Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ପାଇଁ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର: ୧୯ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠନ ହେଲା କମିଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୯୬୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କରୋନାର ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ଆୟୁଷ-୬୪, ଏହି କେନ୍ଦ୍ରରେ ମିଳୁଛି ମାଗଣାରେ
  • ||
  • ଶାମଲୀ : ଲଜ୍ଜାଜନକ ଦୃଶ୍ୟ, ଅଳିଆ ବୁହା ଗାଡିରେ ଶ୍ମଶାନଘାଟ ଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଟିକା ପାଇଁ ହେବ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର, ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ରାହୁଲ ଭୋରାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପତ୍ନୀ ସେୟାର କଲେ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଭିଡିଓ… କେମିତି ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟିକିଏ ପାଇଁ ହେଉଥିଲେ ଛଟପଟ
  • ||
  • ମଥୁରା : କରୋନାରେ ହେମାମାଳିନୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଚିବଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି
  • ||
  • ଭୁବନ : ଦୀର୍ଘ ୭ଘଣ୍ଟା ବନ୍ଦ ଘରେ ପଡିରହିଲା ମୃତଦେହ, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାରେ ପାଖ ମାଡିଲେନି ପରିବାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ରୋଗୀଙ୍କୁ ଲାଞ୍ଚ ମାଗିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, SDMOଙ୍କୁ ସୋ-କଜ୍ ନୋଟିସ୍ ପରେ ପଠାଗଲା ଡେପୁଟେସନରେ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଡ୍ରାଇଭର ଭୁଲିଗଲା ହସ୍ପିଟାଲ ରାସ୍ତା, ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଅଭାବରୁ ଚାଲିଗଲା ୭ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ମୋହନ ବାଗାନ୍‌ର ପୂର୍ବତନ ଫୁଟବଲର ସତ୍ୟଜିତ ଘୋଷଙ୍କ ହୃଦଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ

9/11/2020 at 9:56 PM

କୋଲକାତା ୯।୧୧: ଫୁଟବଲର ତଥା ମୋହନ ବାଗାନର ପୂର୍ବତନ ଡିଫେଣ୍ଡର ସତ୍ୟଜିତ ଘୋଷଙ୍କର ସୋମବାର ହୃଦଘାତରେ ପରଲୋକ ହୋଇଛି।  ଏହି ସୂଚନା ତାଙ୍କ ପରିବାର ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଛି। ୬୨ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଫୁଟବଲରଙ୍କୁ ବନ୍ଦେଲର ଦେବନନ୍ଦପୁରସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ଘରେ ହୃଦଘାତ ହୋଇଥିଲା। ହସ୍ପିଟାଲ ନେବା ରାସ୍ତାରେ ତାଙ୍କର ପରଲୋକ ହୋଇଥିବା ପରିବାର ଲୋକେ କହିଛନ୍ତି।

ଘୋଷଙ୍କ ପରିବାରରେ ଏବେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଓ ଝିଅ ଅଛନ୍ତି। ଘୋଷ ୧୯୮୫ ମସିହାରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ନେହେରୁ କପ୍‌ରେ ଭାରତର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିଥିଲେ। ୧୯୮୦ ମସିହାରେ ସେ ରେଲୱେ ଏଫସିରେ ତାଙ୍କ ଫୁଟବଲ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ତେବେ ତାଙ୍କ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଲାଗି ପରେ ମୋହନ ବାଗାନରେ ତାଙ୍କୁ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିଲା। କ୍ରମେ ସେ ମୋହନବାଗାନ ଟିମ୍‌ର ଅବିଚ୍ଛେଦ୍ୟ ଅଙ୍ଗ ହୋଇପଡିଥିଲେ।

ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଡିଫେଣ୍ଡର ସୁବ୍ରତ ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ବେଶ ଯୋଡି ଜମୁଥିଲା। ସତ୍ୟଜିତ ଘୋଷଙ୍କ ପରଲୋକରେ ସୁବ୍ରତ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହ ତାଙ୍କ ଖେଳାଳି ଜୀବନରେ ସେ ଅନେକ ଡିଫଣ୍ଡରଙ୍କ ସହ ଖେଳିଥିଲେ ହେଲେ ସତ୍ୟଜିତ ଭିନ୍ନ ଥିଲେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ସତ୍ୟଜିତ୍ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଥିଲେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

୧୯୮୬ ମସିହାରେ ମୋହନ ବାଗାନ ସହିତ ସତ୍ୟଜିତ ଘୋଷଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ତୁଟିଯାଇଥିଲା। ଏଣୁ ସେ ମହମ୍ମଡାନ ସ୍ପର୍ଟିଂ ସହ ଖେଳିଥିଲେ। ତେବେ ୧୯୮୯ ବେଳକୁ ଦ୍ୱିତୀୟବାର ମୋହନବାଗାନ ସହ ଖେଳିଥିଲେ। ୧୯୯୩ ମସିହାରେ ଫୁଟବଲରୁ ସନ୍ୟାସ ନେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ମୋହନବାଗାନ ସହ ଜଡିତ ଥିଲେ।

   Related Posts