Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଟବଲର ଡିଏଗୋ ମାରାଡୋନାଙ୍କ ପରଲୋକ, ୩ ଦିନ ପୂର୍ବେ ପାଳିଥିଲେ ୬୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ
  • ||
  • ଦୈନିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ତୂଳନାରେ ଆଜି କମିଲା ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୭୨୮
  • ||
  • ଯୋଡାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ କାଳିଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଏସସିବିରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଥିଲେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ, ସୁସ୍ଥ ଅଛି ଜଗା
  • ||
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||

ମହିଳା ଟି-୨୦କୁ ଗୁଡବାୟ କହିଲେ ମିତାଲି ରାଜ, ଜାଣନ୍ତୁ ତାଙ୍କର କ୍ୟାରିୟର ଓ ରନ ହାର

3/09/2019 at 3:46 PM

ମୁମ୍ବାଇ :  ଭାରତୀୟ ମହିଳା କ୍ରିକେଟ ଟିମର ଖେଳାଳି ମିତାଲି ରାଜ ମଙ୍ଗଳବାର ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟରୁ ତାଙ୍କର ଅବସର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ ପରିଷଦ ଆଇସିସିଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍ ରୁ ଏହି ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଏକଦା ମିତାଲି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଟି-୨୦ କ୍ୟାପ୍ଟେନ ଥିଲେ। ୨୦୦୬ ମସିହାରେ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ରୁ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ମିତାଲି । ଗତ ୧୩ ବର୍ଷରେ ସେ ୮୯ଟି ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିବା ବେଳେ ୧୭ଟି ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତକ ସମେତ ୨ ହଜାର ୩୬୪ ରନ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି। ମୋଟ ଆଭରେଜ ରହିଛି ୩୭.୫୨।  ଏଥିରେ ଗତବର୍ଷ ଏସିଆ କପ୍ ଟି-୨୦ରେ ତାଙ୍କର ଅପରାଜୟ ୯୭ ରନ୍ ମଧ୍ୟ ରହିଛି।

୩୬ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଏହି ମହିଳା କ୍ରିକେଟର ୩୨ଟି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଟି-୨୦ରେ ଭାରତର ଅଧିନାୟକ ଥିଲେ। ଏଥିରେ ସେ  ୨୦୧୨ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୨୦୧୪ ବାଂଲାଦେଶ ଓ ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ଭାରତରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଆଇସିସି ମହିଳା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ରେ ସେ ଭାରତର ଅଧିନାୟକ ଥିଲେ। ମିତାଲି ଏକମାତ୍ର ମହିଳା କ୍ରିକେଟର ଯିଏ କ୍ରିକେଟର ଏହି ସୀମିତ ଓଭର ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ୨୦୦୦ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିବାର ରେକର୍ଡ ରହିଛି। ସେହିପରି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା କ୍ରିକେଟରେ ଅଧିକ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିବାରେ ମିତାଲି ଷଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି।

ଗତ ମାର୍ଚ୍ଚମାସରେ ମିତାଲି ତାଙ୍କର ଶେଷ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିଥିଲେ। ଗୌହାଟୀରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା  ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ୩୨ଟି ବଲରୁ ୩୦ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିବାରେ ସେ ନିଜକୁ ଦ୍ରୁତତମ ବ୍ୟାଟସ୍ ମ୍ୟାନ ଭାବେ ପ୍ରମାଣିତ କରିଛନ୍ତି। ଏବେ ସେ ୫୦ ଓଭର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଏକଦିବସୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ କେନ୍ଦ୍ରୀତ କରିବାକୁ ଟି-୨୦କୁ ଗୁଡବାୟ ଜଣାଇଥିବା ମିତାଲି କହିଛନ୍ତି। ସେ ଆଗାମୀ ୨୦୨୧ ୱାର୍ଲଡକପ୍ ପାଇଁ ଏବେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଜାନୁୟାରୀ ୨୦୨୧ରୁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ୱିମେନ କ୍ରିକେଟ ୱାର୍ଲଡ କପ୍ ଆରମ୍ଭ ହେବ।   

   Related Posts