Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ଖସୁନି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଆଉ ୬ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ସରିଲା ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ପ୍ରଜ୍ଞାଙ୍କ ନିର୍ବନ୍ଧ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ରିଙ୍ଗ୍ ସେରିମନି ଫଟୋ ଭାଇରାଲ
  • ||
  • ଗାଡି ପାର୍ଟସ ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍, ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ନେଇଗଲେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଅଜଗରକୁ ଗିଳିଲା ଅହିରାଜ, ସାତକୋଶିଆରେ ବିରଳ ଘଟଣା !
  • ||
  • ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ୨ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୦ରୁ ହଜିଯିବ ଶୀତ, ୨୩ରୁ ବର୍ଷା !
  • ||

କଟକ ଜଳବନ୍ଦୀ ସ୍ଥିତି ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କାଦୁଅ ଫିଙ୍ଗା ରାଜନୀତି, ବିଧାୟକ ଦୋଷ ଦେଲେ ସିଏମସିକୁ

6/07/2019 at 5:30 PM

କଟକ ୬|୭: କଟକର ଜଳବନ୍ଦୀ ସ୍ଥିତିରେ ଲୋକେ । କାହା ଘରେ ଚୁଳି ଜଳିନି ତ ଆଉ କିଏ ଉପାସ । ଏପଟେ କିନ୍ତୁ ଜଳବନ୍ଦୀ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି ରାଜନୀତି । ରାଜନୈତିକ ଦଳଗୁଡିକ ପରସ୍ପର ଉପରେ କାଦୁଅ ଫୋପଡାଫୋପଡି ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ସହରକୁ ଜଳବନ୍ଦୀ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ନାରା ଦେଇଥିବା କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଶୃତି ରଖି ପାରିନାହାନ୍ତି ବୋଲି ବିଜେପି ଅଭିଯୋଗ କରିଛି । ସେପଟେ ମୋକିମ ଦୋଷ ସ୍ବୀକାର କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ସିଏମସିକୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି ।

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ନାକେଦମ୍ କଟକ ବାସିନ୍ଦା । ଭାସୁଛି ପୂରା ସହର । ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଳବନ୍ଦୀ ଲୋକେ । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ କିନ୍ତୁ ଜୋର୍ ଧରିଲାଣି ରାଜନୀତି । ଜଳବନ୍ଦୀ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଭୋଟ ପୂର୍ବରୁ କିଏ କଣ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ ସେ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ଆରୋପ ପ୍ରତ୍ୟାରୋପ ।ବାରବାଟୀ-କଟକ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ୍ ଦେଇଥିବା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପାଳନ କରିନାହାନ୍ତି ବୋଲି ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା ଅଭିଯୋଗ କରିଛି । ସିଏମସି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ବି ଛାଡି ନାହାନ୍ତି ।   

ସେପଟେ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ ଅଭିଯୋଗକୁ ଅସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି । ଆଉ ଜଳବନ୍ଦୀ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ସିଏମସି କତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି । ବାହାଘର ବେଳେ ବାଇଗଣ ଋଆ ନ୍ୟାୟରେ ସିଏମସି କତ୍ତୃପକ୍ଷ ବର୍ଷା ସମୟରେ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ କଥା ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ମୋକିମ୍ କହିଛନ୍ତି ।

ଲୋକେ କିଭଳି ଜଳବନ୍ଦୀ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ ତାହା ତ ଚିନ୍ତା ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଘରେ ବସି ରାଜନୀତି କରୁଛନ୍ତି ନେତାଏ ।

   Related Posts