Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

କଟକ ଜଳବନ୍ଦୀ ସ୍ଥିତି ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କାଦୁଅ ଫିଙ୍ଗା ରାଜନୀତି, ବିଧାୟକ ଦୋଷ ଦେଲେ ସିଏମସିକୁ

6/07/2019 at 5:30 PM

କଟକ ୬|୭: କଟକର ଜଳବନ୍ଦୀ ସ୍ଥିତିରେ ଲୋକେ । କାହା ଘରେ ଚୁଳି ଜଳିନି ତ ଆଉ କିଏ ଉପାସ । ଏପଟେ କିନ୍ତୁ ଜଳବନ୍ଦୀ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି ରାଜନୀତି । ରାଜନୈତିକ ଦଳଗୁଡିକ ପରସ୍ପର ଉପରେ କାଦୁଅ ଫୋପଡାଫୋପଡି ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ସହରକୁ ଜଳବନ୍ଦୀ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ନାରା ଦେଇଥିବା କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଶୃତି ରଖି ପାରିନାହାନ୍ତି ବୋଲି ବିଜେପି ଅଭିଯୋଗ କରିଛି । ସେପଟେ ମୋକିମ ଦୋଷ ସ୍ବୀକାର କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ସିଏମସିକୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି ।

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ନାକେଦମ୍ କଟକ ବାସିନ୍ଦା । ଭାସୁଛି ପୂରା ସହର । ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଳବନ୍ଦୀ ଲୋକେ । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ କିନ୍ତୁ ଜୋର୍ ଧରିଲାଣି ରାଜନୀତି । ଜଳବନ୍ଦୀ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଭୋଟ ପୂର୍ବରୁ କିଏ କଣ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ ସେ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ଆରୋପ ପ୍ରତ୍ୟାରୋପ ।ବାରବାଟୀ-କଟକ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ୍ ଦେଇଥିବା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପାଳନ କରିନାହାନ୍ତି ବୋଲି ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା ଅଭିଯୋଗ କରିଛି । ସିଏମସି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ବି ଛାଡି ନାହାନ୍ତି ।   

ସେପଟେ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ ଅଭିଯୋଗକୁ ଅସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି । ଆଉ ଜଳବନ୍ଦୀ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ସିଏମସି କତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି । ବାହାଘର ବେଳେ ବାଇଗଣ ଋଆ ନ୍ୟାୟରେ ସିଏମସି କତ୍ତୃପକ୍ଷ ବର୍ଷା ସମୟରେ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ କଥା ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ମୋକିମ୍ କହିଛନ୍ତି ।

ଲୋକେ କିଭଳି ଜଳବନ୍ଦୀ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ ତାହା ତ ଚିନ୍ତା ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଘରେ ବସି ରାଜନୀତି କରୁଛନ୍ତି ନେତାଏ ।

   Related Posts