Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁଣ୍ଡଳିରୁ ଭାସି ଯାଇଛି ହାତୀ, ଠାବ ହୋଇପାରିନି ଅବସ୍ଥିତି
  • ||
  • ଅରିନ୍ଦମ ଦାସଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି, ଗୁରୁତରଙ୍କ ଆସୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା
  • ||
  • ଉଦଳା : ନିଜେ ବିଷ ପିଇ ଦୁଇ ଶିଶୁ କନ୍ୟାଙ୍କୁ ପିଆଇଦେଲା, ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ଚାଲିଗଲା ମା’ର ଜୀବନ
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀରେ ବୋଟ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସମ୍ବାଦଦାତା ଅରିନ୍ଦମ୍ ଦାସଙ୍କ ଅକାଳ ବିୟୋଗ, ଗଜ ଉଦ୍ଧାର ଖବର ଆଣିବାକୁ ଓଡ୍ରାଫ୍ ଟିମ୍ ସହ ଯାଇଥିଲେ
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜରେ ଫସିଥିବା ହାତୀକୁ ଉଦ୍ଧାର ବେଳେ ଓଲଟିଲା ଓଡ୍ରାଫ୍ ବୋଟ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର କୋର୍ଟ ପରିସର ୩ଦିନ ସିଲ୍, ଜୁଡିସିଆଲ୍ କର୍ମଚାରୀ ଓ ଆଇନଜୀବୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୩୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତା ଫଡନାଭୀସଙ୍କ ଶରଣରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା, କହିଲେ- ‘ଆମ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କର’
  • ||
  • ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା, ବଢୁଛି ହୀରାକୁଦର ଜଳସ୍ତର
  • ||

ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀଙ୍କୁ ହରାଇବା ଲାଗି ମାଇକ୍ ଟାଇସନଙ୍କ ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କରିଥିଲେ ଅଲିମ୍ପିକ ବକ୍ସର ୟୁନୁସ ବଲ୍ଲା, ମୁହଁରେ ଥିଲା ମାଉଥ ଗାର୍ଡ

27/07/2021 at 7:10 PM

ଟୋକିଓ : ଅଲିମ୍ପିକ ହେବିୱେଟ୍‌ ବକ୍ସିଂ ଚାମ୍ପିୟନସିପ୍‌ରେ ମରକ୍କୋ ବକ୍ସର ୟୁନୁସ ବଲ୍ଲା ୧୯୯୭ରେ ମାଇକ୍‌ ଟାଇସନ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆପଣାଇଥିବା ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଟାଇସନ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗୀତାରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଇଭେଣ୍ଡର ହୋଲିଫିଲ୍ଡଙ୍କ କାନ କାମୁଡି ଛିଣ୍ଡାଇ ଦେଇଥିଲେ। ବଲ୍ଲା ମଧ୍ୟ ଅଲିମ୍ପିକରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଡେଭିଡ ନ୍ୟାକାଙ୍କ କାନ କାମୁଡିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ ଆସୋସିଏସନ ପକ୍ଷରୁ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହୋଇ ନାହିଁ।

ପ୍ରତିଯୋଗୀତାର ୧୬ତମ ରାଉଣ୍ଡ ବେଳକୁ ବଲ୍ଲା ନିଜର ପରାଜୟ ନିଶ୍ଚିତ ଜାଣିସାରିଥିଲେ। ଏତିକିବେଳେ ସେ ନ୍ୟାକାଙ୍କ ଡାହାଣ ପଟ କାନକୁ କାମୁଡିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ତେବେ ପାଟିରେ ମାଉଥ ଗାର୍ଡ ଲାଗିଥିବା ଯୋଗୁ ସେ ସପରି କିଛି କରିପାରିନଥିଲେ। ଫଳରେ ନ୍ୟାକାଙ୍କ କାନଟି ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ ପକ୍ଷରୁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡି ନାହିଁ। ନ୍ୟାକା ଆରମ୍ଭରୁ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମରକ୍କୋ ମୁଷ୍ଟି ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ପକାଇ ଚାଲିଥିଲେ।

ଆଗାମୀ ପ୍ରତିଯୋଗୀତାରେ ନ୍ୟାକାଙ୍କ ମେଡାଲ ଆଶା ସୁନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଯିବ। ୧୯୯୨ ପରଠାରୁ ହେଭିୱେଟ୍ ବକ୍ସିଂରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ ମେଡାଲରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇ ଆସୁଛି। ତେବେ ଏଥର ନ୍ୟାକାଙ୍କ ଉଦ୍ୟମ ପ୍ରଥମ ଥର ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ପଦକ ଆଶାକୁ ମଜଭୁତ କରିଛି। ପ୍ରତିଯୋଗୀତାରେ ୟୁନସ ବଲ୍ଲାଙ୍କ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତୀବ୍ର ନିନ୍ଦା କରାଯାଉଛି। ନ୍ୟାକା ଚୂଡ଼ାମନ୍ତ ରାଉଣ୍ଡରେ ବିଜୟ ହେବା ପରେ ରିଂରେ ଏପରି କେତେ କଣ ହୁଏ ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରି ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଅପମାନଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ନଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts