Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ମହିଳା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ମିତାଲି ରାଜଙ୍କ ଏମିତି ନିଷ୍ପତ୍ତି ସମସ୍ତଙ୍କୁ କରିଛି ଚିନ୍ତିତ

19/11/2018 at 12:39 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯|୧୧:  ଭାରତ ମହିଳା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍ ଫାଇନାଲ ଖେଳିବା ପୂର୍ବରୁ ଦଳର ଆଗଧାଡିର ଖେଳାଳି ମିତାଲି ରାଜଙ୍କ ଏକ ଘୋଷଣା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚିନ୍ତାରେ ପକାଇଛି । ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜଠାରେ ଏବେ ମହିଳା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍ ଚାଲିଛି । ଭାରତ ଏଥିରେ ବେଶ୍ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଆସୁଛି । ଭର୍ତ୍ତମାନସୁଦ୍ଧା ଅନୁଷ୍ଠିତ ୪ଟି ଯାକ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଭାରତ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି । ଦଳର କ୍ୟାପଟେନ ହରମନ ହରମନପ୍ରିତ୍ କୌର ସ୍ମୃତି ମନ୍ଧାନି ଏବଂ ମିତାଲି ରାଜ ମଧ୍ୟ ଭଲ ଫର୍ମରେ ରହିଛନ୍ତି । ସୁନ୍ଦର ବ୍ୟାଟିଂ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଦଳକୁ ବିଜୟ ପକ୍ଷରେ ଅଗ୍ରସର କରାଇଛନ୍ତି । ବୋଲିଂ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତ ବେଶ୍ ମଜବୁତ ସ୍ଥିତିରେ ରହିଛି । ତେବେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍ ଫାଇନାଲ ଖେଳିବା ପୂର୍ବରୁ ଏମିତି ଏକ ଖବର ହସ୍ତଗତ ହୋଇଛି ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିପାରେ । ଏହି ଖବର ପ୍ରଚାରିତ ହେବା ପରେ ମିତାଲି ରାଜଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଜୋରଦାର ଝଟକା ଲାଗିଛି ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଭାରତୀୟ ମହିଳା କ୍ରିକେଟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ କ୍ୟାପଟେନ୍ ମିତାଲି ରାଜ ଟି-୨୦ ଫର୍ମାଟରୁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ବିଦାୟ ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ସଂପ୍ରତି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦଳରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବହୁ ଯୁବ ଖେଳାଳି ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେମାନେ ଭଲ ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ସହ ସ୍ଥିତି ମଜଭୁତ କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ଏହି ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଟି-୨୦ ପର୍ମାଟରେ ଚଳିତ ବିଶ୍ବକପ୍ ତାଙ୍କର ଶେଷ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ହୋଇପାରେ ।

୧୬ବର୍ଷ ବୟସରେ ଭାରତୀୟ ମହିଳା କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ମିତାଲି ରାଜ ଏବେ ୩୫ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପଦାର୍ପଣ କଲେଣି । ୨୦୦୬ ମସିହାରେ ସେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ । ସେବେଠାରୁ ଅଦ୍ୟାବଧି ଟି-୨୦ ଫର୍ମାଟରେ ସେ ବହୁ ରେକର୍ଡର ଅଧିକାରିଣୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏବେ ଟି-୨୦ ଫର୍ମାଟରୁ ସନ୍ୟାସ ନେବା ପାଇଁ ସେ ଯେଉଁ ସଂକେତ ଦେଇଛନ୍ତି ତାହା ବହୁ କ୍ରିକେଟପ୍ରେମୀଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିଛି । ମିତାଲି ଅଦ୍ୟାବଧି ୮୫ଟି ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି । ୩୭.୪୨ ହାରରେ ୨୨୮୩ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ୧୭ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ରହିଛି । ସେ ସର୍ବାଧିକ ୯୭ ରନ୍ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts