Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ୩୦ ଫୁଟ ଖାଇକୁ ଖସିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୫ ଆହତ
  • ||
  • କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ଗୁଣୁପୁର ତହସିଲଦାର
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସକୁ ବଡ ଝଟକା, ଆହତ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ବାକି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଲେ ଡ୍ଵେନ ବ୍ରାଭୋ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୩୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ରାଜଧାନୀରେ ଆନିମଲ ଆକ୍ଟର ଖୁଲମଖୁଲା ଉଲଂଘନ, ରାସ୍ତାଘାଟରେ ଚାଲିଛି ବେଧଡକ ମାଂସ କଟା : ଦେଢ ବର୍ଷ ହେଲା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇପାରୁନି ମଡର୍ଣ୍ଣ ଆବାଟୟର

14/01/2019 at 6:13 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୪|୧: ରାଜଧାନୀରେ ଆନିମଲ ଆକ୍ଟର ଖୁଲମଖୁଲା ଉଲଂଘନ । ରାସ୍ତାଘାଟରେ ଚାଲିଛି ବେଧଡକ ମାଂସ କଟା । କାରଣ କେହି ଟେଣ୍ଡର ନେଉନଥିବାରୁ ଦେଢ ବର୍ଷ ହେଲା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇପାରୁନି ମଡର୍ଣ୍ଣ ଆବାଟୟର । କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ ଖତ ଖାଉଛି ।

ଇଏ ହେଉଛି ଭୁବନେଶ୍ବର ଗାଡକଣଠାରେ ୮ କୋଟି ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିବା ମଡ଼ର୍ଣ୍ଣ ଆବାଟୟର ।ୱାର୍ଡ ନମ୍ବର ୯ ରେ ରହିଛି ଏହି ଆବାଟୟର । ଆବାଟୟର ମାନେ ଯାହାକୁ କୁହାଯାଏ ଆଧୁନିକ କଂସେଇଖାନା । ୨୦୧୭ ଅଗଷ୍ଟ ୩୦ରେ ଏହାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦ୍ବାରା ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ । ଦୁଇ ଦୁଇ ଥର ଡେଣ୍ଡର ଡକା ଗଲାଣି । କିନ୍ତୁ କେହି ଟେଣ୍ଡର ନେଉନଥିବାରୁ କାମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରୁନି । ଲୋକାଲ ଏବଂ ଜାତୀୟ ସ୍ତରର ଟେଣ୍ଡର ଡକାଯିବା ପରେ ଏବେ ଗ୍ଲୋବାଲ ଟେଣ୍ଡର ଡକାଯିବ ବୋଲି ମେୟର କହିଛନ୍ତି ।

ଏ ଚିତ୍ରକୁ ଟିକେ ଦେଖନ୍ତୁ । କେଉଁଭଳି ଅସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର ପରିବେଶରେ ମାଂସ କଟା ଚାଲିଛି । ଯେଉଁଠି କଟା ସେଇଠି ବିକା ଚାଲିଛି ।ବର୍ଷା ଦିନେ ତ ଏହି ଯାଗାରେ ଠିଆ ହେବା ମୁସ୍କିଲ ହୋଇଯାଏ । ତେଣୁ ମଡ଼ର୍ଣ୍ଣ ଆବାଟୟର ଶୀଘ୍ର ଖୋଲିବାକୁ କହଲେଣି ଗ୍ରାହକ । ଆରମ୍ଭ ହେଲେ ମାଂସର କ୍ବାଲିଟି ଏବଂ ଦର ନିର୍ଧାରଣ କରିବେ ଭେଟେନାରୀ ଡ଼ାକ୍ତର ଏବଂ ବିଏମସି ।ତେଣୁ ଶୀଘ୍ର ଖୋଲାଯିବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି ଗ୍ରାହକ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେହିପରି ମାଂସ ଦୋକାନୀଙ୍କ କହିବା କଥା ବିଏମସି ଦୋକାନ ଦେବା ସହ କଂସେଇଖାନା ଖୋଲିଲେ ସମସ୍ତେ ଲାଭରେ ରହିବେ ।

   Related Posts