Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ବିରୋଧୀଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ମୋଦୀ, କହିଲେ- ଏହି ଲୋକ କୃଷକଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କରିବା ସହ ଭ୍ରମିତ କରିବାକୁ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରୁଛନ୍ତି

15/12/2020 at 6:18 PM

କଚ୍ଛ ୧୫।୧୨: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଗୁଜରାଟର କଚ୍ଛ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ସେଠାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଦୁନିଆର ସର୍ବବୃହତ ନବୀକରଣୀ ଉର୍ଜା ପାର୍କର ଶିଳାନ୍ୟାସ୍ କରିଛନ୍ତି। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି କୃଷକଙ୍କୁ ନେଇ କିଛି ଲୋକ ରାଜନୀତି କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ କାନ୍ଧରେ ବନ୍ଧୁକ ରଖି ଚଲାଉଛନ୍ତି। ହେଲେ ସେହି  ଲୋକଙ୍କୁ ଦେଶର କୃଷକ ହରାଇ କି ହିଁ ରହିବେ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, ଦିଲ୍ଲୀ ଆଖପାଖରେ ସଂପ୍ରତି କୃଷକଙ୍କୁ ଡରାଇବାକୁ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରୁଛନ୍ତି। ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, ଯଦି କେହି ଆପଣଙ୍କ ସହ କ୍ଷୀର ନେବାକୁ ଚୁକ୍ତି କରେ ତେବେ କଣ ସେ ମଇଁଷି ନେଇ ଚାଲି ଯାଏ କି ? ଯେମିତି ସ୍ଵାଧୀନତା ପଶୁପାଳକଙ୍କୁ ମିଳିଛି ସେମିତି ସ୍ଵାଧୀନତା କୃଷକଙ୍କୁ ଆମେ ଦେଉଛୁ। ଅନେକ ବର୍ଷରୁ କୃଷକ ସଂଗଠନ ଏହି ଦାବି କରି ଆସୁଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ବିରୋଧୀ ଆଜି କୃଷକଙ୍କୁ ଭ୍ରମିତ କରୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ନିଜେ ସରକାରରେ ଥିବା ବେଳେ ଏମିତି କଥା କହୁଥିଲେ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, ସମୟ ଥିଲା ଏହି ଲୋକ ଆଇନର ଦାବି କରୁଥିଲେ। ଆଜି ବିରୋଧୀ ଆସନରେ ବସି କୃଷକଙ୍କୁ ଭ୍ରମିତ କରୁଛନ୍ତି। ସରକାର କୃଷକଙ୍କ ସାମୂହିକ ବିକାଶ ଲାଗି ଐତିହାସିକ ନିଷ୍ପତ୍ତି  ନେଇଛନ୍ତି। କୃଷକଙ୍କ ଆୟ ବୃଦ୍ଧି ସହ ସମସ୍ୟା କେମିତି କମ ହେବ ସେ ନେଇ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ନିଜର କୃଷକ ଭାଇମାନଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ କହୁଛି ଯେ,  ବାରମ୍ବାର କହୁଛି ତାଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ସରକାର ୨୪ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରସ୍ତୁତ। କୃଷକଙ୍କ ହିତ ହିଁ ପ୍ରଥମ ଦିନରୁ ସରକାରଙ୍କ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକତା ରହି ଆସିଛି।

   Related Posts