Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୯ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣ, ୧୬୧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଛି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୮ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୧୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ମୋଦି @ ୬୯ – ମା’ଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ନେଇ ନିଜର ଆଗାମୀ ମିଶନ ପାଇଁ ଅଗ୍ରସର ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି

17/09/2019 at 4:49 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୭।୦୯- ମୋଦି @ ୬୯ ।୬୯ ବର୍ଷରେ ପାଦ ଦେଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି । ଜନ୍ମଦିନ ଅବସରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଯାଇ ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଶୀର୍ବାଦ ନେବାସହିତ ତାଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ଖାଇଛନ୍ତି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ମୋଦି ସର୍ଦ୍ଦାର ସରୋବର ଡ୍ୟାମ ବୁଲିବା ସହିତ ଏକ ରାଲିକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି ।…

ମା’ ହିରାବେନ୍ଙ୍କ ସହିତ ମୋଦି । ମା’ଙ୍କ ଆଶିର୍ବାଦ ନେଇ ନିଜର ଆଗାମୀ ମିଶନ ପାଇଁ ଅଗ୍ରସର ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି । ପ୍ରତିବର୍ଷ ସେପ୍‌ଟେମ୍ବର ୧୭ ତାରିଖ ଭଳି ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ନିଜ ମା’ଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଆଶୀର୍ବାଦ ଭିକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି । ମୋଦି ଓ ତାଙ୍କ ମା’ ଏକାଠି ବସି ପାରମ୍ପରିକ ଗୁଜରାଟି ଖାଦ୍ୟ ପୁରନପଲ୍ଲି, ତୁଅର ଡାଲ୍, ଦେଶୀ ଚଣା, ଆଳୁଭେଣ୍ଡି ଭଜାର ମଜା ନେଇଥିଲେ । ମୋଦିଙ୍କ ମା’ ଗାନ୍ଧିନଗରର ରାୟସନ ଗାଁରେ ନିଜ ସାନ ପୁଅ ପଙ୍କଜ ମୋଦିଙ୍କ ସହିତ  ରୁହନ୍ତି ।

ତେବେ ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ମୋଦି ସର୍ଦ୍ଦାର ସରୋବର ଡ୍ୟାମ ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଏହି ବନ୍ଧକୁ ବେଶ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଭାବେ ସଜା ଯାଇଥିଲା । ଏହାସହିତ ଗୁଜରାଟର କେବାଡିୟାରେ ଥିବା ଇକୋ-ଟୁରିଜିମ୍‌ ସ୍ଥଳ ବୁଲି ଦେଖିବା ସହିତ ସେଠାରେ ଥିବା ରୋପ୍ ବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରେ ବୁଲିଥିଲେ । କେବାଡିୟାର ଜଙ୍ଗଲ ସଫାରୀ ଟୁରିଷ୍ଟ ପାର୍କରେ ମୋଦି ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଜିପ୍‌ରେ ବୁଲିଥିଲେ । ସଫାରୀର ବନ୍ୟ ସଂପଦର ବେଶ ମଜା ଉଠାଇଥିଲେ ମୋଦି ।ସେଠାରେ ଏକ କାକଟସ୍ ଗାର୍ଡେନ୍‌ ବୁଲି ଦେଖିଥିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ।

ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ସହିତ ଗୁଜରାଟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଜୟ ରୁପାଣୀ ଓ ରାଜ୍ୟପାଳ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଦେବବ୍ରତ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।ସର୍ଦ୍ଦାର ସରୋବର ଡ୍ୟାମ୍ ନିକଟରେ ଥିବା ଷ୍ଟାଚ୍ୟୁ ଅଫ୍ ୟୁନିଟି ନିକଟରେ ବୁଲିବା ସହିତ ବନ୍ଧ ନିକଟରେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଥିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି । ଏହାପରେ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଜନତାକୁ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେଇଥିଲେ ମୋଦି । ମୋଦିଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନକୁ ଆଜି ଦେଶବ୍ୟାପୀ ବିଜେପି ଏବଂ ତାଙ୍କର ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଧୁମ୍‌ଧାମ୍‌ରେ ପାଳନ କରାଯାଇଛି । ୧୪ ତାରିଖରୁ ସେବାସପ୍ତାହ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି ବିଜେପି କର୍ମୀ। ଆଉ ଏତିକିବେଳେ ଅଭିନେତା ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ମୋଦିଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉଥିବା ଫିଲ୍ମ ‘ମନ ବୈରାଗୀ’ର ପୋଷ୍ଟର ରିଲିଜ୍‌ କରିଛନ୍ତି ।ଏହି ଫିଲ୍ମଟି ମୋଦିଙ୍କ ଜୀବନର ସଂଘର୍ଷମୟ ବର୍ଷ ଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ଆଧାରିତ ।…

   Related Posts