Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୫୭୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ଅଭିନବ ଉପାୟରେ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଥାନାରେ ଏତଲା

27/02/2020 at 7:05 AM

ନବରଙ୍ଗପୁର ୨୭।୨:  ଦିନ ଦ୍ବିପ୍ରହରରେ ନବରଙ୍ଗପୁର ସହର ମଧ୍ୟରେ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ଅଭିନବ ଉପାୟରେ ସୁନା ଗହଣା ଲୁଟିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ଚୋର। ଚୋରମାନଙ୍କର ଏହି ସାହସକୁ ଦେଖିଲେ ପୋଲିସ ପ୍ରତି ତିଳେ ମାତ୍ର ଭୟ ନଥିବା ଜଣାପଡୁଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ନବରଙ୍ଗପୁର ଦାସହରାପଦା ସାହିରେ ଦମ୍ପତ୍ତି ପି.ଲକ୍ଷ୍ମଣ ରାଓ ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ  ପି.ଜୟାଲକ୍ଷ୍ମୀ ପ୍ରତିଦିନ ଭଳି ବୁଧବାର ମଧ୍ୟ ସକାଳ ୧୦ ଟାରୁ ୧୧ ମଧ୍ୟରେ  ଏକ ସ୍କୁଟିରେ ନୂଆ ମାର୍କେଟ ସ୍ଥିତ କନ୍ୟାକା ପରମେସ୍ବେରୀ ମନ୍ଦିର ଯାଉଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ ଆର. ସି.ଡି ହାଇସ୍କୁଲ ରାସ୍ତାରେ ପ୍ରଥମେ ଜଣେ କାନ୍ଧରେ ବ୍ୟାଗ ପକାଇ  ଥିବା ଲୋକ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କୁ ଅଟାକାଇ କହିଥିଲା ଯେ, ଆଗ ଛକରେ ପୋଲିସ ଏସପି ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ପିନ୍ଧିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଫାଇନ ପକାଉଛନ୍ତି । ତେଣୁ ସବୁ କାଢ଼ିଦେଇ ଏହି ଧଳା କାଗଜରେ ରଖି ଡ଼ିକିରେ ରଖିଦିଅନ୍ତୁ ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

ସେହି ସମୟରେ ପୂର୍ବ ଯୋଜନା ଅନୁସାରେ ପ୍ରଥମ ଚୋରର ଦୁଇ ଜଣ ସହଯୋଗୀ  ବାଇକରେ ସେହି ରାସ୍ତା ଦେଇ ଯାଉଥିଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଟକାଇ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କୁ କହିଥିବା ଭଳି ଅନୁରୂପ ସେମାନଙ୍କୁ ବି କହିଥିଲା ଦୁଇଜଣ ସହଯୋଗୀ ତୁରନ୍ତ ସେମାନେ ପିନ୍ଧିଥିବା ସୁନା ଚେନ ଓ ମୁଦି କାଢି ଦେଇଦେଇଥିଲେ।

ଏହାପରେ ଦମ୍ପତ୍ତି ଚୋରଟି କଥାରେ ବିଶ୍ବାସ କରିନେଇଥିଲେ । ଜୟାଲକ୍ଷ୍ମୀ ପିନ୍ଧିଥିବା ୮ ପଟ ସୁନା ଚୁଡ଼ି, ଦୁଇ ଟିକିଆ ସୁନା ଚେନ ସହ, କଳାମାଳି ବିଶିଷ୍ଟ ଆଉ ଗୋଟିଏ ସୁନା ଚେନ, ଦୁଇଟି ସୁନା ମୁଦି ଏହିଭଳି ମୋଟ୍ ୧୮ ତୋଳା ଅଳଙ୍କାର କାଢି ଚୋରାକୁ ଦେଇଥିଲେ। ଚୋର ଜଣକ ଏକ ଧଳା କାଗଜରେ ସବୁ ଗହଣା ଧରି ନିଜେ ସ୍କୁଟିର ଡିକି ଖୋଲି ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଡ଼ିକିରେ ରଖିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଡିକି ବନ୍ଦ କରିବା ସମୟରେ ଚୋର ଜଣଙ୍କ ଅତି ଚତୁରତାର ସହ ଗହଣା କାଢ଼ିନେଇଥିଲା।

ଏହାପରେ ଦମ୍ପତ୍ତି ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଇ ଡିକି କାଢି ଦେଖିଲାବେଳକୁ ଡ଼ିକିରେ ଗହଣା ନଥିଲା । ଏହାପରେ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ରାଓ ନବରଙ୍ଗପୁର ଥାନାରେ ଏକ ଅଭିଯୋଗ ଦେବାପରେ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳ ଏବଂ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳର ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି। ଜିଲ୍ଲାରେ ଦିନକୁ ଦିନ ଚୋରି, ଡକାୟତି ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାରୁ ଲୋକ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି।

   Related Posts