ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୈଳ ଦର ଉପରେ ଉତ୍ପାଦନ ଶୁଳ୍କ କମାଇଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର, ପେଟ୍ରୋଲ ୯.୫ ଓ ଡିଜେଲ୍ ୭ ଟଙ୍କା କମିଲା
  • ||
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମୁମ୍ବାଇ ବନାମ ଦିଲ୍ଲୀ : ‘କର ବା ମର’ ସ୍ଥିତିରେ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଏଏଫଆଇ ଇଣ୍ଡିଆନ ଗ୍ରାଁପ୍ରି-୩ : ଅମିୟ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ ଏବଂ ଶ୍ରାବଣୀ ନନ୍ଦଙ୍କ ଉପରେ ନଜର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଆକାଶରୁ ଖସିଲା ମୃତ୍ୟୁ, ବଜ୍ରପାତରେ ଚାଲିଗଲା ୩୩ ଜୀବନ
  • ||
  • ତାତି ଆହୁରି ବଢିବ, ୩ ଦିନ ଯାଏଁ ତତଲା କଡେଇରେ ଭାଜିହେବେ ରାଜ୍ୟବାସୀ
  • ||
  • ୪୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଚାଲାଣ ପାଇଁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଲୁଚାଇଥିଲେ ମାଫିଆ
  • ||

ଜାତୀୟ ଚାନେଲର ସର୍ଭେରେ ଉତ୍ସାହିତ ବିଜେପି କହିଲା ପୁରୀରୁ ଲଢ଼ି ପାରନ୍ତି ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି

5/10/2018 at 4:45 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୫/୧୦ : ଜାତୀୟ ନ୍ୟୁଜ ଚାନେଲ ଏବିପି ପକ୍ଷରୁ ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନର ରୂପ ରେଖ ସମ୍ପର୍କରେ କରାଯାଇଥିବା ସର୍ଭେ ବିଜେପି ସପକ୍ଷରେ ଯାଇଛି | ୫୪୩ ଟି ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ବିଜେପିକୁ ୨୭୬ ଟି ଆସନ ମିଳିବ ବୋଲି ସର୍ଭେ କହିଛି | ସେହିଭଳି ରାଜ୍ୟରେ ଥିବା ୨୧ଟି ଲୋକସଭା ଆସନ ଭିତରୁ ବିଜେପି ୧୩ ଟି ବିଜୟୀ ହେବ ସମ୍ଭାବନା ଥିବା ବେଳେ ବିଜେଡି ୬ଟି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ୨ଟି ରେ ଜିତିବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଥିବା ସର୍ଭେ ସୂଚେଇଚି | ସେହିଭଳି ଭୋଟ ସେରିଙ୍ଗ ମଧ୍ୟ ବିଜେପିର ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ ବୋଲି ସର୍ଭେରେ କୁହାଯାଇଛି | ବିଜେପିର ଭୋଟ ସେରିଙ୍ଗ ୩୯.୬ ପ୍ରତିଶତ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ବୋଲି ଆକଳନ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ବିଜେଡି ୩୧.୬ ପ୍ରତିଶତ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ୨୩.୫ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ ପାଇବ ବୋଲି କହିଛି | ବିଜେପି ସପକ୍ଷରେ ସର୍ଭେରୁ ମିଳିଥିବା ଗୋଲାପୀ ଚିତ୍ରରେ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ଉତ୍ସାହିତ ହୋଇପଡିଛି | ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ସଭାପତି ବସନ୍ତ ପଣ୍ଡା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରାଜ୍ୟରେ ସର୍ଭେର ଆକଳନ ଠାରୁ ବିଜେପି ଆହୁରି ଅଧିକ ଆସନରେ ବିଜୟୀ ହେବ | କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଓଡିଶାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବା ଅଧିକ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି | ଯଦି ଏହା ହୁଏ ତାହେଲେ ବିଜେପି ସମ୍ପୂର୍ଣ ଆସନ ପୋଛି ନେବ | କାରଣ ଓଡିଶାରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଗ୍ରହଣୀୟତା ଯଥେଷ୍ଟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ଲଢେଇ ମୋଦି ଓ ନବୀନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସିଧାସଳଖ ହେବ |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୨୦୧୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ରାଜ୍ୟର ୨୧ଟି ଆସନ ମଧ୍ୟରୁ ବିଜେଡି ୨୦ ଟି ଆସନରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା | ବିଜେପିକୁ ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ଆସନ ମିଳିଥିଲା | ତେବେ ଗତ ୫ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ କେନ୍ଦ୍ରରେ କ୍ଷମତାସୀନ ବିଜେପି ସରକାରଙ୍କର ସଫଳତା ଯୋଗୁଁ ବିଜେପି ପ୍ରତି ଲୋକଙ୍କର ଆସ୍ଥା ବଢିଛି | ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଲୋକପ୍ରିୟତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ସର୍ବୋପରି ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପିର ସଂଗଠନ ମଜବୁତ ହେବ ସହ ସକ୍ରିୟ ହୋଇଛି | ତେଣୁ ବିଜେପିକୁ ଆଶାତୀତ ସଫଳତା ମିଳିବ ବୋଲି ସର୍ଭେରେ ଆକଳନ କରାଯାଇଛି |

   Related Posts