Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୭ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୭୨୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପରଲୋକରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ରବି ମିଶ୍ର
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ସାଲେପୁରରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣା , ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ପୂର୍ବରୁ ଜୀବନ ହାରିଥିଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଗୁଳି ମାଡରେ ବେଗୁନିଆପଡା ବ୍ଲକ୍ ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ସାହୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବାଘ ଛାଲ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ୨ଦିନରେ ଦୁଇ ଜୀବନ : ଢେଙ୍କାନାଳରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ପୁଣି ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ କାର୍‌-ଟାଟା ମ୍ୟାଜିକ ଉପରେ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ୧୩ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ରାସ୍ତାରୁ ଜବତ ହୋଇଛି ୪୦୦ ମୃତଦେହ, ୮୫ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ

22/07/2020 at 11:12 AM

ସୁକ୍ରହ ୨୨/୦୭ : କରୋନା ଭାଇରସ ଦୁନିଆର ଅନେକ ଦେଶକୁ କବଳିତ କରିଥିବାବେଳେ ଦକ୍ଷିଣ ଆମେରିକାରେ ପରିସ୍ଥିତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୟନୀୟ ହୋଇଛି | ବୋଲିଭିୟା ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ କହିଛି ଯେ ଗତ ୫ ଦିନରେ ଦେଶର ପ୍ରମୁଖ ସହରର ରାସ୍ତା ଓ ଘରୁ ୪୦୦ ମୃତଦେହ ଜବତ କରିଛି | ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଶବଗୁଡିକର ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ଜଣାପଡୁଛି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟଭାରୁ ୮୫ ପ୍ରତିଶତ ରୁ ଅଧକ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଏବଂ ଚିକିତ୍ସା ଅଭାବରୁ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି | 

ସମାଚାର ଏଜେନ୍ସି AFP ଅନୁଯାୟୀ, ବୋଲିଭିୟାର କୋଚାବାମ୍ବା ସହରରୁ ପାଖାପାଖି ୧୯୧ ଶବ ଜବତ ହୋଇଛି | ଲା ପାଜ ସହରରୁ ୧୪୧ ଶବ ଜବତ ହୋଇଛି ଯାହା ରାସ୍ତାରେ ପଡିରହିଥିଲା ଏବଂ ଆଉ କିଛି ଘର ଭିତରେ ସଢ଼ିବାକୁ ଲାଗିଥିଲା | ନ୍ୟାସନାଲ ପୋଲିସ ନିର୍ଦେଶକ କର୍ନଲ ଇବାନ ରୋଜାସ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହିଭଳି ଭୟାବହ ସ୍ଥିତି ସେ ଆଗରୁ କେବେ ଦେଖିନଥିଲେ | ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ ସହର ସାନ୍ତା କୄଜର ରାସ୍ତାରୁ ମଧ୍ୟ ୬୮ ଶବ ଜବତ ହୋଇଛି | କେବଳ ଏହି ସହରରୁ ହିଁ ଦେଶର ପାଖାପାଖି ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କରୋନା ମାମଲା ରହିଛି | ଏହି ସହରରୁ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୬୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି |

ରୋଜାସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜବତ ହୋଇଥିବା ଶବଗୁଡିକରୁ ୮୫ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ | କିଛି ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି ଆଵାନାଂ ଏଇ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ଲକ୍ଷଣ ଦେଖି ଅନୁମାନ କରାଯାଇପାରେ | ଆଉ କିଛି ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଥିଲେ ଏବଂ ଆଉ କିଛି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି | ସାନ୍ତା କୄଜ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଲା ପାଜ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହଟସ୍ପଟ ହୋଇଛି ଏବଂ ପ୍ରତିଦିନ ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି | ଡ଼ାଇରେକ୍ଟର ଅଫ ଫରେନସିକ ଇନଭେସ୍ଟିଗେସନ ଆଣ୍ଡ୍ରେସ ଫ୍ଲୋରିସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏପ୍ରିଲ ୧ ତାରିଖରୁ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଶବ ଜବତ ହୋଇଛି ଏଥିରୁ ଅଧିକାଂଶ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ |  

ବୋଲିଭିୟାର ଅନ୍ତରୀଣ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜିନିନ ଅଞ୍ଜ କରୋନା ଭାଇରସରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି | ସେ ନିଜେ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଇସୋଲେସନରେ ଥାଇ ସେ ନିଜ କାମ ଜାରି ରଖିବେ |  

   Related Posts