Tuesday, March 19, 2019

News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

କଂଗ୍ରେସ ନେତ୍ରୀ ତଥା ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶୀଲା ଦିକ୍ଷିତ କହିଲେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ କଡ଼ା ଜବାବ ଦେଲେ ମୋଦି ,ଯାହା ମନମୋହନ ସିଂ କରି ନଥିଲେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୪/୩- କଂଗ୍ରେସ ନେତ୍ରୀ ତଥା ଦିଲ୍ଲୀର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶୀଲା ଦିକ୍ଷୀତ ଆତଙ୍କୀ ହମାଲା ପରେ ବାଲାକୋଟରେ ମୋଦି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ କରି କଡ଼ା ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି  ଆଜି ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି ।

ମନମୋହନ ସିଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ସମୟରେ ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟ ଭବନ ଉପରେ ହୋଇଥିଲା  ଆତଙ୍କବାଦ ହମଲା  ।  ହେଲେ ଏହି ଘଟଣାପରେ ମନମୋହନ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ କୌଣସି କଡ଼ା ପଦକ୍ଷେପ ନେଇ ନଥିଲେ ।

କିନ୍ତୁ ପୁଲଓ୍ଵମା ଘଟଣାରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲାରେ ୪୨ଜଣ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ହମଲାରେ ପ୍ରତିପକ୍ଷ ପାକିସ୍ତାନକୁ କଡ଼ା ଜବାବ ଦେଇ ୨୫୦ରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କୀଙ୍କୁ ମାରିବା ସହ ଆତଙ୍କୀ ଶିବିର ମଧ୍ୟ  ଧ୍ଵଂସ କରିଥିଲେ ।ଏହି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ କରି  ଭାରତ ନିଜର ପରାକ୍ରମ ବିଶ୍ଵ ସମୁଦାୟ ଆଗରେ ଦେଖାଇଥିଲା ।

ଏହି ଅବସରରେ ଶୀଲା ଦିକ୍ଷୀତ କହିଛନ୍ତି ଯାହା ମୋଦି କଲେ ତାହା ମୋନମୋହନ କରିପାରିଲେ ନାହିଁ । ଏହିକଥାକୁ ଦିଲ୍ଲୀର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେଜରିଓ୍ଵାଲ ଶୀଲାକୁ ଟ୍ଵିଇଟ କରି ବିରୋଧାଭାଷ ପ୍ରକାଶ କରିବା ପରେ ଶୀଲା ଅବଶ୍ୟ ଏହି କଥାକୁ ବାଆଁରେଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ କହିଥିବା କଥାକୁ ଭିନ୍ନ ଢ଼ଙ୍ଗରେ କୁହାଯାଇଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଶୀଲା ।  

  

413 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର