Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଟିକାକରଣ ଏକ କୋଟି ପାର, ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୪୫୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ , ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୬୭୧ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୁନ ୨୪ରେ ବୈଠକ ଡାକିଲେ କଂଗ୍ରେସ ହାଇକମାଣ୍ଡ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି, ଦଳୀୟ କନ୍ଦଳ ନେଇ ହେବ ମାନସମନ୍ଥନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବ୍ରାଉନସୁଗାର ସେବନକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଧରି ଗୋଡାଇଲେ ଯୁବକ, ୩ ଗିରଫ, ୧୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍ ଦ୍ବାରା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଅନେକ ଅର୍ଗାନ୍ ରହୁନି ସୁରକ୍ଷିତ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ୫୦ ନେତାଙ୍କୁ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଫୋନ୍ : ‘ଆପଣଙ୍କ ଟିକେଟ୍ କନଫର୍ମ୍, ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୁଅ’
  • ||
  • ଇଟ୍ଟାନଗର : ପୁଣି ଥରିଲା ଅରୁଣାଞ୍ଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଇଟ୍ଟାନଗରରେ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନୂଆ ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍ ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ୟବହାର ହେବ ଷ୍ଟେରଏଡ୍ – ନିରଞ୍ଜନ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦ୍ବିତୀୟ ଲହର ଅପେକ୍ଷା ତୃତୀୟ ଲହର ପ୍ରଭାବ କମ୍, ତଥାପି ଜୋରଦାର କରିବାକୁ ପଡିବ ଟିକାକରଣ – ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଘରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ କାମୁଡିଦେଲା ସାପ, ଚାଲିଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ରାମକୃପାଳ ଯାଦବଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଲାଲୁ ଯାଦବଙ୍କ ଝିଅ ମିଶା ଭାରତୀ ଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ; କହିଲେ ‘ଇଛା ହେଉଥିଲା ରାମକୃପାଳଙ୍କ ହାତ କାଟି ଦେଇଥାନ୍ତି’

19/01/2019 at 3:44 PM

ପାଟଣା ୧୯/୧ : ବିହାରର ରାଜଧାନୀ ପାଟଣାରେ ଏକ ରାଲିରେ ଆରଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କ ଝିଅ ତଥା ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ମିଶା ଭାରତୀ ଏକ ବୟାନ ଦେଇ ବିବାଦ ଘେରକୁ ଟାଣି ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି | ମିଶା ଭାରତୀ ଏହି ବୟାନ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କ ନିକଟତର ତଥା ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳର ମନ୍ତ୍ରୀ ରାମକୃପାଳ ଯାଦବଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦେଇଛନ୍ତି |

ମିଶା ଭାରତୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ଯେତେବେଳେ ରାମକୃପାଳ ଯାଦବ ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ ସେତେବେଳେ ମୁଁ ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ ଯେ, ମୁଁ ତାଙ୍କ ହାତ କାଟି ଦେଇଥାନ୍ତି | ରାମକୃପାଳ ଆରଜେଡି ଛାଡି ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେବା ଖବର ଶୁଣିବା ପରେ ମୁଁ ବହୁତ ରାଗି ଯାଇଥିଲି |”

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ରାମକୃପାଳ ଯାଦବ ଆଗରୁ ଚାରା କାଟୁଥିଲେ | ସେତେବେଳେ ମିଶା ଭାରତୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ସମ୍ମାନ କରୁଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଯେଉଁଦିନ ସେ ସୁଶୀଲ ମୋଦିଙ୍କ ସହ ହାତ ମିଳାଇଥିଲେ, ସେହିଦିନଠାରୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ଥିବା ସମସ୍ତ ସମ୍ମାନ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ବୋଲି ଭାରତୀ କହିଛନ୍ତି | ସେତେବେଳେ ସେ ପୂର୍ବର ସମସ୍ତ କଥା ଭୁଲି ଯାଇଥିଲେ | ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କୁ ଏମିତି ରାଗ ଲାଗୁଥିଲା ଯେ, ଯେଉଁ ମେସିନରେ ସେ ଚାରା କାଟୁଥିଲେ ସେହି ମେସିନରେ ତାଙ୍କ ହାତ କାଟିଦେଇଥାନ୍ତେ |

ଆସନ୍ତା ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମିଶା ଭାରତୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏଥର ତାଙ୍କ ଦଳ ହିଁ ଜିତିବ | କାରଣ ଗତଥର ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ସଜବାଜ ହେବାକୁ ସମୟ ମିଳିନଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଏଥର ସେ ପୁରା ପ୍ରସ୍ତୁତି କରି ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ବୋଲି ଭାରତୀ କହିଛନ୍ତି |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ରାମକୃପାଳ ଯାଦବ ୧୯୭୭ ମସିହାରେ ପ୍ରଥମେ ଛାତ୍ର ରାଜନୀତିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ | ୧୯୯୨ ମସିହାରେ ସେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ବିହାର ବିଧାନସଭା ପରିଷଦର ସଦସ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ | ୧୯୯୩ ମସିହାରେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଲୋକସଭା ସଦସ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ | ୨୦୧୦ ମସିହାରେ ରାଜ୍ୟସଭା ସଦସ୍ୟ ଭାବେ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲେ | ୨୦୧୪ ମସିହାରେ ବିଜେପି ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାବେ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ ଏବଂ ଲୋକସଭା ସଦସ୍ୟ ଭାବେ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲେ |

   Related Posts