Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପହଞ୍ଚିବ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାୱତଙ୍କ ମରଶରୀର, ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ହେଲା ଲାଲସିଙ୍ଗି ପଞ୍ଚାୟତର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଧାନସଭା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହେବ RTPCR ଟେଷ୍ଟ : ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମହାନଦୀରେ କମିଛି ଜଳ ପ୍ରବାହ, ୫୧୬ ଚେକ୍ ଡ୍ୟାମ୍ କରିଛି ଛତିଶଗଡ : ଜଳସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତାକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ବିଜେପିର ଦାବି : ବ୍ୟାରିକେଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ପୋଲିସର ଲାଠିଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟରେ NIAର ୨ ଜଣିଆ ଟିମ୍, ମାଓ ନେତା ଦୁବାସୀ ଶଙ୍କରକୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଲୋଡିଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରସଙ୍ଗ : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ କହିଲେ- ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ବ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : କେନ୍ଦୁଆ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ଶନି ମନ୍ଦିରରୁ ଲୁଟ୍, ଦାନ ବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : ଛେଳି ଚୋରକୁ ଛେଚିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ, ପୋଲିସର ଜିମାଦେଲେ
  • ||

ଦେଢବର୍ଷର ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କଲା ସମ୍ପର୍କୀୟ ଦାଦା, ତାପରେ ଅଚେତ ଅବସ୍ଥାରେ ଜଂଗଲରେ ଛାଡି ଚାଲିଗଲା : ପୋଲିସର ଉଦାସୀନତା ନେଇ ଉଠିଲା ପ୍ରଶ୍ନ

13/12/2018 at 1:15 PM

ଫୁଲବାଣୀ୧୩|୧୨:କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା  ବାଲିଗୁଡ଼ା ଥାନା ବାରଖମାରେ ଦେଢ଼ବର୍ଷରଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଦାଦାର ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ବାଲିଗୁଡ଼ା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଚୁପ୍‌ ବସିଛି ପୋଲିସ । ଅଚେତ୍‌ ଅବସ୍ଥାରେ ଶିଶୁଟିକୁ ନିକଟସ୍ଥର ଜଙ୍ଗଲରୁ ଉଦ୍ଧାରକରି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ । ଶିଶୁଟିର ଅବସ୍ଥା ଭଲ ଥିବା ଡାକ୍ତର କହିଛନ୍ତି। ହେଲେ ପୂରା ଘଟଣାରେ ପୋଲିସର ନିସ୍କ୍ରିୟତାକୁ ନେଇ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ । …..

ସୋମବାର ଅପରାହ୍ଣରଘଟଣା । ଘର ବାରଣ୍ଡାରେ ଖେଳୁଥିଲା ଦେଢ଼ବର୍ଷର ଶିଶୁକନ୍ୟା । ତାକୁ  ଚକୋଲେଟ୍‌ କିଣି ଦେବାକୁ କହି ଉଠାଇ ନେଇଥିଲା ସମ୍ପର୍କୀୟଦାଦା ଚିଣ୍ଟୁ ଦଳବେହେରା । ରାତିରେ ନଫେରିବାରୁ ପରିବାର ଲୋକେ ଥାନାକୁ ଯାଇ ଅଭିଯୋଗ କଲେ । ହେଲେଚୁପ୍‌ ବସିଲା ପୋଲିସ । ରାତି ପାହି ସକାଳ ହେଲା । ବହୁ ଖୋଜା ଖୋଜି ପରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳୁ ପାଖଜଙ୍ଗଲରୁ ଶିଶୁଟିକୁ ଅଚେତ ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର କଲେ ପରିବାର ଲୋକ । ପ୍ରଥମେ ବାଲିଗୁଡ଼ା ଓ ପରେ ଫୁଲବାଣୀସଦର ମହକୁମା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଗଲା । ତେବେ ପିଲାଟିର ଅବସ୍ଥା ଭଲ ଥିବା କଥା କହିଛନ୍ତିଡାକ୍ତର । 

କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାବାଲିଗୁଡ଼ା ବାରଖମା ଅଂଚଳରେ ଘଟିଥିବା ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ପୋଲିସର ନିସ୍କ୍ରିୟତା ଉପରେ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ। ଯଦି ସୋମବାର ରାତିରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ବାଲିଗୁଡ଼ା ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଖୋଜିଥାନ୍ତା,ତାହେଲେ ହୁଏତ ଶିଶୁଟିକୁ ତା’ର ପିଶାଚ ଦାଦା କବଳରୁ ରକ୍ଷା କରାଯାଇପାରିଥାନ୍ତା । ହେଲେ ଶିଶୁଟିରଜୀବନ ଓ ତା’ର ସୁରକ୍ଷା ଚିନ୍ତା କରିନଥିଲା ପୋଲିସ ।

ପରିବାର ଲୋକେ ବାରମ୍ବାର ଥାନାକୁ ଦଉଡ଼ିବା ପରେ ପୋଲିସ ଏବେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା କହୁଛି । ହେଲେ ଏଭଳି ଘଟଣାରେ ତୁରନ୍ତ ଆକ୍ସନ ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବାଲିଗୁଡ଼ା ପୋଲିସ କାହିଁକି ଜଣେ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରତି ଏଭଳି ଅବହେଳା କରିଛି ତା’ର ଜବାବ୍‌ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ।

   Related Posts