Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମୁଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୬୬୯ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ସରକାର ଓ କୃଷକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ବିଫଳ: ପୁଣି ଡିସେମ୍ବର ୩ରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା, ଜାରି ରହିବ ଆନ୍ଦୋଳନ
  • ||
  • ସୋର : ବାଇକ୍ ଉପରେ ମାଡିଗଲା କାର୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଝି : ରାସ୍ତା କଡ ସିମେଣ୍ଟ ଖୁଣ୍ଟରେ ପିଟିହେଲା ବାଇକ୍ଦୁ, ଦୁଇ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଟ୍ରକ୍‌କୁ ୮୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍, ପରମିଟ୍ ନଥାଇ ପରିବହନ ହେଉଥିଲା ଅଧିକ ଓଜନର ସାମଗ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ପିକ୍‌ଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ଦୁଇ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ସୋର : ଟ୍ରକ୍ ଚାପାରେ ମା’ ମୃତ, ବାପା-ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଦାଦା ବଟି ମାଗିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଯୁବକ ଗିରଫ, ମାଉଜର ଓ ଅଫୁଟା ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୭୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୯୧୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଦିନକ ପରେ ବିଧାନସଭା : ସରିଲା ୩ ଦଳର ବିଧାୟକଦଳ ବୈଠକ, କାହା ରଣନୀତି କ’ଣ ଜାଣନ୍ତୁ

23/06/2019 at 6:48 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୩|୬ : ଦିନକ ପରେ ବିଧାନସଭା । ନୂଆ ସରକାରଙ୍କ ବଜେଟ ଅଧିବେଶନରେ କଣ ହେବ  ବିରୋଧୀ ଓ ଶାସକ ଦଳର ରଣନୀତି ।  ବିଧାନସଭାରେ କଣ ଉଠିବ ପ୍ରସଙ୍ଗ, କେମିତି ସରକାର କରିବେ ମୁକାବିଲା । ବୈଠକରେ ନିଜ ନିଜ ଦଳର ରଣକୈଶଳ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି ଉଭୟ ଶାସକ ଓ ବିରୋଧୀ ।

ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଶ୍ବିନୀ ବୈଷ୍ଣବଙ୍କୁ ବିଜେଡି ସମର୍ଥନ ଦେଇଛି । ଏହାକୁ ନେଇ  ବିଜେପି ମୁଖ୍ୟବରୋଧୀ ଦଳରେ ରହିବା ନୈତିକତା ହରାଇଛି ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ କହିଛି ।  

ବିଧାନସଭା ଆରମ୍ଭରୁ ବିଜେଡି ବିଜେପି ଡିଲ ପ୍ରସଙ୍ଗ ସହ ଫୋନି ବାତ୍ୟା ଓ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପୁନଃଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିଳମ୍ବ , ବେକାରୀ, ଧାନର ଅଭାବୀ ବିକ୍ରୀ, ଚାଷୀଙ୍କୁ ବୀମା ଟଙ୍କା ନମିଳିବାକୁ  ପ୍ରସଙ୍ଗ କରି ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିବ ବୋଲି କହିଛି କଂଗ୍ରେସ ।

ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରଥମଥର ଲାଗି ବିରୋଧୀ ଦଳର ମାନ୍ୟତା ପାଇଥିବା ବିଜେପି ବିଧାନସଭା ପୂର୍ବରୁ ବିଧାୟକଦଳ ବୈଠକ କରି ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିବାକୁ ରଣନୀତି କରିଛି । ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି, ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଭାରୀ ଓ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଓ ଦୁଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତରେ ଦଳ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି ।

ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି ବିଜେଡିର ସମର୍ଥନ ଅନାୟାସରେ ପାଇଥିବାକୁ ନେଇ ନାନା ଚର୍ଚ୍ଚା ଲାଗି ରହିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବିଜେପି ବିନା ସାଲିସରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇବ ବୋଲି କହିଛି ।

ଏପଟେ ବିଜେଡି- ବିଜେପି ଡିଲକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛି ବିଜେଡି । ଏହା ସହ ବିଧାନସଭାରେ ରଣନୀତି ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ମୁକାବିଲା କରିବାକୁ ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକରେ ରୂପରେଖ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି ଦଳ ।ଦଳର ନିର୍ବାଚନୀ ଇସ୍ତାହାରକୁ ବାସ୍ତବରେ ରୂପାନ୍ତର କରିବା ପାଇଁ ଦଳ କାମ କରିବ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି ।  

ସେପଟେ କଂଗ୍ରେସ କହୁଛି ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ପଦ ଏଥର କଂଗ୍ରେସକୁ ମିଳିବା ଦରକାର। କାରଣ ବିଜେପି ବିଜେଡି ଏବେ ମିଶିଯାଇଛନ୍ତି। ସେପଟେ କିନ୍ତୁ ବିଜେପିର ବିଧାୟକ ଦଳ ନେତା କିଏ ହେବ ସେନେଇ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କମିଟି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବ, ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏହା ଉପରେ ମୋହର ମାରିବେ । ଏହା ଆଜିର ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି।

   Related Posts