Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶରେ ସଜେଇ ହେବେ ଶ୍ରୀଜିଉ, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି
  • ||
  • କୋଇଲା ଖଣି ଆବଣ୍ଟନ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଟି ତଳୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜନଗର : ଭୋଗ ଖାଇ ୧୫୦ ଅସୁସ୍ଥ, ୩୦ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡିଗଲା ମାଛଧରା ଟ୍ରଲର, ୫ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪୮୦କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ବାପା-ଝିଅ-ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା ଟ୍ରକ, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||

ଶିବ ଲିଙ୍ଗ ଉପରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ମହାଦେବଙ୍କ ମୂଲ୍ୟବାନ ସୁନାରୂପା ଅଳଙ୍କାର ସହ ବିଭିନ୍ନ ସାମଗ୍ରୀ ଲୁଟି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

6/12/2018 at 5:43 PM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ୬|୧୨: କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା  ଜମ୍ବୁ  ସାମୁଦ୍ରିକ ଥାନା ରାଜନଗର ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସରକାର ପଡାରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା । ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ରାମେଶ୍ବର ଶିବଲିଙ୍ଗ ଉପରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ମୁଲ୍ୟବାନ ସୁନାରୁପ  ଅଳଙ୍କାର ସହ ବିଭିନ୍ନ ସାମଗ୍ରୀ ଲୁଟି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ । ଗ୍ରାମବାସୀମାନେ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ ପରେ  ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ କରୁଛି ।  ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ମାନସିକ ରୋଗୀଙ୍କୁ ସନ୍ଦେହର  ପଚରାଉଚାରା  ଜାରି ରହିଛି  ।

ଶେଷରେ ଠାକୁରଙ୍କୁ  ଖାଇ  ଖଟୁଲି  ଖାଇଗଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ।  ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଲୋଲୁପ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ବାଦ ଗଲେନି ନିଜେ ମହାଦେବ । ଶିବଲିଙ୍ଗ ଉପରେ ଠାକୁରଙ୍କ ନିତ୍ୟ ବ୍ୟବହାର୍ଯ୍ୟ ଜିନିଷକୁ ଏକାଠି କରି ନିଆଁ ଲଗାଇ ପୋଡିଦେଲେ  ।  କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ  ମହାଦେବଙ୍କୁ ଦାନ ସୁତ୍ରରେ ମିଳିଥିବା ସୂନା ଚେନ୍,  ରୂପା ମୁକୁଟକୁ ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ।   ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା  ରାଜନଗର ପଞ୍ଚାୟତର  ସରକାର ପଡା ଗାଁରେ  ।   ଗ୍ରାମବାସୀ ମାନେ  ଚାନ୍ଦା ଭେଦା କରି  ଏକ ରାମେଶ୍ବର ଶିବ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଥିଲେ । ଏହାସହ ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣ ମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନ ସହ  ସୁନାରୁପା ଅଳଙ୍କାର ସହ ଠାରୁରଙ୍କ ପାଇଁ ନିତ୍ୟବ୍ୟବହାର୍ଯ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ମଧ୍ୟ କିଣିଥିଲେ । ଏହାସହ  ମନ୍ଦିରଟିକୁ  ଚାଳ ଛପର କରିଥିଲେ ।

ଆଜି ସକାଳେ ମନ୍ଦିର ପୂଜକ ମନ୍ଦିର ଦ୍ବାର ଖୋଲିବା ପରେ ହଠାତ ମନ୍ଦିରର ଚାଳ କଣା ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ ।  ସଙ୍ଗେସଙ୍ଗେ ଗାଁଲୋକଙ୍କୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ ।  ଗ୍ରାମବାସୀମାନେ ମନ୍ଦିର ଖୋଲି ଦେଖିବା ସହ ନିଜ ଆଖିକୁ ବିଶ୍ବାସ କରିପାରିନ ଥିଲେ ।  ଏଭଳି କାଣ୍ଡ ପାଇଁ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ମାନସିକ ରୋଗୀ ଯୁବକଙ୍କୁ ସନ୍ଦେହ ପୋଲିସ ପଚରା ଉଚରା କରୁଛି ।

ତେବେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ଈଶ୍ବରଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରଗାଢ ବିଶ୍ବାସ ସ୍ଥାପନ କୁରଥିବା ଏହି ମଣିଷ ଏଭଳି ହୀନ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇପାରୁଛି କିପରି ।

   Related Posts