Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ମିର୍ଜାପୁରରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ସିଂହଙ୍କ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଲେ- ପାକିସ୍ତାନ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛି
  • ||
  • ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କଲେ ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ରଜନୀକାନ୍ତ
  • ||
  • ବଢିଲା LPG ସିଲିଣ୍ଡର ଦର ଏବେ ବିନା ସବସିଡି ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଅଧିକ ୫୦ଟଙ୍କା
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ପିଟିଲା କାର୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ସି-ସୋର ଘାଟରୁ ଅଜଣା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଭାସି ଆସିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଗଡ : ପଦ୍ମ ବିଭୂଷଣ ଫେରାଇଲେ ପଞ୍ଜାବର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ସିଂହ ବାଦଲ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ହେବନାହିଁ CBSE ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା, ପୂର୍ବଭଳି ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ବାପା ନା’ ରାକ୍ଷସ, ନିଶାଶକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ୧୧ ବର୍ଷର ଝିଅ ସହ କଲା ଦୁଷ୍କର୍ମ !
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ : ହଜିଗଲା ମା’ର ମମତା, ୪ ବର୍ଷ ଝିଅର ଗାଲ କାଟିଦେଲା ସାବତ ମା’ !
  • ||

ଦେଢବର୍ଷର ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କଲା ସମ୍ପର୍କୀୟ ଦାଦା, ତାପରେ ଅଚେତ ଅବସ୍ଥାରେ ଜଂଗଲରେ ଛାଡି ଚାଲିଗଲା : ପୋଲିସର ଉଦାସୀନତା ନେଇ ଉଠିଲା ପ୍ରଶ୍ନ

13/12/2018 at 1:15 PM

ଫୁଲବାଣୀ୧୩|୧୨:କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା  ବାଲିଗୁଡ଼ା ଥାନା ବାରଖମାରେ ଦେଢ଼ବର୍ଷରଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଦାଦାର ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ବାଲିଗୁଡ଼ା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଚୁପ୍‌ ବସିଛି ପୋଲିସ । ଅଚେତ୍‌ ଅବସ୍ଥାରେ ଶିଶୁଟିକୁ ନିକଟସ୍ଥର ଜଙ୍ଗଲରୁ ଉଦ୍ଧାରକରି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ । ଶିଶୁଟିର ଅବସ୍ଥା ଭଲ ଥିବା ଡାକ୍ତର କହିଛନ୍ତି। ହେଲେ ପୂରା ଘଟଣାରେ ପୋଲିସର ନିସ୍କ୍ରିୟତାକୁ ନେଇ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ । …..

ସୋମବାର ଅପରାହ୍ଣରଘଟଣା । ଘର ବାରଣ୍ଡାରେ ଖେଳୁଥିଲା ଦେଢ଼ବର୍ଷର ଶିଶୁକନ୍ୟା । ତାକୁ  ଚକୋଲେଟ୍‌ କିଣି ଦେବାକୁ କହି ଉଠାଇ ନେଇଥିଲା ସମ୍ପର୍କୀୟଦାଦା ଚିଣ୍ଟୁ ଦଳବେହେରା । ରାତିରେ ନଫେରିବାରୁ ପରିବାର ଲୋକେ ଥାନାକୁ ଯାଇ ଅଭିଯୋଗ କଲେ । ହେଲେଚୁପ୍‌ ବସିଲା ପୋଲିସ । ରାତି ପାହି ସକାଳ ହେଲା । ବହୁ ଖୋଜା ଖୋଜି ପରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳୁ ପାଖଜଙ୍ଗଲରୁ ଶିଶୁଟିକୁ ଅଚେତ ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର କଲେ ପରିବାର ଲୋକ । ପ୍ରଥମେ ବାଲିଗୁଡ଼ା ଓ ପରେ ଫୁଲବାଣୀସଦର ମହକୁମା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଗଲା । ତେବେ ପିଲାଟିର ଅବସ୍ଥା ଭଲ ଥିବା କଥା କହିଛନ୍ତିଡାକ୍ତର । 

କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାବାଲିଗୁଡ଼ା ବାରଖମା ଅଂଚଳରେ ଘଟିଥିବା ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ପୋଲିସର ନିସ୍କ୍ରିୟତା ଉପରେ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ। ଯଦି ସୋମବାର ରାତିରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ବାଲିଗୁଡ଼ା ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଖୋଜିଥାନ୍ତା,ତାହେଲେ ହୁଏତ ଶିଶୁଟିକୁ ତା’ର ପିଶାଚ ଦାଦା କବଳରୁ ରକ୍ଷା କରାଯାଇପାରିଥାନ୍ତା । ହେଲେ ଶିଶୁଟିରଜୀବନ ଓ ତା’ର ସୁରକ୍ଷା ଚିନ୍ତା କରିନଥିଲା ପୋଲିସ ।

ପରିବାର ଲୋକେ ବାରମ୍ବାର ଥାନାକୁ ଦଉଡ଼ିବା ପରେ ପୋଲିସ ଏବେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା କହୁଛି । ହେଲେ ଏଭଳି ଘଟଣାରେ ତୁରନ୍ତ ଆକ୍ସନ ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବାଲିଗୁଡ଼ା ପୋଲିସ କାହିଁକି ଜଣେ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରତି ଏଭଳି ଅବହେଳା କରିଛି ତା’ର ଜବାବ୍‌ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ।

   Related Posts