Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ICSE ଦଶମ ଏବଂ ଦ୍ବାଦଶ ପରୀକ୍ଷା ସ୍ଥଗିତ
  • ||
  • ଭାରତ ଆସିବ ପଳାତକ ନିରବ ମୋଦି, ଅନୁମତି ଦେଲେ ବ୍ରିଟେନ୍‌ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶ୍ବଶୁର ଘର ପଛପଟୁ ଜ୍ବାଇଁଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଠାବ, ଆସିଥିଲେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମନାଇବାକୁ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ମାତ୍ର ୮ଶହ ଟଙ୍କା ଉଧାର ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ, ମହିଳା ମଣ୍ଡଳ ସଭାନେତ୍ରୀଙ୍କ ପୁଅ ମାଡରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ହରସିମରତ କୌର ବାଦଲ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ସଂକ୍ରମଣ ଆଗକୁ ଆହୁରି ବଢି ବଢି ଚାଲିବ – ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଗୀତିକାର ପଣ୍ଡିତ କିରଣ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ: ୧୫ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ନେଇଥିଲେ ଭ୍ୟାକସିନ୍
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହେ​‌ଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବି. ଏସ୍‌. ୟେଦିୟୁରପ୍ପା, କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବେ ନେଇଥିଲେ ଭ୍ୟାକସିନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭୁବନେଶ୍ବର UPDରେ ଜାରି ହେବ ୧୪୪ ଧାରା, ୨୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ମୁତୟନ ହେବେ ବ୍ୟାପକ ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦଳବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସୁନ୍ଦରଗଡର ୨ ବିଜେଡି ନେତା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||

ନାମାଙ୍କନ ପରେ ପ୍ରଚାର ଆରମ୍ଭ କଲେ ମିସ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ରନର ଅପ୍‌ ଦୀକ୍ଷା, କହିଲେ- ଗାଁର ପରିବର୍ତ୍ତନ ହିଁ ମୋର ଲକ୍ଷ୍ୟ

5/04/2021 at 7:33 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୫/୪: ୬ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଫେମିନା ମିସ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ଫାଇନାଲିଷ୍ଟ ଥିବା ଦୀକ୍ଷା ସିଂହ ଏବେ ରାଜନୀତିରେ ପାଦ ଥାପିଛନ୍ତି। ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ଗ୍ଲାମରର ଯାଦୁ ଦେଖାଇବେ ଦୀକ୍ଷା। ଦୀକ୍ଷା ୨୦୧୫ ଫେମିନା ମିସ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ରନର ଅପ୍‌ ହୋଇଥଲେ। ଏବେ ସେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଜୌନପୁର ଜିଲ୍ଲାରୁ ନାମାଙ୍କନ ଭରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ମିସ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ରନର ଅପ୍‌ ରହିଥିବା ଦୀକ୍ଷା ରବିବାର ନାମାଙ୍କନ ଭରିଛନ୍ତି। ସେ ଜୌନପୁରର ଓ୍ବାର୍ଡ ନମ୍ବର ୨୬ରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ୁଛନ୍ତି। ନିଜର ଫର୍ମ ସିଆରଓ କୋର୍ଟରେ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି ଦୀକ୍ଷା । ଏନେଇ ସେ ନିଜେ ମିଡିଆକୁ କହିଛନ୍ତି।

ଜୌନପୁରରେ ୧୫ ଏପ୍ରିଲ୍‌ରେ ମତଦାନ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ୪ଟି ଚରଣ ପରେ ୨ ମେ’ରେ ଫଳାଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ। ନାମାଙ୍କନ ଭରିବା ପରେ ନିଜ ଓ୍ବାର୍ଡରେ ଦୀକ୍ଷା ପ୍ରଚାର ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଦୀକ୍ଷା ନିର୍ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ରାଜନୀତି ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି। ଦୀକ୍ଷା କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ଜୌନପୁରର ଚିତ୍ତୋରୀ ଗାଁର ଏବଂ ମୁଁ ଏଠାରେ ତୃତୀୟ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏ ପଢ଼ିଛି। ଏହା ପରେ ମୋ ବାପା-ମା ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପରେ ଗୋଆ ସିଫ୍ଟ ହୋଇଥିଲେ। ପରେ ମୋ ପାଠ ପଢ଼ା ସେଠାରେ ହୋଇଥିଲା।’

ଦୀକ୍ଷା ଗ୍ରାଜୁଏସନ୍‌ର ଦ୍ବିତୀୟ ବର୍ଷରେ ଫେମିନା ମିସ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗୀତାରେ ୨୧ ଜଣ ଫାଇନାଲିଷ୍ଟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିବା ଦୀକ୍ଷା ରନର ଅପ୍‌ ହୋଇଥିଲେ। ପରେ ସେ ଅନେକ ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ ଭିଡିଓରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଦୀକ୍ଷା ଦର୍ଶନ ରାଭାଲ୍‌ ଏବଂ ନେହା କକ୍କଡଙ୍କ ଗୀତ ‘ତେରି ଆଖୋଁ ମେଁ’ ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ତାଙ୍କର ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଫଲୋୟର୍ସ ଥିବା ବେଳେ ସେ ଓ୍ବେବ୍‌ ସିରିଜ୍‌ରେ କାମ କରୁଛନ୍ତି।

କଲେଜ୍‌ ସମୟରେ ରାଜନୀତିରେ ରୁଚି ରଖିଥିଲେ  ବୋଲି ଦୀକ୍ଷା କହିଛନ୍ତି। ଜୌନପୁର ବିକାଶରୁ ଦୂରରେ ଥିବା ଦେଖି ରାଜନୀତି ମୈଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇ ଏଥିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଦୀକ୍ଷା ସିଂହ। ତେବେ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଏହି ସିଟ୍‌ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ସଂରକ୍ଷଣ ହେବା ନେଇ ଘୋଷଣା ହେବା ପରେ ଦୀକ୍ଷା ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ପ୍ରକୃତରେ ଦୀକ୍ଷାଙ୍କ ବାପା ଜିତେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଏହି ସିଟ୍‌ରୁ ଲଢ଼ିବାର ଥିଲା। ପରେ କିନ୍ତୁ ଏହି ସିଟ୍‌ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସଂରକ୍ଷିତ ବୋଲି ଘୋଷଣା ହୋଇଥିଲା। ତେଣୁ ଦୀକ୍ଷା ସିଂହ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ।

   Related Posts