Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନ: ଜାନୁଆରୀ ୩୧ରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ, ଫେବୃଆରୀ ୧ରେ ଉପସ୍ଥାପନ ହେବ ବଜେଟ୍
  • ||
  • IPL 2022: ନିଜ ଟିମ୍‌ର ନାମ ଘୋଷଣା କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି, ରଖିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସୁପର ଜିଆଣ୍ଟ୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୩୦୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୧୧୫ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ ନିରାଶ, ଏହି ଖେଳାଳି ହେଲେ ‘ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର୍ ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୧୯୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୬ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ବର୍ଷା, ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପାଡୁଆ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ଲଗାତର ତୃତୀୟ ଦିନରେ ବି ବିଧାନସଭାରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ବିଧାୟକଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି : ୧୩ମନ୍ତ୍ରୀ ଗଲେ କୁଆଡେ? ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ବିରୋଧୀ

17/07/2019 at 6:29 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୭|୭: ଲଗାତର ତୃତୀୟ ଦିନରେ ବି ବିଧାନସଭାରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ବିଧାୟକଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ । ପ୍ରଶ୍ନକାଳରେ କୃଷି, ସମବାୟ, ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଯୋଜନା ଓ ସଂଯୋଜନା ମନ୍ତ୍ରୀ ଉତ୍ତର ରଖୁଥିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ ଜାହିର କରିଛନ୍ତି ଉଭୟ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେପି। ଆଉ ନିଜ ନିଜ ଷ୍ଟାଇଲ୍‌ରେ ସରକାରଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । କିଏ କ’ଣ କହିଛନ୍ତି ଚାଲନ୍ତୁ ଦେଖିବା । ….

ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ନାହାନ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ । ମାତ୍ର ୨ଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଚାଲିଛି ବିଧାନସଭା । ଲଗାତର ତୃତୀୟ ଦିନରେ ବି ବିଧାନସଭାରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ବିଧାୟକଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ ।  ଆଜି ବିଧାନସଭାରେ ଶାସକ ଦଳର ୧୧୨ ବିଧାୟକଙ୍କ ଭିତରୁ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ମାତ୍ର ୬୧ । ସେହିଭଳି ୨୧ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଭିତରୁ ୮ଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଏମିତିରେ ୧୫ପ୍ରତିଶତ ମନ୍ତ୍ରୀ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବା ନିୟମ କଥା ଉଠାଇ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲା କଂଗ୍ରେସ । ସେହଭଳି ବର୍ତମାନ ରାଜ୍ୟରେ ବ୍ଲକ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବିଧାନସଭା ଯାଏଁ ସବୁ କିଛି ଇନ୍‌ଚାର୍ଜରେ ଚାଲିଛି କରି ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ କରିଥିଲା ବିଜେପି ।

ପ୍ରଶ୍ନକାଳରେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ବିରୋଧୀ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିବା ବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗ ପାଇଁ ଉତ୍ତର ରଖିଥିଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିରଞ୍ଜନ ପୁଜାରୀ । ଆଉ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ପଢ଼ାଇଥିଲେ ଆଇନର ପାଠ । କହିଥିଲେ କ୍ୟାବିନେଟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ସେ ଯୁଗ୍ମ ଦାୟିତ୍ବ ନେଇପାରିବେ।

ଗୋଟେ ପଟେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାରକୁ ନେଇ ପାଟକୁରା କମ୍ପୁଥିବା ବେଳେ ଏପଟେ ମନ୍ତ୍ରୀ ମରୁଡ଼ିକୁ ନେଇ ବିଧାନସଭା କମ୍ପାଉଥିଲେ ବିରୋଧୀ । ଏମିତିରେ ଗଲା ତିନି ଦିନ ହେଲାଣି ମନ୍ତ୍ରୀ ବିଧାୟକଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ବେଶ୍ ସରଗରମ୍‌ ହୋଇଛି ପ୍ରଶ୍ନକାଳ ।

   Related Posts