Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ରନ୍‌ରେ ଜିତିଲା ପଞ୍ଜାବ
  • ||
  • ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସକୁ ୨୨୨ ରନର ବିଶାଳ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ୍‌ : କେ.ଏଲ. ରାହୁଲ, ଦୀପକ ହୁଡାଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ
  • ||
  • ମୋଦୀଙ୍କୁ ସୋନିଆଙ୍କ ପତ୍ର: ବୟସ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁସାରେ କରୋନା ଟିକା ଦିଆଯାଉ
  • ||
  • ବାଗ୍‌ଚି ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ଭୁବନେଶ୍ବରରେ କ୍ୟାନସର ହସ୍ପିଟାଲ ଏବଂ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ପାଇଁ ସୁବ୍ରତୋ-ସୁସ୍ମିତା ଦେବେ ୪୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଡିସ୍‌ଚାର୍ଜ ହେଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୦ରେ ହୋଇଥିଲା ବାଇପାସ୍‌ ସର୍ଜରୀ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବ୍ରିଜ୍ ଉପରୁ ୨୦ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସିଲା ବାଇକ୍, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି : ବିଦ୍ୟୁତ ବିଲ୍ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ସିପିଆଇର ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନଦୀରେ ବୁଡିଗଲେ ମାଛ ଧରାଳି, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଖରା ପାଇଁ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ଛୁଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ୨ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି, ରାଜଭବନ ପକ୍ଷରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ
  • ||

ବିଶ୍ୱ ସୁନ୍ଦରୀଙ୍କୁ ନିଜ ନକଲି କ୍ରାଉନ୍ ପାଇଁ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଦେବାକୁ ପଡିଲା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

3/09/2018 at 4:54 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୩|୯: ୨୦୧୭ର ବିଶ୍ୱ ସୁନ୍ଦରୀ ଡେମି ଲେଘ ନେଲ ପିଟର୍ସଙ୍କୁ ନିଜ ଓଜନଦାର ନକଲି କ୍ରାଉନ୍ ପାଇଁ ମୋଟା ଅଙ୍କର ଅର୍ଥ ଦେବାକୁ ପଡିଛି । ମୁମ୍ବାଇ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ତାଙ୍କ କ୍ରାଉନ୍ ପାଇଁ ଇମିଗ୍ରେସନ ଡ୍ୟୁଟି ହିସାବରେ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେବା ପାଇଁ ପଡିଛି ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଉରଲିରେ ଏନଏସସିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ହେଉଥିବା ଏକ ସୁନ୍ଦରୀ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ବିଚାରକ ହୋଇ ଆସିଥିଲେ ବିଶ୍ୱ ସୁନ୍ଦରୀ ଡେମି ଲେଘ ନେଲ ପିଟର୍ସ । ସେ ଆସିଲା ବେଳେ ସାଥିରେ ତାଙ୍କ ଜାପାନୀ କ୍ରାଉନର ଏକ ପ୍ରତିକୃତି ଆଣିଥିଲେ । ସେହି ପ୍ରତିକୃତି ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିଛି । ସେ ମୁମ୍ବାଇ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଓହ୍ଲାଇବା ପରେ ଇମିଗ୍ରେସନ୍ ଅଧିକାରୀ ତାଙ୍କୁ ସେଠାରେ ଅଟକାଇଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଟିକେ ଅପେକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ । ସେମାନେ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାର ମୂଲ୍ୟ ୧୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେବ ବୋଲି ସେମାନେ ଆକଳନ କରିଥିଲେ । ପରେ ଅଧିକାରୀମାନେ କ୍ରାଉନ୍ ମୂଲ୍ୟର ୪୦ପ୍ରତିଶତ ଇମିଗ୍ରେସନ ଡ୍ୟୁଟି ହିସାବରେ ପିଟର୍ସଙ୍କୁ ଦେବାପାଇଁ କହିଥିଲେ । ଅଧିକାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଦ୍ବନ୍ଦ୍ବରେ ଥିଲେ ଯେ କ୍ରାଉନ୍ ଉପରେ ଡ୍ୟୁଟି ଦେବାକୁ ପଡିବ କି ନାହିଁ । ଶେଷରେ ଅଧୀକାରୀମାନେ ଜାଣିଥିଲେ ଯେ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ କ୍ରାଉନକୁ ମଧ୍ୟ ଡ୍ୟୁଟିରୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯିବନାହିଁ ।

ପିଟର୍ସ ୨୦୧୭ରେ ବିଶ୍ବ ସୁନ୍ଦରୀ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ମିକିମୋଟୋ ଟାୟରାର କ୍ରାଉନ୍ ଜିତିଥିଲେ । ମିକିମୋଟୋ କ୍ରାଉନ୍ ର ମୂଲ୍ୟ ୨୫୦,୦୦୦ ଡଲାର (ପାଖାପାଖି ୧.୭ କୋଟି ଟଙ୍କା) । ସମସ୍ତ ବିଶ୍ୱ ସୁନ୍ଦରୀଙ୍କୁ ଏହା ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ । ଏହି କ୍ରାଉନ୍ ଜାପାନରେ ନିର୍ମିତ ହୋଇଥାଏ ।

   Related Posts