Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଘାରିଛି ଓମିକ୍ରନ ବିପଦ : ବିଳମ୍ବିତ ହେବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ! ସମୟ ମାଗିଲା ବିସିସିଆଇ
  • ||
  • ଓଏସଏପି ଯବାନଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ମୃତଦେହ
  • ||
  • କ୍ଲାସରୁମ୍ ଭିତରକୁ ପଶିଆସିଲା ବାଘ, ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କଲା ଘାଇଲା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୫୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୯୫୯୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମାର୍ଗଶିର ଗୁରୁବାରରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ନେଇଗଲେ ହୁଣ୍ଡି ଓ ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟ ଦଙ୍ଗା ବେଳେ କେଉଁ ସରକାର ଥିଲା ? ସିବିଏସଇର ପ୍ରଶ୍ନକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଜୋର
  • ||

ଆମେରିକାରେ ୮୦ ହଜାର ନୂହେଁ, ଦେଢ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଜୀବନ ନେଇଛି କରୋନା ! ସରକାରୀ ତଥ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କଲେ ଟେକ୍ସାସ୍ ୟୁନିଭର୍ସିଟି ପ୍ରଫେସର

11/05/2020 at 4:24 PM

ଓ୍ୱାଶିଂଟନ, ୧୧|୦୫ :  ଆମେରିକାରେ କରୋନା ଭାଇରସ ୮୦ ହଜାର ନୁହେଁ ଦେଢ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଜୀବନ ନେଇଛି । ପ୍ରକୃତ ସଂଖ୍ୟା ସରକାରୀ ଭାବେ ଦ୍ୱିଗୁଣା । ୟୁନିଭର୍ସିଟି ଅଫ୍ ଟେକ୍ସାସର ସୋସିଓଲୋଜି ପ୍ରଫେସର ମାର୍କ ହେୟଓ୍ୱାଡ୍ ଆମେରିକାର ସେଣ୍ଟର୍ ଫର୍ ଡିଜିଜ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲକୁ ମୃତ୍ୟୁଦର ବାବଦରେ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ ନିଜେ ସରକାରୀ ତଥ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ।

ପ୍ରଫେସର ମାର୍କ୍ ଦି ଇଣ୍ଡିପେଣ୍ଡେଣ୍ଟକୁ ଦେଇଥିବା ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ,  ଆମେରିକାରେ କରୋନା ଭାଇରସ ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ଲକ୍ଷେ ୬୦ ହଜାର ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥାଇ ପାରନ୍ତି । ଏହି ସଂଖ୍ୟା ସରକାରୀ ସଂଖ୍ୟାରୁ ଅଧିକ । ସରକାର ୮୦ହଜାର ୩୦୮ ମୃତକଙ୍କ ବାବଦରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, କରୋନା ମୃତକଙ୍କ ସଠିକ ତଥ୍ୟ ଉପରେ ନଜର ରଖିବା କ,୍ଟକର । କିନ୍ତୁ ସେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମାମଲା ବିଳମ୍ବରେ ଆସୁଥିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଅନେକ ପ୍ରମାଣ ରହିଛି ଯେଉଁଠି ହଜାର ହଜାର ଲୋକ ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ପାଇ ପାରିନାହାଁନ୍ତି । କାରଣ ସେମାନେ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଯିବେ ଭାବି ଭୟ କରୁଛନ୍ତି ।

ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ଆମେରିକାରେ କରୋନା ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାକୁ ନେଇ ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଉଛନ୍ତି କାରଣ ଏଠାରେ କମ୍ ଟେଷ୍ଟିଂ ହେବା ସହ ମାମଲାର ରିପୋର୍ଟିଂ ପ୍ୟାଟର୍ଣ୍ଣ ମଧ୍ୟ ଭିନ୍ନ ଅଟେ ।

ସରକାରୀ ତଥ୍ୟାନୁସାରେ, ଆମେରିକାରେ ପ୍ରାୟ ୧୩ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟକ୍ତି କରୋନା ଭାଇରସ ଦ୍ୱାରା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ବିଶ୍ୱର ଅନ୍ୟ ସଂକ୍ରମିତ ଦେଶ ତୁଳନାରେ ଅଧିକ । ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ୪୧ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts