ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୈଳ ଦର ଉପରେ ଉତ୍ପାଦନ ଶୁଳ୍କ କମାଇଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର, ପେଟ୍ରୋଲ ୯.୫ ଓ ଡିଜେଲ୍ ୭ ଟଙ୍କା କମିଲା
  • ||
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମୁମ୍ବାଇ ବନାମ ଦିଲ୍ଲୀ : ‘କର ବା ମର’ ସ୍ଥିତିରେ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଏଏଫଆଇ ଇଣ୍ଡିଆନ ଗ୍ରାଁପ୍ରି-୩ : ଅମିୟ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ ଏବଂ ଶ୍ରାବଣୀ ନନ୍ଦଙ୍କ ଉପରେ ନଜର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଆକାଶରୁ ଖସିଲା ମୃତ୍ୟୁ, ବଜ୍ରପାତରେ ଚାଲିଗଲା ୩୩ ଜୀବନ
  • ||
  • ତାତି ଆହୁରି ବଢିବ, ୩ ଦିନ ଯାଏଁ ତତଲା କଡେଇରେ ଭାଜିହେବେ ରାଜ୍ୟବାସୀ
  • ||
  • ୪୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଚାଲାଣ ପାଇଁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଲୁଚାଇଥିଲେ ମାଫିଆ
  • ||

ନକ୍ସଲଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟ୍ରେ ନେତା : ଆନ୍ଧ୍ର ଓଡ଼ିଶା ସୀମାରେ ବିଧାୟକ ଓ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ନକ୍ସଲ

23/09/2018 at 6:46 PM

ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ୨୩/୯ : ନକ୍ସଲଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟ୍ରେ ନେତା । ବିଶାଖାପାଟଣା ଜିଲ୍ଲାରେ ରକ୍ତର ହୋଲି ଖେଳିଛନ୍ତି ଲାଲବାହିନୀ ।
ଆନ୍ଧ୍ର ଓଡ଼ିଶା ସୀମାରେ ଜଣେ ବିଧାୟକ ଏବଂ ଆଉ ଜଣେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ନକ୍ସଲ । ଟିଡିପି ବିଧାୟକ କିଦାରି ସର୍ବେଶ୍ବର ରାଓ ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଶିବେରି ସୋମାଙ୍କୁ ନକ୍ସଲମାନେ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ଡୁମୁଣିଗୁଡ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଲିଭିଟିପୁଟରେ ଏକ ଜନସଭାରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଟାକାଇଥିଲେ ମାଓବାଦୀ । ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ସହ ୨୦ ଜଣ ନକ୍ସଲ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଧରି ସେମାନଙ୍କୁ ଘେରିଯାଇଥିଲେ । ବିଧାୟକ ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକଙ୍କ ପିଏସ୍ଓଙ୍କଠାରୁ ବନ୍ଧୁକ ଛଡ଼ାଇ ନେବା ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଗୁଳିମାରିଥିଲେ ମାଓବାଦୀ । ଦୁଇ ରାଜନେତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ସହାୟତାରେ ମାଓବାଦୀ ଖସି ପଳାଇଥିଲେ । ସେପଟେ ଜନପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ଉପରେ ଏହି ଆକ୍ରମଣକୁ ଆନ୍ଧ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁଙ୍କ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ନିନ୍ଦା କରାଯାଇଛି । ମାଇନିଂ ଲିଜ୍ ଏବଂ ପଥର ବ୍ଲାଷ୍ଟିଂକୁ ନେଇ ଦୁଇ ନେତାଙ୍କ ଉପରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ । ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ପଛରେ ଆନ୍ଧ୍ର-ଓଡ଼ିଶା ବୋର୍ଡର କମିଟି ସେକ୍ରେଟାରୀ ରାମକ୍ରୀଷ୍ଣାର ହାତ ଥିବା ପୋଲିସ ସନ୍ଦେହ କରୁଛି ।

   Related Posts