Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟର ୧୬ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ହେବ ଆରଟି ପିସିଆର ଲ୍ୟାବ୍, ୨୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ପାଟଣା : ବଳଦ ନେଇ ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ, ବଜ୍ରାଘାତରେ ଚାଲିଗଲା ରାଇଦାସଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମହିଳା ସାମ୍ବାଦିକ ସବନମ୍‌ ଶିରିନ୍‌ଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ , କୋଭିଡ୍‌ରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ଏମସ୍‌ରେ ହେଉଥିଲେ ଚିକିତ୍ସିତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବାପଘର ଲୋକ ଆଣିଲେ ବଧୂ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ, ଶ୍ବଶୁରଘର କହୁଛନ୍ତି ପଡିଗଲେ ବାଥରୁମ୍‌ରେ
  • ||
  • ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯୭୯୩ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ୧୦ ବର୍ଷର ଶିଶୁର ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା…
  • ||
  • ଟ୍ରକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବରଯାତ୍ରୀ ଗାଡି : ୫ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୧୮ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୨୧୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||

ବାବା ମୁରାରୀର ମାରାତ୍ମକ ଖେଳ: ଢେଙ୍କାନାଳ କଳ୍ପତରୁ ଆଶ୍ରମର ଫିଟିବାରେ ଲାଗିଛି ଗୁମର, ହେଲେ ଫେରାର ବାବାକୁ ଧରିବାକୁ ପୋଲିସ କରୁନି ପ୍ରୟାସ

29/01/2019 at 7:50 PM

ଢେଙ୍କାନାଳ ୨୯|୧: ଢେଙ୍କାନାଳ ସହର ଉପକଣ୍ଠ କଣ୍ଟେଇ କୋଳିଆସ୍ଥିତ କଳ୍ପତରୁ ଆଶ୍ରମର ମୁଖ୍ୟ ବାବା ମୁରାରିର କଳା କାରନାମା ଫିଟିବାରେ ଲାଗିଛି । ପାଠ ପଢ଼ା ଆଳରେ ଗରିବ ଅସହାୟ ପିଲାଙ୍କୁ ଆଶ୍ରମରେ ରଖାଯାଇଛି । ହେଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ସ୍କୁଲ ଛାଡ଼ିବା ବଦଳରେ ଗାଇଗୋରୁ କାମ, ମାଟି ହଣା, ଅଳିଆ ସଫା ଆଦି କାମରେ ଲଗାଯାଉଛି ।

ବାବା ମୁରାରିର କଥା ନମାନିଲେ ପରିଣାମ ଭୟଙ୍କର ହୁଏ । ସହିବାକୁ ପଡ଼େ ଅକଥନୀୟ  ଅତ୍ୟାଚାର ।  ଏସବୁର ଏକ୍ସୁକ୍ଲୁସିଭ ଭିଡିଓ ଫୁଟେଜ ଲାଗିଛି ନ୍ୟୁଜ7 ହାତରେ । ତେବେ କଳା କରନାମାର ଫର୍ଦ୍ଦ ଫିଟିବା ପରେ  ବାବା ମୁରାରି ଓଫ ମୁକ୍ତିକାନ୍ତ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଏବେ ଫେରାର ।

ଆଶ୍ରମରେ ରହୁଥିବା ପିଲାମାନେ ଜଣ ଜଣ କରି ବଖାଣୁଛନ୍ତି ବାବାଙ୍କ ନିର୍ଯ୍ୟାତନାର କାହାଣୀ । କୋମଳମତି ପିଲାମାନଙ୍କ କଥା ଶୁଣିଲେ ାପଣଙ୍କ ମନରେ ବି ସୃଷ୍ଟି ହେବ କ୍ରୋଧ  । ଏମାନେ ଢେଙ୍କାନାଳ ସହର ଉପକଣ୍ଠସ କୋଳିଆ ସ୍ଥିତ କଳ୍ପତରୁ ଆଶ୍ରମରେ ରୁହନ୍ତି ।

ଗରିବ, ଅସହାୟ ବୋଲି ଆଶ୍ରମରେ ପାଠ ପଢ଼ିବାକୁ ରହିଛନ୍ତି । ହେଲେ ଯେଉଁ ହାତ କଲମ ଧରିବା କଥା ସେଇ ହାତରେ କୋଦାଳ ଧରି ମାଟି ହାଣିବାକୁ ପଡ଼ୁଛି । ଗାଈ ଗୋରୁ କାମରେ ଲାଗୁଛନ୍ତି ପିଲାଏ । ପାଠ ପଢ଼ା ବୟସରେ ଗୋବର ଉଠାଇବାକୁ ପଡ଼ୁଛି, ଅଳିଆ ବୁହା ଗାଡ଼ି ଠେଲିବାକୁ ପଡ଼ୁଛି । କଅଁଳ ବୟସରେ କଠିନ କାମ ସବୁ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ।

ନହେଲେ ଆଶ୍ରମର ବାବା ମୁରାରିର ଅକଥନୀୟ ନିର୍ଯାତନା ସହିବାକୁ ପଡ଼େ । ଏସବୁର ଏକ୍ସକ୍ଲସିଭ ଭିଜୁଆଲ ଏବେ ଲାଗିଛି ନ୍ୟୁଜ 7 ହାତରେ । ଜୀବନ ଭୟରେ  ଆଶ୍ରମରୁ ଗାଏବ ହୋଇଥିବା ଶିଶୁ ଉଦ୍ଧାର ପରେ ସବୁ ଆଶ୍ରମର ଭିତିରି ଗୁମର ପଦାକୁ ଆସିଛି….

ଆଶ୍ରମକୁ ଲାଗି ରହିଥିବା ସ୍କୁଲରେ ପିଲାଙ୍କ ନାଁ  ନାମକୁ ମାତ୍ର ଲେଖିଦିଆଯାଏ । ହେଲେ ଆଶ୍ରମ ଗୋଶାଳାରେ ଥିବା ୬୦ ଗାଈଙ୍କ କାମରେ ଲାଗନ୍ତି । ଷଷ୍ଠ ଶ୍ରେଣୀ ପରେ ପାଠରେ ପୁରା ଡୋରି ବନ୍ଧାହୁଏ । ନାଁ ବି  କାଟି ଦିଆଯାଏ ସ୍କୁଲରୁ। ଗତ ବର୍ଷ ୧୨ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ପିଲା ପାଠ ଛାଡ଼ିଥିବା ନେଇ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟକର ତଥ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି  ଆଶ୍ରମକୁ ଲାଗିଥିବା ସ୍କୁଲର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ।

ସହର ଉକଣ୍ଠର ଏକ ଆଶ୍ରମରେ କୁନି କୁନି ପିଲାଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଛି ଅକଥନୀୟ ନିର୍ଯାତନା । ହେଲେ ପ୍ରଶାସନ , ଜିଲ୍ଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ କାହିଁକି ଚୁପ୍ ? ସେପଟେ କଳା ଫର୍ଦ୍ଦ ସବୁ ଖୋଲିବା ପରେ ବାବା ମୁରାରି ୬ ଦିନ ହେବ ଫେରାର । ପୋଲିସ କେବଳ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରି ଚୁପ୍ ବସିପଡ଼ିଛି ।

   Related Posts