Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପିରେ ବଡ ଧରଣର ଦୁର୍ଘଟଣା, ଖେରୀ ଘାଘରା ନଦୀରେ ଓଲଟିଲା ଡଙ୍ଗା, ୧୦୦ ଭାସିଗଲେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଓ୍ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀକୁ ମାତ୍ ଦେବାକୁ ତୟାର ବିରାଟ ଏଣ୍ଡ କୋ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୭ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି କୁମାର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା : ମା’ ବୃନ୍ଦାବତୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଆଞ୍ଜୁଳି ଟେକିଲେ କୁମାରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଦାଦାବଟିକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ପୂର୍ବରୁ ମିଳିଥିଲା ଧମକ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : କେନାଲର ଭାସୁଛି ଏକ ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||

ମୋଦୀଙ୍କ ନୂଆ କ୍ୟାବିନେଟ : ୪୨ % ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାଁରେ ଅପରାଧିକ ମାମଲା, ୯୦ % କୋଟିପତି

10/07/2021 at 1:53 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୦/୦୭:  ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରେ ନୂଆ ଟିମ୍ ଗଠନ କରିଛନ୍ତି ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ । କିଛି ଜଣ ବାଦ୍ ପଡିଛନ୍ତି । ଆଉ କିଛି ନୂଆ ଚେହେରା ସାମିସ ହୋଇଛି । ଅନେକ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିଭାଗରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି । ତେବେ ୪୨ ପ୍ରତିଶତ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାଁରେ ଅପରାଧିକ ମାମଲା ରହିଛି । ଏନେଇ ଆସୋସିଏସନ୍ ଫର୍ ଡ୍ରମୋକ୍ରାଟିକ୍ ରିଫର୍ମସ୍ ବା ଏଡିଆର ରିପୋର୍ଟରେ ତଥ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।

ଏଡିଆର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରେ ଥିବା ୭୮ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୪୨ ପ୍ରତିଶତ ବା ୩୩ଜଣ ନିଜ ନାଁରେ ଥିବା ଅପରାଧିକ ମାମଲା ବାବଦରେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି । ଏହାମଧ୍ୟରୁ ୪ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲା ରହିଛି । ସେହିପରି ୩୧ ପ୍ରତିଶତ ବା ୨୪ ଜଣଙ୍କ ନାଁରେ ହତ୍ୟା, ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଡକାୟତି ଆଦି ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ରହିଛି ।

ଗୃହ ରାଜ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିବା ନିଶିଥ ପ୍ରମାଣିକ ନିଜ ନାଁରେ ଥିବା ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ  ମାମଲା ବାବଦରେ କହିଛନ୍ତି । ସେହପରି ଜନ ହାରଲା, ପଙ୍କଜ ଚୌଧରୀ ଓ ବି ମୁରଲିଧରନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମଧ୍ୟ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲା ରହିଛି ।

ଏଥତ୍ ବ୍ୟତୀତ ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୭୦ ଜଣ ବା ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ହେଉଛନ୍ତି କୋଟିପତି । ସମସ୍ତ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହାରାହାରି ସମ୍ପତ୍ତି ହେଉଛି ୧୬.୨୪ କୋଟି । ୪ ମନ୍ତ୍ରୀ ୫୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ବାବଦରେ ତଥ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ସବୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେ ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆ, ପିୟୁଷ ଗାଏଲ, ନାରାୟଣ ତାତୁରାଣେ ଓ ରାଜୀବ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ।

ସେହିପରି ୮ଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ସମ୍ପତ୍ତି ୧ କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ମଧ୍ୟ କମ୍ । ପ୍ରମିକା ଭୌମିକ, ଜନ ବାରଲା, କୈଳାସ ଚୌଧରୀ, ବିଶ୍ୱେଶ୍ୱର ଟୁଡୁ, ବି ମୁରଲିଧରନ, ରାମେଶ୍ୱର ତେଲୀ, ସାନ୍ତନୁ ଠାକୁର ଏବଂ ନିଶିଥ ପ୍ରମାଣିକ ଏହି ତାଲିକାରେ ଅଛନ୍ତି । ଏହାମଦ୍ୟରୁ ପ୍ରତିମା ଭୌମିକଙ୍କ ପାଖରେ ସବୁଠାରୁ କମ ୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ରହିଛି ।

   Related Posts