Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଶ୍ଵସ୍ତି: କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୮୦୯ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର-ଜାନୁଆରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ: ଭୁବନେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ଓ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କରିପାରିବେ କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ପରୀ ବାପା-ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେପି ଟିମ୍, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ର ଟୟଲେଟ୍‌ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ପୁଣି ଏକ ନକଲି ଘିଅ କମ୍ପାନୀରେ ଚଢାଉ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅପମିଶ୍ରିତ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ପ୍ରେମ: ସେୟାର ଚାଟ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ଫେସବୁକରେ ଶେଷ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||

ଆଜିଠୁ ଗଡୁଛି ‘ମୋ ବସ୍’ : ୭ଟି ରୁଟ୍ ଦେଇ କରିବ ଯାତାୟତ

26/05/2020 at 7:18 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୬।୫: ଆଜିଠୁ ଟ୍ବିନ୍ ସିଟିରେ ଗଡିଲା ‘ମୋ ବସ୍’। ସକାଳ ୭ଟାଠାରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭୁବନେଶ୍ବର ଏବଂ କଟକରେ ‘ମୋ ବସ୍’ ଯାତାୟତ କରିବ । ଏଥିପାଇଁ ୭ଟି ରୁଟ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି । ଭୁବନେଶ୍ବରର ନନ୍ଦନ ବିହାର-ଲିଙ୍ଗିପୁର, ଭାୟା ମାଷ୍ଟର କ୍ୟାଣ୍ଟିନ, ବାଣୀବିହାର, କଳ୍ପାନା ଦେଇ ‘ମୋ ବସ୍’ ଚଳାଚଳ କରିବ ।

ସେହିପରି ମାଷ୍ଟର କ୍ୟାଣ୍ଟିନ- ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଏନବିଏସ, ଭାୟା ବାଣୀବିହାର, ବରମୁଣ୍ଡା, ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ-ସମ୍ ହସ୍ପିଟାଲ, ଭାୟା ଫାୟାର ଷ୍ଟେସନ୍ ଦେଇ ଚଳାଚଳ କରିବ । ଡୁମଡୁମା-ମଞ୍ଚେଶ୍ବର, ଭାୟା ମାଷ୍ଟର କ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍, ମାଷ୍ଟର କ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍-ଏମସ୍, ଭାୟା ଫାୟାର ଷ୍ଟେସନ, ବରମୁଣ୍ଡା ଦେଇ ଚଳାଚଳ କରିବ ।

ସେହିପରି ଏୟାରପୋର୍ଟରୁ କଟକ ସିଡିଏ ଭାୟା ଏଜି ଛକ ଓ ପଡିଆ ଦେଇ ଚଳାଚଳ କରିବ ‘ମୋ ବସ୍’। ଏହାସହ ମାଷ୍ଟର କ୍ୟାଣ୍ଟିନରୁ କଟକ ସିଡିଏକୁ ଭାୟା ରସୁଲଗଡ ବାଦାମବାଡି ଦେଇ  ‘ମୋ ବସ୍’ ଚଳାଚଳ କରିବ ।

ତେବେ କେବଳ ଅଣ ଶୀତତାପ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ବସ୍ ଚାଲିବ । ବସରେ ଯାତ୍ରା ନିମନ୍ତେ କେତେକ ସର୍ତ୍ତ ରଖାଯାଇଛି । ପ୍ରଥମ ସର୍ତ୍ତ ହେଉଛି ଯାତ୍ରୀମାନେ କରୋନା ମାର୍ଗଦର୍ଶିକାର ସଠିକ୍ ଅନୁପାଳନ କରିବେ। ବିନା ମାସ୍କରେ ଗାଡିରେ କେହି ଯାତ୍ରା କରିପାରିବେ ନାହିଁ ।

ସେହିପରି ଟିକେଟ୍ ମୂଲ୍ୟ ଯାହା ସେତିକି ଟଙ୍କାର ଖୁଚୁରା ଦେବାକୁ ପଡିବ । ସେହିପରି ବସ୍ ରେ ଯେତିକି ସିଟ୍ ରହିଛି ସେତିକି ଲୋକ ଯାଇପାରିବେ । ବସ୍ ଭିତରେ କେହି ଛିଡା ହୋଇ ଯାଇପାରିବେ ନାହିଁ । ସିଟ୍ ଖାଲି ନଥିଲେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଉଠାଯିବ ନାହିଁ ।

   Related Posts