Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଭିନେତା ଆଶିଷ ରାୟଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’ ପ୍ରଭାବରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ବର୍ଷା
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା ବାଇକ୍, ୨ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୭୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୪୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୫୨୭୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’: ୨୫ରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଆଲର୍ଟ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ସରକାରୀ ନିୟମକୁ ଫୁ, ବେଆଇନ ଭାବେ ଚାଲିଛି ମୋବାଇଲ ଟାଓ୍ବାର ନିର୍ମାଣ

25/06/2019 at 1:35 PM

ଜଟଣୀ ୨୫|୬: ସବୁ ନିୟମକୁ ଫୁ କରି ଜଟଣୀ ବାଲିଛକ ସାହିରେ ଚାଲିଛି ମୋବାଇଲ୍ ଟାଓ୍ବାର ନିର୍ମାଣ । କୌଣସି ସ୍କୁଲ, ହସ୍ପିଟାଲ୍ କି ଜନବସତି ବହୁଳ ଅଂଚଳରେ ମୋବାଇଲ୍ ଟାଓ୍ବାର୍ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ନିୟମ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସବୁ ନିୟମକୁ ଉଲଂଘନ କରାଯାଇଛି । ଏମିତିକି ଜଟଣୀ ପୌର ପରିଷଦ କାର୍ଯ୍ୟ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ନିର୍ମାଣକୁ ବେଆଇନ ଘୋଷଣା କରି କାମ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ବି ଏହାକୁ ଖାତିର କରିନାହାନ୍ତି ଟାଓ୍ବାର କମ୍ପାନୀ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ।

ରାତିରେ ଲାଇଟ୍ ଲାଗି ଚାଲିଛି କାମ ।  କାମ ବନ୍ଦ ପାଇଁ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ପୋଲିସର ସହାୟତା ଲୋଡିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଥାନାବାବୁ ଧରାଛୁଆଁ ଦେଇନଥିଲେ । ଏତଲା ଦେବାକୁ ଜଟଣୀ ଥାନାରେ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଧରି ବସିଥିଲେ ପୌର ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ତପନ ମହାପାତ୍ର । ହେଲେ କାହାରି ଦେଖା ନଥିଲା ।  ଟାଓ୍ବାର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଖୋଳା ଯାଇଥିବା ବଡ଼ ଖାଲ ଯୋଗୁ ପାଖରେ ଥିବା ଘର ସବୁ ବିପଦରେ । ଟଙ୍କା ଲୋଭରେ ନିଜ ଜାଗାରେ ଟାଓ୍ବାର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇ ଅନ୍ୟର ଜୀବନକୁ ବିପଦରେ ପକାଇଛନ୍ତି ଜାଗା ମାଲିକ ।

ଜଟଣୀରେ ଜଗନ୍ନାଥ ଜମିକୁ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ବିବାଦ ରହିଛି ।  ଏହାକୁ ନେଇ  ପ୍ରଶାସନ କୌଣସି ନିର୍ମାଣ କାମ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଉନଥିବା ବେଳେ ବାଲିଛକ ସାହିରେ ଏହି ଜାଗା ଉପରେ କେମିତି ମୋବାଇଲ୍ ଟାଓ୍ବାର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି ତାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ । ପୌର ପରିଷଦ କାର୍ଯ୍ୟ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ମଧ୍ୟ ଖାତିର କରାଯାଉନି । ଏହା ପଛରେ ଆଉ କେଉଁ ବଡବଡିଆଙ୍କ ହାତ ରହିଛି କି । ପୋଲିସର ଭୂମିକା ମଧ୍ୟ ସନ୍ଦେହ ଘେରରେ । ତୁରନ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଏଥିରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବାକୁ ଦାବି ହୋଇଛି ।

   Related Posts