Monday, December 9, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ପାକିସ୍ତାନର କରାଚି ସହରର ଅବସ୍ତା ବେହାଲ, ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୪୨ ମୃତ

କରାଚୀ୧୪|୮: ମୌସୁମୀ ବର୍ଷାରେ ପାକିସ୍ତାନର ସବୁଠୁ ବଡ ସହର କରାଚିରେ ବେହାଲ ହୋଇପଡିଛି । ବର୍ଷା କାରଣରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ପାକିସ୍ତାନରେ ୪୨ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଖବର ମିଲିଛି । ସମଗ୍ର ସହର ଜଳବନ୍ଦୀ ହୋଇ ରହିଥିବାବେଳେ ସାଧାରଣ ଜୀବନଯାତ୍ରା ବ୍ୟାହତ ହୋଇପଡିଛି ।

ଶନିବାରଠାରୁ ପାକିସ୍ତାନର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଲାଗିରହିଛି । କେବଳ ଦକ୍ଷିଣ ସିନ୍ଧ ପ୍ରଦେଶରେ ୨୮ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡିଛି । ଜୁଲାଇ ଶେଷ ସପ୍ତାହରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୪୨ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ମଧ୍ୟ ସରକାରୀଭାବେ କୁହାଯାଇଛି ।

କରାଚି ମହାନଗର ନିଗମର ମେୟର ୱାସିମ ଅକ୍ତର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବିଦ୍ୟୁତ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବହୁ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଏଥିପାଇଁ ସେ ପାକିସ୍ତାନ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ବିଭାଗକୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି । ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଥାନାରେ ମାମଲା ଦାୟର ହୋଇଛି ବୋଲି ମଧ୍ୟ ସେ କହିଛନ୍ତି ।

 ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, କରାଚି ଡିଫେନ୍ସ ହାଉସିଂ କଲୋନୀରେ ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟ ଛୁଇଁବା କାରଣରୁ ୩ଜଣ ସାଙ୍ଗଙ୍କ ଏକକାଳୀନ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ସେହିଭଳି ଜେନେରେଟର ଡିଜେଲ ଧୂଆଁରେ ଶ୍ବାସ ରୁଦ୍ଧ ହୋଇ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୪ଭାଇଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା ।

776 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର