Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁକ୍ତ ୨ କଲେଜ୍ ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ! ବିଶୋଧନ ଓ ସଫା କରି କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୪୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସରେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ EDଙ୍କ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଜବତ ହେଲା ୧.୬ ମିଲିୟନ ୟୁରୋ ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଲା କୃଷକ ସଂଗଠନ
  • ||
  • ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ କଙ୍ଗାରୁ ଚିତ୍, ଚମକିଲେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୧୧ ରନରେ ହରାଇଲା ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||
  • ୪ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ୬୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ: ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ବିଶାଖା ଏଗ୍ରୋ ସୋରୁମ୍ ଆଗରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆମରଣ ଅନଶନ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ‘ବୁରେଭି’ : କେରଳ-ତାମିଲନାଡୁର କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ଛୁଟି ଘୋଷଣା, ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଜଗତପୁର : ଧାନ କଟାଳୀଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢରେ କଚାଡି ମାରିଲା ହାତୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଓ ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା ଅନୁଭୂତ
  • ||

ମୁସଲମାନ ଧର୍ମଗୁରୁଙ୍କ ଠାରୁ ଟୋପି ଗ୍ରହଣ କରି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ମୋଦି

14/09/2018 at 7:26 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୪|୯: ଗୁଜରାଟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବାବେଳେ ୨୦୧୧ମସିହାରେ ମୁସଲମାନ ସଂପ୍ରଦାୟର ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେଇ ମୁସଲମାନ ମୁଲ୍ଲାଙ୍କ ଠାରୁ ଟୋପି ପିନ୍ଧିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି । ଆଉ ଏହାର ଠିକ୍ ୭ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଏକ ସୁଫି ମସଜିଦରେ ମୁସଲମାନଙ୍କ ଗହଣରେ ଯୋଗ ଦେଇଥି ମୁଲ୍ଲାଙ୍କଠାରୁ ସାଲ ଘୋଡି ହୋଇ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଦିତ ହୋଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି । ସେପଟେ କିଛି ଦିନ ପୁର୍ବେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ମାନସରୋବର ଯାତ୍ରା କରି ଫଟୋ ଭାଇରାଲ କରିବା ସହ ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ ସାଜିଥିଲେ । ତେବେ ଜାତୀୟ ରାଜନେତାମାନଙ୍କ ଏଭଳି ପାଣିପାଗ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ନରମ ଧର୍ମନିରପକ୍ଷତା ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେବେ ଯୋର ଧରିଛି
ଭୋଟ୍ ହାତେଇବାକୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ରାଜନେତାମାନଙ୍କ ନୂଆ ତରିକା । କିଛିଦିନ ପୁର୍ବେ ମାନସରୋବର ଯାତ୍ରାକରି ଫଠୋ ଭାଇରାଲ କରିଥବା ରାହୁଲଗାନ୍ଧିଙ୍କ ପରେ ଏବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ନୂଆ ଅବତାର । ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଏକ ମୁସଲମାନ ସଂପ୍ରଦାୟର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରରେ ଯୋଗଦେଇ ସୁଫି ଧର୍ମଗୁରୁଙ୍କଠାରୁ ସାଲ ଉପହାର ଗ୍ରହଣ କରି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ । ତେବେ ରାଷ୍ଟ୍ରନେତାମାନଙ୍କର ହଠାତ ଏଭଳି ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ନେଇ ଦେଶରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଯୋରଦାର । ସମାଲୋଚକଙ୍କ ମତେରେ ଭୋଟ ହାତେଇବାକୁ ଏହା ନେତାଙ୍କ ନରମ ଧର୍ମନିରପକ୍ଷତାର ପ୍ରଚର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ଆଜି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ସୁଫି ମୁସଲମାନ ସଂପ୍ରଦାୟର ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବିଭିନ୍ନ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ ପାଲଟିଛନ୍ତି । ଆଉ ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ହେଉଛି ୨୦୧୧ ମସିହାରେ ଗୁଜୁରାଟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ବେଳେ ମୁସଲମାନ ଧର୍ମଗୁରୁଙ୍କ ଠାରୁ ଟୋପି ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିବା ମୋଦିଙ୍କର ଏଭଳି ହଠାତ ପରିବର୍ତ୍ତନ କଣ ପାଇଁ । ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଖେଇ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ମୁସଲମାନମାନଙ୍କ ଭୋଟ୍ ହାତେଇବାକୁ ଏହା ନେତାମାନଙ୍କ ସପ୍ଟ ଟାର୍ଗେଟ ନୁହେଁତ । ତୈଳଦର ବୃଦ୍ଧି ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଶରେ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ସଂପ୍ରଦାୟ ପ୍ରତି ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ନକରାତ୍ମକ ମନୋଭାବ ଉପରେ ତାଳି ପକାଇବାକୁ ମୋଦି ଉଦ୍ୟମ କରୁନାହାନ୍ତି ତ ? ମୋଦି ନିଜକୁ ଧର୍ମନିରପକ୍ଷ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ପ୍ରତିପାଦିତ କରିବା ସହ ସଖ୍ୟଲଘୁ ଭୋଟ ହାତେଇବାକୁ ଏହା ଏକ ଭଲ ପ୍ରୟାସ ନୁହେଁ କି ? ସେପଟେ କିଛି ଦିନ ପୁର୍ବେ କଂଗ୍ରେସ ରାଜ କୁମାର ତଥା ଦଳ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମାନସରୋବର ଯାତ୍ରା କରି ସେଠାରେ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ କରି ବେଶ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଥିଲେ । ତେବେ ଏଠାରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଦେଶର ପ୍ରମୁଖ ସମସ୍ୟା ଗୁଡିକ ଉପରୁ ନଜର ହଟାଇ ଆଗାମୀ ସଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ବୈତରଣୀ ପାରି ହେବାକୁ ଏହା ବିଭିନ୍ନ ଦଳର ପ୍ରିପ୍ଲାନ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।

   Related Posts