Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଇପିଏଲ ନିଲାମୀ ତାଲିକାରୁ କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍‌ଙ୍କ ସମେତ ଏହି ଖେଳାଳି ବାହାର
  • ||
  • Syed Modi International: ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ପିଭି ସିନ୍ଧୁ, ମାଲଭିକାଙ୍କ ସହ ଟାଇଟଲ୍‌ ମୁକାବିଲା
  • ||
  • IPLରେ ଜଲଓ୍ବା ଦେଖାଇବେ ଶ୍ରୀସନ୍ତ, ନିଲାମୀ ପାଇଁ ବେସ୍‌ ପ୍ରାଇସ୍ ରହିଛି ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ପକ୍ଷରୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର, ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଫା, ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜାରି
  • ||
  • ୟେମେନ ଗଣହତ୍ୟାକୁ ନିନ୍ଦା କଲା ଜାତିସଂଘ, ସାଉଦିର ବିମାନ ଆକ୍ରମଣରେ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ ୭୦ ବିଦ୍ରୋହୀ
  • ||
  • ସୋର : ଟ୍ରକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ନୟନଜୋରିକୁ ଓଲଟିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, କିଛି ଲୋକ ଚାପି ହୋଇ ରହିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକରେ ବିଜେପିକୁ ଝଟ୍‌କା, ଦଳ ଛାଡିଲେ ଶତାଧିକ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଓ କର୍ମୀ
  • ||
  • ୨୦ ମହଲା କୋଠାରେ ଭୀଷଣ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୫ ଆହତ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩ ଲକ୍ଷ ୩୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୮୮ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୧୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||

ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଅପରାଧିଙ୍କ ଧମକ : ରାଜ୍ୟପାଳ ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଲୋଡ଼ିଛି ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ମଠ

22/02/2020 at 12:31 PM

ପୁରୀ ୨୨/୨: ପୁରୀ ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟ ନିଶ୍ଚଳାନନ୍ଦ ସରସ୍ୱତୀଙ୍କୁ ମିଳୁଛି ଅପରାଧୀଙ୍କ ଧମକ । ଯାହାକୁ ନେଇ ତାଙ୍କ ଜୀବନପ୍ରତି ବିପଦ ଦେଖାଦେଇଛି । ତୁରନ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟ ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ପୀଠ ପକ୍ଷରୁ ଏହାର ପ୍ରଶାସକ ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ଶେଖର ମହାନ୍ତି ଏହି ଚିଠି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମେତ ୧୫ଟି ବିଭାଗ ମୁଖ୍ୟଙ୍କୁ ୨ ତାରିଖରେ ପଠାଇଛନ୍ତି । ତୁରନ୍ତ ମଠର ସୁରକ୍ଷା ନିମନ୍ତେ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା, ମଠକୁ ଚାରିଦିଗରୁ ସୁପ୍ରଶସ୍ତ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କରିବା, ରାସ୍ତାଗୁଡ଼ିକୁ ଭଲ ଭାବେ ସଫେଇ କରିବାକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ପୀଠକୁ ପ୍ରାୟତଃ ଭିଭିଆଇପି, ଭିଆଇପିଙ୍କ ଆଗମନ ହେଉଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା, ମଠାଧୀଶଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଓ ମଠବାସୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ନିମନ୍ତେ ପଦକ୍ଷେପ ଲୋଡ଼ିଛନ୍ତି । ଏଭଳି ଚିଠି ପାଇବା ପରେ ରାଜ୍ୟ ରାଜସ୍ୱ ଓ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ବିଭାଗ ତୁରନ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି । ବିଭାଗୀୟ ସଚିବ ଅଭୟ କୁମାର ନାୟକ ଆଇନ ସଚିବ, ନଗର ଉନ୍ନୟନ ସଚିବ, ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ କମିସନର ତଥା ସଚିବ, ରାଜସ୍ୱ ଆୟୁକ୍ତ, ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଯାଞ୍ଚ କରି ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ମଠକୁ ଅସୁଥିବା ପ୍ରୋଟୋକଲ ହୋଲଡର ବା ବିଶେଷ ସୁରକ୍ଷା ପାଉଥିବା ଭିଭିଆଇପିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଓ ନିରାପତ୍ତା ଦୃଷ୍ଟିକୋଣକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ରଖି ରାସ୍ତା ମଠର ଚାରିପାଶ୍ୱର୍ରୁ ରାସ୍ତା ପ୍ରଶସ୍ତିକରଣ ଓ ରାସ୍ତା ସଫେଇ କରିବା ନିମନ୍ତେ ହୋଇଥିବା ନିବେଦନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ନିମନ୍ତେ ଆରଡିସିଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଜାରି ହୋଇଛି । ସେହିପରି ରାଜସ୍ୱ ବିଭାଗ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ନେଇ ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କଠାରୁ ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ଲୋଡ଼ି ଚିଠି କରିଛି ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ । ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ମଠ ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟପାଳ, ହାଇକୋର୍ଟ ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି, ବାଚସ୍ପତି, ରାଜସ୍ୱ ବିଭାଗ ସମେତ ମନ୍ତ୍ରୀ ସଚିବ ଓ ଆରଡିସି, ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ସଚିବ, ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ସଚିବ, ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ, ଆଇନ ସଚିବ, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ, ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଯାଇ ପଦକ୍ଷେପ ଲୋଡ଼ାଯାଇଥିବା କୁହାଯାଇଛି ।

   Related Posts