Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ରାଜଧାନୀର ଜନଗହଳିପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଞ୍ଚଳରେ କିଭଳି ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଯୁବକ କରୁଛନ୍ତି ଅସଦାଚଣ ଦେଖନ୍ତୁ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ, ଅଭିଯୋଗ ପରେ ବି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନାହିଁ…

27/08/2019 at 8:21 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୭|୮: ନାବାଳିକାକୁ ଅସଦାଚରଣ । ଘଟଣା ଘଟିବାର ୬ ଦିନ ହୋଇଗଲାଣି । ମାତ୍ର ପୋଲିସର ହାତ ଖାଲି ।ଏଭଳି ଘଟଣାଟି  କୌଣସି ଉପାନ୍ତା ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟି ନାହିଁ । ଖୋଦ ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ବର ଏକ ଜନଗହଳୀ ପୂର୍ଣ ଇଲାକାରେ ଘଟିଛି ।

ଅସୁରକ୍ଷିତ ରାଜଧାନୀ । ସ୍ପଷ୍ଟ ଦିବାଲୋକରେ ନାବାଳିକାକୁ ଅସଦାଚରଣ କରୁଛି ଯୁବକ । ଏଭଳି ଘଟଣାଟି  କୌଣସି ଉପାନ୍ତା ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟି ନାହିଁ । ଖୋଦ ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ବର ଏକ ଜନଗହଳୀ ପୂର୍ଣ ଇଲାକାରେ ଘଟିଛି । ଘଟଣା ଘଟିବାର ୬ ଦିନ ହୋଇଗଲାଣି । ମାତ୍ର ପୋଲିସର ହାତ ଖାଲି । ନାବାଳିକାକୁ ଅସଦାଚରଣ କରିଥିବା ଯୌନ ପିପାସୁ ରାଜଧାନୀରେ ଅନାସୟରେ ବୁଲୁଛି ।

ଭଲ କରି ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ଫଟୋକୁ । ଇଏ ହେଉଛି ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସାଗର ଥାନା ଅଧିନସ୍ଥ ଶବର ସାହି ଲେନ୍ । ସମୟ ପାଖାପାଖି ସଂନ୍ଧ୍ୟା ୫ ଟା ବାଜି ୪୨ ମନିଟ୍ । ଜଣେ ନାବାଳିକା ଯୁବତୀ ସାଇକେଲରେ ଟିଉସନ ଯାଉଥଲେ । ଦେଖନ୍ତୁ କିଭଳି ସ୍କୁଟିରେ ଜଣେ ଯୁବକ  ନାବାଳିକା ଯୁବତୀଙ୍କୁ ପିଛା କରୁଛି ।

ପ୍ରଥମେ ତା ସହ କିଛି କଥା ହେଉଛି , ଯାହା ଫଟୋରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡି ଯାଉଛି । କଥା ହେବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଜବର ଜବରଦସ୍ତି ଅଟକାଉଛି । ପରେ ତା ସହ ଅସଧାଚରଣ କରୁଛି । ଏ ପୂରା ଘଟଣା ଏକ ସିସି ଟିଭିରେ କୈଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା ।

ଗତ ୨୧ ତାରିଖ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଏହାକୁ ନେଇ  ନାବାଳିକାଙ୍କର ପରିବାର ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା ଦାୟର କରିଥିଲେ । ମାତ୍ର ପୋଲିସ ଦୋଷୀକୁ ଏଯାଏ ପାଉନି । ଅପରପକ୍ଷରେ ଏହାକୁ ନେଇ ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି । ଦୋଷୀ ବିରୋଧରେ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯନୁଷ୍ଠାନ ହେବ ବୋଲି ଆଡିସିନାଲ ପୋଲିସ କମିଶନର ସଞ୍ଜୟ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ।

ରାଜଧାନୀରେ ବାରମ୍ବାର ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟୁଛି । ୨୦୧୮ ର ରେକର୍ଡ ଅନୁସାରେ ରାଜଧାନୀରେ ନାବାଳିକି ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା ପୂର୍ବ ବର୍ଷ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଥିଲା । ଯାହାକୁ ନେଇ କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ ସମାଲୋଚନାର ଶିକାର ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ଏହାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ପରୀ ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ।

ମାତ୍ର ଏତେସବୁ ପରେ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ଘଟଣା ସମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । କମିଶନରେଟ ପୋଲିସର କାର୍ଯ୍ୟାଶୈଳୀ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଏ ଦିଗରରେ ତ୍ବରିତ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ପୂର୍ବତନ ପୋଲିସ ଡିଜି ଏସ.ଏନ.ତିୱାରୀ କହିଛନ୍ତି ।

ନବାଳିକାକୁ ଅସଦାଚରଣ କରି ଅନାସାୟରେ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବୁଲୁଛି ଯୌନ ପିପାସୁ । ଘଟଣା ଘଟିବାର ୬ ଦିନ ହୋଇ ଗଲାଣି । ମାତ୍ର ଏଯାଏ ପୋଲିସ ହାତ ଖାଲି । ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡୁଛି ନବାଳିକା ଯୁବତୀଙ୍କ ପାଇଁ ରାଜଧାନୀ ସତରେ ଅସୁରକ୍ଷିତ ।

   Related Posts