ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ରଖିଲେ ପରିକ୍ରମା ପ୍ରକଳ୍ପର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ
  • ||
  • ଆଜି ପବିତ୍ର ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଭଉଁରୀ : ଅଖ ଚକ ଡେରା ନୀତି ସଂପନ୍ନ
  • ||
  • କୁତବ ମୀନାର ପରିସରରେ ଖନନ ସହ ଆଇକନୋଗ୍ରାଫି କରିବାକୁ ଏଏସ୍‌ଆଇକୁ ସଂସ୍କୃତି ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସ୍ୱିଜରଲାଣ୍ଡରେ ବିଶ୍ୱ ଅର୍ଥନୈତିକ ମଞ୍ଚର ବାର୍ଷିକ ସମ୍ମିଳନୀ : ମହାମାରୀରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ବାଟ ବାହାର କରିବେ ବିଶ୍ୱନେତା
  • ||
  • ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ରନ୍ ଅପ୍ ଯାଞ୍ଚ କଲେ ଅର୍ଜୁନ ତେନ୍ଦୁଲକର : କିନ୍ତୁ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ମିଳିଲାନି ଏଣ୍ଟ୍ରି
  • ||

ତିତଲି ବାତ୍ୟା ଓ ବନ୍ୟାରେ ଅଧିକ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହେ।ଇଛି ଗଞ୍ଜ।ମ ଭଞ୍ଜନଗରର ବାଇବାଲି ପଞ୍ଚାୟତ ; ଏବେବି ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳରେ ରହିଛନ୍ତି ବନ୍ୟା ବିପନ୍ନ

15/10/2018 at 10:31 AM

୧୫|୧୦: ତିତଲି ବାତ୍ୟା ଓ ବନ୍ୟାରେ ଅଧିକ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହେ।ଇଛି ଗଞ୍ଜ।ମ ଜିଲ୍ଲା ଭଞ୍ଜନଗରର ବାଇବାଲି ପଞ୍ଚାୟତ । ଏବେବି ବିଭିନ୍ନ ଅଙ୍ଗନବାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଛନ୍ତି ଲେ।କେ । ବ୍ଲକର  ବିରିକେ।ଟ, ସଲପଗୁଡା, ମହୁଲପଲ୍ଲୀ, ବଜ୍ରଗଡ, ଚଢ଼ିଆପଲ୍ଲୀରେ ଅନେକ ଘର ଭାଙ୍ଗିଛି । ଘରେ ପାଣି ପଶି ସବୁ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି । ଏବେବି ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳରେ ବନ୍ୟା ବିପନ୍ନ ରହିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏସବୁ ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳରେ ପ୍ରଶାସନ ଯଥେଷ୍ଟ ସହାୟତା ପହଞ୍ଚାଉନଥିବା ଅଭିଯେ।ଗ ହେ।ଇଛି । ବନ୍ୟା ବିପନ୍ନଙ୍କ ପାଖରେ ଔଷଧ, ଖ।ଦ୍ୟ ଓ ପାନୀୟ ଜଳ ପହଞ୍ଚିନି । ସେପଟେ ବନ୍ୟା ଓ ବାତ୍ୟାରେ ରାସ୍ତା, କଲଭର୍ଟ, ସ୍କୁଲ ଗୃହ, ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟ ଭାଙ୍ଗିଯାଇଛି । ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଯୋଗାଯୋଗ ଏବଂ ବିଦ୍ୟୁତ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇପଡିଛି ।  ଶହଶହ ଚାଷ ଜମିରେ ମଧ୍ୟ ପାଣି ମାଡିଯାଇଛି । ଫଳରେ ଚାଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଏବେ ଚଡକ ପଡିଛି । କେବେ ସ୍ଥିତି ସୁଧୁରିବ, ଜୀବନ ସ୍ବାଭାବିକ ହେବ ତାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ଲୋକେ ।

   Related Posts