Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ଜୁନ ୨୮ରୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିବ ମହାକାଲ ମନ୍ଦିର: ପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ରହିଛି ଏହିସବୁ ନିୟମ

11/06/2021 at 7:47 PM

ଉଜ୍ଜେନ ୧୧/୦୬ : କରୋନା ଯୋଗୁ ଦେଶର ସମସ୍ତ ମନ୍ଦିର ଓ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥଳ ବନ୍ଦ ରହିଛି । ଉଜ୍ଜେନର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମହାକାଲ ମନ୍ଦିର ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ରହିଛି । ଚଳିତ ମାସ ୨୮ ତାରିଖରୁ ମନ୍ଦିର ସାଧାରଣ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିବ । ଆଣ୍ଟିଜେନ ଟେଷ୍ଟ ସୁବିଧା ମନ୍ଦିରରେ ହିଁ ରହିବ । ଏହାସହ ୪୮ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ଆରଟିପିସିଆର ନେଗେଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ବା ଭ୍ୟାକସିନ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ଦେଖାଇବା ପରେ ପ୍ରବେଶ ଅନୁମତି ମିଳିବ ।

ଉଜ୍ଜେନ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ଯେ ଆସନ୍ତା ଜୁନ ୨୮ ତାରିଖରେ ମହାକାଲ ମନ୍ଦିର ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲି ଦିଆଯିବ । ଏହାସହ ହରିସିଦ୍ଧି ମନ୍ଦିର, କାଲ ଭୈରବ ଓ ମଙ୍ଗଳନାଥ ମନ୍ଦିର ମଧ୍ୟ ଜୁନ ଶେଷ ସପ୍ତାହକୁ ଖୋଲିବ । ଏହିସବୁ ମନ୍ଦିର ପର୍ଯ୍ୟାୟ କ୍ରମେ ଖୋଲିବ ଯେପରି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭିଡ ନ ହୁଏ । ଜିଲ୍ଲାର ଅନ୍ୟ ସବୁ ମନ୍ଦିର ଶୁକ୍ରବାର ଠାରୁ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ଥରକେ ମାତ୍ର ୪ଜଣ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ପ୍ରବେଶ କରିପାରିବେ । ଏହାସହ ଉଜ୍ଜେନରେ ପୁରା କ୍ଷମତା ସହ ବଜାର ଖୋଲିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଅନୁମତି ମିଳିଛି ।

ଉଜ୍ଜେନ ବୃହସ୍ପତି ଭବନରେ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ବୈଠକ ବସିଥିଲା । ଏଥିରେ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ମୋହନ ଯାଦବ, ବିଧାୟକ ପାରସ ଜୈନ, ସାଂସଦ ଅନିଲ ଫିରୋଜିୟା, ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀ ଆଶିଷ ସିଂହ, ଏସପି ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଶୁକ୍ଲାଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ଅଧିକାରୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ବୈଠକରେ ସହରକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅନଲକ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସକାଳ ୬ଟା ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ଯାଏଁ ବଜାର ଖୋଲା ରହିବ ।

ବୈଠକରେ ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀ ଆଶିଷ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମହାକାଲ ମନ୍ଦିର, କାଳଭୈରବ ମନ୍ଦିର ଓ ମଙ୍ଗଳନାଥ ମନ୍ଦିରକୁ କେବଳ ଉଜ୍ଜେନର ନୁହେଁ ବରଂ ଦେଶ-ବିଦେଶରୁ ଅନେକ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଆସିବେ । ଯେଉଁମାନେ ଭ୍ୟାକସିନ ନେଇଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଜୁନରୁ ପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ଅନୁମତି ମିଳିବ କିମ୍ବା ଯେଉଁମାନଙ୍କ ପାଖରେ ୪୮ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବର ନେଗେଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ଥିବ । ତାଛଡା ମହାକାଲ ମନ୍ଦିର ବାହାରେ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଏକ ୟୁନିଟ ମଧ୍ୟ ରଖାଯିବ । ଯଦି କୌଣସି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ନ ଜାଣି ମନ୍ଦିର ଆସନ୍ତି ତାହେଲେ ଆଣ୍ଟିଜେନ ଟେଷ୍ଟ କରି ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ଦର୍ଶନ କରିପାରିବେ । ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି, ମନ୍ଦିର ଖୋଲିବା ପୂର୍ବରୁ ମନ୍ଦିର ସମିତି ବୈଠକ ବସିବ ଓ ଗାଇଡଲାଇନ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯିବ ।

   Related Posts