Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରୋଧ ପରେ ବାଟକୁ ଆସିଲା ହକି ଇଣ୍ଡିଆ, ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କୀ ଆଡହକ୍ କମିଟିର ଚେୟାରମାନେ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ଦ୍ଵିତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଯୁକ୍ତ ୨ ରେଜଲ୍ଟ, ଦଶମ ମାର୍କ ଆଧାରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ବରମୁଣ୍ଡା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଚାଲିଗଲା ନାରାୟଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମୃତ୍ୟୁ ହାରରେ ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୩୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୩୫୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୋଟ୍‌ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୮୦୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କଟକ : ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଅଚାନକ ଚଢାଉ, ୧୧ଜଣ ଜୁଆଡି ଗିରଫ
  • ||

ଚାଲିଛି ସାପ ଉଦ୍ଧାର ; ଉଦ୍ଧାର ହେଲେଣି ୧୨୦ରୁ ଅଧିକ ନାଗ ସାପ

24/06/2018 at 6:16 AM

ଚାଲିଛି ସାପ ଉଦ୍ଧାର । ଗତକାଲି ଠାରୁ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଧାମନଗର ପାଇକ ସାହିର ବିଜୟ ଭୂୟାଁଙ୍କ ଘରୁ ସାପ ଉଦ୍ଧାର କରୁଛନ୍ତି ସ୍ନେକ ହେଲ୍ପ ଲାଇନ ସଦସ୍ୟ । ଗତକାଲି ଦିନ ସାରା ପରିଶ୍ରମ କରି ସ୍ନେକ ହେଲ୍ପ ଲାଇନ ସଦସ୍ୟ ୧୨୦ରୁ ଅଧିକ ନାଗ ସାପ ଛୁଆ ଏବଂ ୨୦ଟି ଅଣ୍ଡା ପାଇଛନ୍ତି । ଏହାସହିତ ଏକ ଚିତି ସାପକୁ ମଧ୍ୟ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି । ୭ରୁ ୮ଟି ନାଗୁଣୀ ଦେଇଥିବା ଅଣ୍ଡାରୁ ଏସବୁ ଛୁଆ ସାପ ବାହାରିଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ତେବେ ନାଗୁଣୀର କୌଣସି ସନ୍ଧାନ ମିଳିପାରିନାହିଁ । ସେମାନଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ସ୍ନେକ ହେଲ୍ପ ଲାଇନ୍ ମୁଖ୍ୟ ଶେକ୍ ମିର୍ଜାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଲାଗିପଡ଼ିଛନ୍ତି । ଗତକାଲି ସନ୍ଧ୍ୟା ପରେ ସାପ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ ରହିଛି । ଆଜି ପୁଣି ସାପ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହେ।ଇଛି । ଘରର ଗୋଟିଏ ପାର୍ଶ୍ବରେ ଏକ ଉଇ ହୁଙ୍କା ଥିଲା । ହୁଙ୍କାର ଆକାର କ୍ରମଶଃ ବଢ଼ୁଥିବାରୁ ବିଜୟଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ଏହାକୁ ନଭାଙ୍ଗି ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରୁଥିଲା । କିଛିଦିନ ତଳେ ହୁଙ୍କାରୁ ଗୋଟିଏ ଦୁଇଟି ନାଗସାପ ଛୁଆ ବାହାରିବା ଦେଖି ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପଡ଼ିବା ସହ ସ୍ନେକ୍ ହେଲପ ଲାଇନକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ । ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ସାପ ବାହାରିବା ପରେ ଗାଁଲୋକ ଭୟଭୀତ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି । ବିଜୟଙ୍କ ଘରୁ , ସାପ ଗାତ ବାହାରକୁ ଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ତେଣୁ ପାଖାପାଖି ଘରେ ସାପ ବାହାରିବା ଆଶଙ୍କାରେ ତାଟି କବାଟ କିଳି ଅନ୍ୟ ଘରକୁ ଚାଲିଯାଇଛନ୍ତି ପଡୋଶୀ ।

   Related Posts