Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଗ୍ଲୋବାଲ ମେୟର୍ସ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ-୨୦୨୧: ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୫ ସହରରେ ରାଉରକେଲା, ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ବଡ଼ ଉପହାର, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ

17/09/2019 at 7:30 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୭|୯: ତୀର୍ଥ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ବଡ଼ ଉପହାର। ରେଲଓ୍ବେ ବୋର୍ଡର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବିନୋଦ କୁମାର ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦିଲ୍ଲୀ ଓ କଟ୍ରା ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିବାକୁ ଥିବା ବନ୍ଦେ ଭାରତ ଟ୍ରେନର ଟ୍ରାଏଲ ଶେଷ ହୋଇଯାଇଛି।  ଏହା ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ଼ ଉପହାର ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ଟ୍ରେନ ନବରାତ୍ରୀଠାରୁ ଦିଲ୍ଲୀ-କଟ୍ରା ମଧ୍ୟ ଚାଲିବା ବୋଲି ରେଳ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି। ବନ୍ଦେ ଭାରତ ଟ୍ରେନ ଦିଲ୍ଲୀ-କଟ୍ରା ମଧ୍ୟରେ ସପ୍ତାହରେ ପାଞ୍ଚଦିନ ଚାଲିବ ବୋଲି ବିନୋଦ ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି।

ଏହି ଦ୍ରୁତଗାମୀ ଟ୍ରେନ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଫାଇଦା ଦେବ। ପୂର୍ବରୁ ବୈଷ୍ଣଦେବୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରକୁ ଯିବା ପାଇଁ ୧୨ ଘଣ୍ଟା ଲାଗୁଥିଲା। ଏବେ ଏହି ଦ୍ରୁତଗାମୀ ଟ୍ରେନରେ ଗଲେ ମାତ୍ର ୮ ଘଣ୍ଟା ଲାଗିବ।  ତୀର୍ଥ କରିବା ପାଇଁ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ବହୁ ଅସୁବିଧାରେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ବୋଲି ବିନୋଦ ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି। ବନ୍ଦେ ଭାରତ ଟ୍ରେନର ବେଗ ଘଣ୍ଟାପ୍ରତି ୧୩୦ କିଲୋମିଟର ରହିବ।  ଦିଲ୍ଲୀ ଓ ଲୁଧିଆନ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଟ୍ରେନର ବେଗ ଘଣ୍ଟାପ୍ରତି ୧୨୦-୧୩୦ ରହିବ ବୋଲି ରେଲଓ୍ବର ବୋର୍ଡର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବିନୋଦ କୁମାର କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts