Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

ପୁରୀରୁ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବେ ! ବିଜେପି ଉତ୍ସାହିତ, ହେଲେ କିଛି ପଡିବନି ଫରକ କହିଲା ବିଜେଡି

13/11/2018 at 6:36 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୩|୧୧: ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ପୁରୀରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ ବୋଲି ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚା । ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ସଭାପତି ଦିଲ୍ଲିପ ଘୋଷ ଏଭଳି ସଂଙ୍କେତ ଦେବାପରେ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ଏହାକୁ ନେଇ ହଲଚଲ । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ପୁରୀରୁ ମୋଦି ଲଢିବେ ଆଉ ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗରୁ ଅମିତ ସାହା ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ ବୋଲି ଦିଲ୍ଲିପ ଘୋଷଙ୍କ ସୂଚନା ପରେ ବିଜେପିର ମିଶନ ଇଷ୍ଟର ଏହା ଏକ ଅଂଶ ବୋଲି ଆଲୋଚନା ହେଉଛି ।

ଯେହେକୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଓ ଓଡିଶାର ଲୋକସଭା ସିଟସଂଖ୍ୟା ୬୩ ସେଥିପାଇଁ ଏହି ଦୁଇ ରାଜ୍ୟକୁ ଫୋକସ କରି ବିଜେପି ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନ ବୈତରଣି ପାର ପାଇଁ ବ୍ଲୁପ୍ରିଣ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିବା କୁହାଯାଉଛି । କେବଳ ଏହି ଦୁଇ ରାଜ୍ୟ ନୁହେଁ ଆସାମ ସମେତ ଉତ୍ତ-ପୂର୍ବ ରାଜ୍ୟ ଉପରେ ବି ଏହାର ସିଧାସଳଖ ପ୍ରଭାବ ପଡିବ ।

ସେଥିପାଇଁ ଉଭୟ ମୋଦି ଓ ସାହା ବାରମ୍ବାର ଓଡିଶା ଓ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଗସ୍ତ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ଏହାପଛରେ ଆଉ ଏକ କାରଣ ଥିବା ବି କୁହାଯାଉଛି । ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ବିଜେପି ୨୦୧୪ରେ ୭୩ ସିଟ୍ ନେଇ ଯେଉଁ ମିରାକଲ ଦେଖାଇଥିଲା ତାହା ଯେ ଆଉ ରିପିଟ ହେବ ସେ ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ମିଶନ ଇଷ୍ଟ ବା ପୂର୍ବୋତର ରାଜ୍ୟର ଏହି ସିଟ୍ ଭରଣା ଯୋଜନାରେ ଅଛି ବିଜେପି ।

ଏଭଳି ଖବର ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି କ୍ୟାମ୍ପକୁ ଏକପ୍ରକାର ବଳ ଦେଇଛି । ଯେହେତୁ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ମିଶନ ୧୨୦ ପ୍ଲସ ନାରା ଦେଇ ଆଗକୁ ବଢୁଛି ସେଥିପାଇଁ ମୋଦିଙ୍କ ପୁରୀ ଲୋକସଭା ସିଟରେ ଲଢିବା ଖବର ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଏହି ମିଶନ ସଫଳ ଦିଗରେ ଆଉ ପାଦେ ଆଗକୁ ନେବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।

ସେପଟେ ବିରୋଧି ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସ କ୍ୟାମ୍ପ କିନ୍ତୁ ବିଜେପିର ଏହି ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି ଉପରେ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି । କାରଣ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥି ଯଦି ଓଡିଶାରୁ ଲଢନ୍ତି ତାହାଲେ ନିର୍ବାଚନ ଦୃଶ୍ୟପଟ୍ଟ ପୁରାପୁରି ଓଲଟ ପାଲଟ ହୋଇଯିବା କିଛି ବଡକଥା ନୁହେଁ ।

ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ମୋଦି ୨୦୧୪ରେ ଏହା କରି ଦେଖାଇ ସାରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ଦୁଇ ଦଳ କିନ୍ତୁ ମୁହଁ ଟାଣ ଦେଖାଇ କହିଛନ୍ତି ମୋଦି ପୁରୀରୁ ଲଢିଲେ କିଛି ବି ଫରକ ପଡିବନି । କାରଣ ଏବେ ସାରା ଦେଶରେ ଯେଉଁ ଉପନିର୍ବାଚନ ସବୁ ହେଉଛି ସେଠି ମୋଦିଙ୍କ ବିଜେପି ତଳକୁ ତଳକୁ ଖସୁଛି ।

   Related Posts