Wednesday, June 19, 2019

News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

କୋଟିପତି ହେବାକୁ ମଡ଼େଲ ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ସ୍ଵାମୀ କରୁଥିଲେ ଏପରି କାମ, ଶାରୀରିକ ସଂପର୍କ ରଖି ଫସାଉଥିଲେ କୋଟିପତିଙ୍କୁ ମଡ଼େଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧/୩- କୋଟିପତି ହେବାକୁ ମଡ଼େଲ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଏଭଳି କାରନାମା । ଜାଣିବେ ତ ଆପଣ ହୋଇଯିବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ।

କୋଟିପତି ହେବାର ନିଶାରେ ମଡ଼େଲ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ଵାମୀ କରିଛନ୍ତି ଏପରି କାମ । ସେମାନେ କୋଟିପତିଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ସେମାନଙ୍କ ସହ ସଂପର୍କ ବଢ଼ାଇବାପରେ କରୁଥିଲେ ଶିକାର । ଏପରିକି ସେମାନଙ୍କ ନାଁରେ ମଧ୍ୟ ଅଛି ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ।

ସିମରନ ନାମକ ଜଣେ ମଡ଼େଲ  ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ଵାମୀ ବିଜୟ ଏହି ଘଟଣାର ମୁଖ୍ୟ ଆସାମୀ । ୧୯୯୮ ଓ ୨୦୦୨ ମସିହାରେ ଆସିଥିବା ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଭାବେ ପୋଲିସ କରିଥିଲା ଗିରଫ । ୨୦୦୩ରେ ସେମାନେ ପାରୋଲରେ ଆସିବାପରେ ବ୍ୟାଙ୍କକ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ସର୍ଜରୀ କରି ନିଜର ଚେହେରା ବଦଳାଇଥିଲେ । ତା ପରେ ସେମାନେ ମୁମ୍ବାଇ ଫେରିଆସି ପୁଣି ଅପରାଧିକ କାମ ସହ ହୋଇଥିଲେ ଜଡ଼ିତ ।

୧୯୯୮ ମସିହାରେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆର ଇଂଜିନିୟର ଅନୁପ ଦାଶ ଓ ତାଙ୍କ ପିତା ସ୍ଵରାଜ ଦାଶ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ  ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଭାବେ ସିମରନ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀକୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ସେମାନେ ଅନୁପଙ୍କ ସହ ସଂପର୍କ ତିଆରି କରି ଲୁଟିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଥିବା କୋଟିକୋଟି ଟଂକାର ଫ୍ଲାଟକୁ ନିଜ କବଜାକୁ ଆଣିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ । ସେଥିପାଇଁ ସିମରନ କୌଣସି କଥାରେ ବି ପଛେଇ ନଥିଲେ । ଏପରିକି ଶାରୀରିକ ସଂପର୍କ ରଖିବାକୁ ବି ପଛେଇ ନଥିଲେ । ତାପରେ ସେ ସ୍ଵାମୀ ବିଜୟ ସହ ମିଶି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ।

ଏହି ମଡ଼େଲ ସଂପତ୍ତି ଲୋଭରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରେମଜାଲରେ ଫସାଉଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଫାଇଦା ହାସଲ କରିବାକୁ ଶାରୀରିକ ସଂପର୍କ ବି ରଖିବାକୁ ପଛାଉ ନଥିଲେ । ତାଙ୍କ ସ୍ଵାମୀ ମଧ୍ୟ ଏହି ଘଟଣାରେ ମୁଖ୍ୟ ଆସାମୀ ଥିବା ଜଣାଯାଇଛି ।

565 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର