Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୋଖରୀରୁ ମିଳିଲା ନିଖୋଜ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୬ ମୃତ ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୬୮୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୬୨୧ ମୃତ
  • ||
  • ମଝି ସମୁଦ୍ରରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଧକ୍କା ହେଲା ୨ ଜାହାଜ
  • ||
  • ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲାଣି ଆଇଏମଡି, ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ବାଘ ଗଣନା ବେଳେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା !
  • ||
  • ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ବିରୋଧିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ପୁରୀରୁ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବେ ! ବିଜେପି ଉତ୍ସାହିତ, ହେଲେ କିଛି ପଡିବନି ଫରକ କହିଲା ବିଜେଡି

13/11/2018 at 6:36 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୩|୧୧: ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ପୁରୀରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ ବୋଲି ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚା । ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ସଭାପତି ଦିଲ୍ଲିପ ଘୋଷ ଏଭଳି ସଂଙ୍କେତ ଦେବାପରେ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ଏହାକୁ ନେଇ ହଲଚଲ । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ପୁରୀରୁ ମୋଦି ଲଢିବେ ଆଉ ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗରୁ ଅମିତ ସାହା ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ ବୋଲି ଦିଲ୍ଲିପ ଘୋଷଙ୍କ ସୂଚନା ପରେ ବିଜେପିର ମିଶନ ଇଷ୍ଟର ଏହା ଏକ ଅଂଶ ବୋଲି ଆଲୋଚନା ହେଉଛି ।

ଯେହେକୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଓ ଓଡିଶାର ଲୋକସଭା ସିଟସଂଖ୍ୟା ୬୩ ସେଥିପାଇଁ ଏହି ଦୁଇ ରାଜ୍ୟକୁ ଫୋକସ କରି ବିଜେପି ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନ ବୈତରଣି ପାର ପାଇଁ ବ୍ଲୁପ୍ରିଣ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିବା କୁହାଯାଉଛି । କେବଳ ଏହି ଦୁଇ ରାଜ୍ୟ ନୁହେଁ ଆସାମ ସମେତ ଉତ୍ତ-ପୂର୍ବ ରାଜ୍ୟ ଉପରେ ବି ଏହାର ସିଧାସଳଖ ପ୍ରଭାବ ପଡିବ ।

ସେଥିପାଇଁ ଉଭୟ ମୋଦି ଓ ସାହା ବାରମ୍ବାର ଓଡିଶା ଓ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଗସ୍ତ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ଏହାପଛରେ ଆଉ ଏକ କାରଣ ଥିବା ବି କୁହାଯାଉଛି । ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ବିଜେପି ୨୦୧୪ରେ ୭୩ ସିଟ୍ ନେଇ ଯେଉଁ ମିରାକଲ ଦେଖାଇଥିଲା ତାହା ଯେ ଆଉ ରିପିଟ ହେବ ସେ ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ମିଶନ ଇଷ୍ଟ ବା ପୂର୍ବୋତର ରାଜ୍ୟର ଏହି ସିଟ୍ ଭରଣା ଯୋଜନାରେ ଅଛି ବିଜେପି ।

ଏଭଳି ଖବର ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି କ୍ୟାମ୍ପକୁ ଏକପ୍ରକାର ବଳ ଦେଇଛି । ଯେହେତୁ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ମିଶନ ୧୨୦ ପ୍ଲସ ନାରା ଦେଇ ଆଗକୁ ବଢୁଛି ସେଥିପାଇଁ ମୋଦିଙ୍କ ପୁରୀ ଲୋକସଭା ସିଟରେ ଲଢିବା ଖବର ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଏହି ମିଶନ ସଫଳ ଦିଗରେ ଆଉ ପାଦେ ଆଗକୁ ନେବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।

ସେପଟେ ବିରୋଧି ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସ କ୍ୟାମ୍ପ କିନ୍ତୁ ବିଜେପିର ଏହି ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି ଉପରେ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି । କାରଣ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥି ଯଦି ଓଡିଶାରୁ ଲଢନ୍ତି ତାହାଲେ ନିର୍ବାଚନ ଦୃଶ୍ୟପଟ୍ଟ ପୁରାପୁରି ଓଲଟ ପାଲଟ ହୋଇଯିବା କିଛି ବଡକଥା ନୁହେଁ ।

ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ମୋଦି ୨୦୧୪ରେ ଏହା କରି ଦେଖାଇ ସାରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ଦୁଇ ଦଳ କିନ୍ତୁ ମୁହଁ ଟାଣ ଦେଖାଇ କହିଛନ୍ତି ମୋଦି ପୁରୀରୁ ଲଢିଲେ କିଛି ବି ଫରକ ପଡିବନି । କାରଣ ଏବେ ସାରା ଦେଶରେ ଯେଉଁ ଉପନିର୍ବାଚନ ସବୁ ହେଉଛି ସେଠି ମୋଦିଙ୍କ ବିଜେପି ତଳକୁ ତଳକୁ ଖସୁଛି ।

   Related Posts