Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ରାମକୃପାଳ ଯାଦବଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଲାଲୁ ଯାଦବଙ୍କ ଝିଅ ମିଶା ଭାରତୀ ଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ; କହିଲେ ‘ଇଛା ହେଉଥିଲା ରାମକୃପାଳଙ୍କ ହାତ କାଟି ଦେଇଥାନ୍ତି’

19/01/2019 at 3:44 PM

ପାଟଣା ୧୯/୧ : ବିହାରର ରାଜଧାନୀ ପାଟଣାରେ ଏକ ରାଲିରେ ଆରଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କ ଝିଅ ତଥା ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ମିଶା ଭାରତୀ ଏକ ବୟାନ ଦେଇ ବିବାଦ ଘେରକୁ ଟାଣି ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି | ମିଶା ଭାରତୀ ଏହି ବୟାନ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କ ନିକଟତର ତଥା ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳର ମନ୍ତ୍ରୀ ରାମକୃପାଳ ଯାଦବଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦେଇଛନ୍ତି |

ମିଶା ଭାରତୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ଯେତେବେଳେ ରାମକୃପାଳ ଯାଦବ ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ ସେତେବେଳେ ମୁଁ ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ ଯେ, ମୁଁ ତାଙ୍କ ହାତ କାଟି ଦେଇଥାନ୍ତି | ରାମକୃପାଳ ଆରଜେଡି ଛାଡି ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେବା ଖବର ଶୁଣିବା ପରେ ମୁଁ ବହୁତ ରାଗି ଯାଇଥିଲି |”

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ରାମକୃପାଳ ଯାଦବ ଆଗରୁ ଚାରା କାଟୁଥିଲେ | ସେତେବେଳେ ମିଶା ଭାରତୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ସମ୍ମାନ କରୁଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଯେଉଁଦିନ ସେ ସୁଶୀଲ ମୋଦିଙ୍କ ସହ ହାତ ମିଳାଇଥିଲେ, ସେହିଦିନଠାରୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ଥିବା ସମସ୍ତ ସମ୍ମାନ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ବୋଲି ଭାରତୀ କହିଛନ୍ତି | ସେତେବେଳେ ସେ ପୂର୍ବର ସମସ୍ତ କଥା ଭୁଲି ଯାଇଥିଲେ | ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କୁ ଏମିତି ରାଗ ଲାଗୁଥିଲା ଯେ, ଯେଉଁ ମେସିନରେ ସେ ଚାରା କାଟୁଥିଲେ ସେହି ମେସିନରେ ତାଙ୍କ ହାତ କାଟିଦେଇଥାନ୍ତେ |

ଆସନ୍ତା ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମିଶା ଭାରତୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏଥର ତାଙ୍କ ଦଳ ହିଁ ଜିତିବ | କାରଣ ଗତଥର ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ସଜବାଜ ହେବାକୁ ସମୟ ମିଳିନଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଏଥର ସେ ପୁରା ପ୍ରସ୍ତୁତି କରି ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ବୋଲି ଭାରତୀ କହିଛନ୍ତି |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ରାମକୃପାଳ ଯାଦବ ୧୯୭୭ ମସିହାରେ ପ୍ରଥମେ ଛାତ୍ର ରାଜନୀତିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ | ୧୯୯୨ ମସିହାରେ ସେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ବିହାର ବିଧାନସଭା ପରିଷଦର ସଦସ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ | ୧୯୯୩ ମସିହାରେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଲୋକସଭା ସଦସ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ | ୨୦୧୦ ମସିହାରେ ରାଜ୍ୟସଭା ସଦସ୍ୟ ଭାବେ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲେ | ୨୦୧୪ ମସିହାରେ ବିଜେପି ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାବେ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ ଏବଂ ଲୋକସଭା ସଦସ୍ୟ ଭାବେ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲେ |

   Related Posts