Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୫୭୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ଇତିହାସ ରଚିଲେ ମିତାଲି ରାଜ, ମାଷ୍ଟର ବ୍ଲାଷ୍ଟରଙ୍କ ଖାସ୍ ରେକର୍ଡ ସହ ସମକ୍ଷକ

27/06/2021 at 11:35 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୬: ଭାରତୀୟ ମହିଳା ଦଳର ଅଧିନାୟକ ମିତାଲି ରାଜ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଇତିହାସ । ମିତାଲି ଦୁନିଆର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ଏକ ଖାସ ରେକର୍ଡ ସହ ସମକକ୍ଷ ହେବେ । ରବିବାର ମିତାଲି ରାଜ ପଡ଼ିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇବା ପରେ ସେ ଏହି ରେକର୍ଡ କରିବେ । ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ପରେ ୨୨ ବର୍ଷ ଧରି ଏକ ଦିନିକିଆ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବାରେ ସେ ହେବେ ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ରିକେଟର ।

ସଚିନ୍ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ୟାରିୟର୍ ବହୁତ ଲମ୍ବା ଥିଲା । ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ୨୨ ବର୍ଷ ଭିତରେ ୯୧ ଦିନ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି । ମିତାଲି ରାଜ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ୨୨ ବର୍ଷ ପୂରଣ କରିଛନ୍ତି । ରବିବାର ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳି ସେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ କ୍ୟାରିୟରରେ ୨୨ ବର୍ଷ ପୂରଣ କରିବେ । ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ପରି ମିତାଲି ରାଜ ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍ କମ୍ ବୟସରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିଲେ ।

୩୮ ବର୍ଷୀୟ ମିତାଲି ୨୬ ଜୁନ୍ ୧୯୯୯ ରେ ମିଲଟନ୍ କିନ୍ସରେ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ମିତାଲି ରାଜଙ୍କ ବୟସ ମାତ୍ର ୧୬ ବର୍ଷ ଥିଲା । ୨୨ ବର୍ଷର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ କ୍ୟାରିଅର୍ ସମୟରେ ମିତାଲି ରାଜ ତାଙ୍କ ନାମରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ବଡ ବଡ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ।

୨୧୪ ମହିଳା ଏକଦିବସୀୟ ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟରେ ୫୫ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ସହ ସେ ୭,୦୯୮ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । ଯୋଧପୁରରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଏକମାତ୍ର ଖେଳାଳି ଯିଏକି ମହିଳା ODI କ୍ରିକେଟରେ ୬,୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts