାରି ପଡିଛି | ଟିକଟକରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକେ ମଜାଳିଆ ଭିଡିଓ ତିଆରି କରିଥାନ୍ତି | କିନ୍ତୁ କରୋନା ଯୋଗୁଁ ଏବେ ଲୋକେ ଏଥିରେ ସଚେତନତା ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ତିଆରି କରୁଛନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଆପର ଲୋକପ୍ରିୟତା ସବୁଠାରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବରେ |

ବିଶେଷକରି ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଏହି ଆପ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ | ସେନ୍ସର ଟାୱାର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ସମୟରେ ଲକଡାଉନ ନିୟମ ପାଳନ କରୁଥିବା ୟୁଜର୍ସ ଘରେ ବସି ବସି ବୋର ହେବା ଯୋଗୁଁ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ଟିକଟକ ଭିଡିଓ ଦେଖୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହାର ମଜା ନେଉଛନ୍ତି | ପିଲା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବୟସ୍କମାନେ ମଧ୍ୟ ଟିକଟକରେ ଭିଡିଓ ତିଆରି କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ସେୟାର କରୁଛନ୍ତି |

ଫେସବୁକ ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ଦେଇଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ହ୍ୱାଟ୍ସ ଆପର ବ୍ୟବହାର ବହୁତ ବଢିଯାଇଛି | ଲୋକେ ଘରେ ବନ୍ଦ ଥିବାରୁ ନିଜ ବନ୍ଧୁ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ହ୍ୱାଟ୍ସ ଆପ ଭିଡିଓ କଲ କରି କଥା ହେଉଛନ୍ତି | ସରକାରଙ୍କ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିୟମ ପାଳନ କରି କେହି କାହା ଘରକୁ ଯିବା ଆସିବା କରୁନାହାନ୍ତି | ସେଥିପାଇଁ ଭିଡିଓ କଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଦେଖା ହେଇ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଛନ୍ତି | ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ହ୍ୱାଟ୍ସ ଆପ କଲ ବ୍ୟବହାର ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ଗୁଣ ବଢିଯାଇଛି |

   Related Posts