Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନବୀନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ପିଏମ୍ କିଷାନ ସମ୍ମାନ ନିଧି ଯୋଜନାରେ ଲୋଡିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ
  • ||
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହେଲା ନୋଟିସ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ହଷ୍ଟେଲ ଫେରିବାକୁ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ୨ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ମୃତ ! ନର୍ସ ଓ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କଲେ ବାପା
  • ||
  • ଓଲଟି ପଡିଲା ପ୍ରିନ୍ସ, ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୬ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଷ୍ଟିୟରିଂ ଉପରୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟି ପଡିଲା ଟ୍ରକ, ୬ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||

ଓଡିଶାରେ ପଡିବକି ମୋଦିଙ୍କ ଗସ୍ତର ପ୍ରଭାବ ?

28/05/2018 at 3:45 AM

ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଓଡିଶା ଗସ୍ତରୁ କେତେ ଫାଇଦା ପାଇବ ବିଜେପି । ରାଜ୍ୟରାଜନିତୀରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ କେତେ ପଡିବ ଏହାକୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ତର୍ଜମା । ୨୦୧୯ ବିଜେପିର ୧୨୦ ମିଶନକୁ ମୋଦିଙ୍କ ଜନ କଲ୍ୟାଣ ସମାବେଶ ରାସ୍ତା ଦେଖେଇବ ବୋଲି ଆଶା କରିଛି ବିଜେପି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବାର୍ତ୍ତାରୁ ଯୋଶ ପାଇ କର୍ମୀ ମୋଦି ମନ୍ତ୍ରର ସଫଲତାକୁ ଗାଁ ଗାଁରେ ପହଁଚିବେ ।ଆଉ ଏହା ହିଁ ଦଳର ସଫଲତାର ରାସ୍ତା ଖୋଲିବ ବୋଲି କହିଛି ବିଜେପି । ସପଟେ ବିରୋଧୀ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେପିର ଯୁକ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଭାଷଣରେ କିଛି ଦମ ନଥିଲା କି ଓଡିଶା ଲାଗି ସେ କିଛି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବାର୍ତ୍ତା ରଖି ନାହାଁନ୍ତି ତେଣୁ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ପଡିବନି ।
ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପିର ବିରୋଧୀ ଦଳ ଗୁଡିକ କିନ୍ତୁ ମୋଦିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର କିଛି ପ୍ରଭାବ ପଡିବନି ବୋଲି ଯୁକ୍ତି ବାଢୁଛନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସ କହିଛି ମୋଦିଙ୍କ ଭାଷଣରେ କିଛି ବି ନଥିଲା । ଏହାର ପ୍ରଭାବ ରାଜ୍ୟରାଜନୀତିରେ ପଡିବାର ନାହିଁ । ଆଉ ବିଜେଡିର ଯୁକ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପୁର ଅବିଭାଷଣରେ ଓଡିଶା ଲାଗି କିଛି ସ୍ବତନ୍ତ୍ରତା ନଥିଲା କି ଯୋଶ ଦେବା ଭଳି କିଛି ବିଷୟ ବି ନଥିଲା । ଓଡିଶାକୁ ବିଜେପି ଫୋକସ କରୁଛି ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ଭାଷଣରୁ ଲାଗୁ ନଥିଲା । ଏମିକି ଲୋକେ ସବୁ ଜାଣଇଛନ୍ତି କହି ମୋଦି ସବୁ କଥା ପରୋକ୍ଷରେ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଛାଡିଛନ୍ତି । ଆଉ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କଥା ଅନୁସାରେ ଲୋକେ ସବୁ ଜାଣିଛନ୍ତି ଏଥିରେ ବିଜେପି ବେଶୀ ଉତ୍ସାହିତ ହେବାର ନୁହେଁ ।
ଓଡିଶାରୁ ଯାହା ଆରମ୍ଭ ହୁଏ କିଛି ବ୍ୟର୍ଥ ଯାଏନି । ଏମିତି କହି ପରୋକ୍ଷରେ ୨୦୧୯ ଲାଗି ବିଗୁଲ ଫୁଙ୍କିଛନ୍ତି ମୋଦି । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରର ସଫଳତା କହି କର୍ମୀଙଅକ ମନରେ ଯୋଶ ଭିଛନ୍ତି । ଆଉ ଉପକୂଳକୁ ଫୋକସ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହା କେତେ ଦମ ଭରିଛି ତାହା ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ହିଁ ଜଣା ପଡିବ ।

Leave a Reply

   Related Posts