Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଚାଲିଛି ପାଣ୍ଠି ସଂଗ୍ରହ

24/01/2021 at 10:42 AM

ଭଦ୍ରକ ୨୪।୦୧: ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ନିର୍ମିତ ହେଉଛି ମର୍ଯ୍ୟଦା ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ପ୍ରଭୂ ରାମଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଭବ୍ୟ ମନ୍ଦିର । ଏହି ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ନିଧି ସଂଗ୍ରହ ମଧ୍ୟ ହେଉଛି । ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଅସୁରାଳି ଠାରେ ନିଧି ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ଭବ୍ୟ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି

ରାମ ମନ୍ଦିର ପାଇଁ  ନିଧି ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ଭବ୍ୟ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି । ସହିଦ ମଣ୍ଡଳ ସଭାପତି ଅଜୟ ବଳ ଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି , ବଜରଙ୍ଗ ଦଳ , ଆର ଏସଏସ , ଏବଂ ବିଶ୍ୱହିଦୁ ପରିଷଦର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ମାନେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ନିର୍ମିତ  ହେବାକୁ ଥିବା ରାମଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କର ମନ୍ଦିର  ପାଇଁ  ଅସୁରାଳି ପଞ୍ଚାୟତର ଗଣେଷ ନଗର ସ୍ଥିତ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ଠାରୁ ଏକ ବିଶାଳ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବାହାରିଛି ।

ଯାହାକି  ଅସୁରାଳି ବଜ଼ର  ଏବଂ ଗାଁ ପରିକ୍ରମା କରି ମା ଖୁଲାଇଶୁଣିଙ୍କ ପାଖରେ ଶେଷ ହୋଇଛି । ଏହି ନିଧି ସଂଗ୍ରହ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ବିଭିନ୍ନ କୀର୍ତ୍ତନ ମଣ୍ଡଳୀ ସହ କୁନି କୁନି ପିଲା ମାନେ ଶ୍ରୀ ରାମ , ଲକ୍ଷ୍ମଣ , ସୀତା ଓ ହନୁମାନ ଙ୍କ ବେଶ ରେ ସୁସଜ୍ଜିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ରାମ, ଲକ୍ଷ୍ମଣ, ସୀତା ଓ ହନୁମାନ  ବେଶରେ ବସି ରଥରେ ପରିକ୍ରମା କରିଛନ୍ତି , ଏବଂ  ନିଧି ସଂଗ୍ରହ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ଏହାପରେ  ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ବ୍ୟବସାୟ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ଠାରୁ ପାଣ୍ଠି ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts