Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭିସା ଉପରେ ଲାଗିଥିବା କଟକଣା ହଟାଇଲେ ସରକାର
  • ||
  • ଟ୍ୱିଟରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ କବିତା ଲେଖିଲେ ରାହୁଲ
  • ||
  • ମା’ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଛତର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ
  • ||
  • ରାୟଗଡାରେ ବୋଲେରୋ-ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିନା ଅନୁମତିରେ ଦାଢ଼ି ରଖି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ
  • ||
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ମୋବାଇଲରେ ନଗ୍ନ ଫଟୋ ଓ ତାପରେ ବ୍ଲାକମେଲିଂ: ସହିନପାରି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା ନାବାଳିକା, ପୋଲିସ ଆକ୍ସନକୁ ନେଇ ସନ୍ଦେହ

13/10/2018 at 6:12 PM

ପାରାଦୀପ ୧୩|୧୦: ମୋବାଇଲରେ ନଗ୍ନ ଫଟୋ ପଠାଇ ଗୋଟେ ଝିଅକୁ ବ୍ଲାକମେଲ୍କରୁଛନ୍ତି କିଛି ଯୁବକ । ଝିଅର ପରିବାରକୁ ୧୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି ।  ଟଙ୍କା ନଦେଲେ ସାନଝିଅକୁ ଉଠାଇ ନେବାକୁ ଧମକ ଦେଉଛନ୍ତି । ମୋବାଇଲରେ ନିଜ ଫଟୋ ଦେଖି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରୁଛି ଝିଅଟି । ଆଉ ହସ୍ପିଟାଲ ବେଡ୍ରେ ୧୩ଦିନ ଧରି ଜୀବନ ସହ ସଂଘର୍ଷ ପରେ ଶେଷରେ ଆଖି ବୁଜି ଦେଉଛି । ଅଭିଯୋଗ ପରେ ପୋଲିସ ଫଟୋ ପଠାଇଥିବା ଯୁବକକୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରୁଛି । ହେଲେ ତାସହିତ ଥିବା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଛାଡ଼ି ଦେଉଛି । କୁହାଯାଉଛି ପଲିଟିକାଲ ପ୍ରେସରରେ ପୋଲିସ ଅନ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଧରିବାକୁ ସାହସ କରୁନି । ଝିଅର ପରିବାର ଏବେ କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି ନ୍ୟାୟ ଭିକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି । ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ପାରାଦୀପ ଅଭୟଚାନ୍ଦପୁର ଥାନା ରଙ୍ଗିଆଗଡ଼ ମଝିବେଲାରି ଗାଁରୁ । ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ନେହୁରା ହେଉଛନ୍ତି ମୃତ ନାବାଳିକାଙ୍କ  ଅସହାୟ ପରିବାର । କାହିଁକି ନା ଏମାନେ ଆଖି ସାମ୍ନାରେ ନିଜ ନାବାଳିକା ଝିଅକୁ ଛଟପଟ ହୋଇ ମରିବାର ଦେଖିଛନ୍ତି । କାହିଁକି ନା କିଛି ଉତ୍ସୃଙ୍ଖଳ, କିଛି ବିକୃତ ମାନସିକ ଯୁବକଙ୍କ ପାଇଁ ନିଜର ଅଲିଅଳ ଝିଅକୁ ହରାଇବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି । କାହିଁକି ନାଅଭିଯୋଗ ପରେ ବି ପୋଲିସ ପଲିଟିକାଲ ପ୍ରେସରର ବଶବର୍ତ୍ତୀ ହୋଇ ହାତ ବାନ୍ଧି ବସିଥିବାର ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ।

୧୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦିଅ ନହେଲେ ତୁମ ସାନ ଝିଅକୁ ଉଠାଇ ନେଇ ରେପ୍କରିଦେବୁ । ଏମିତି ଧମକପୂର୍ଣ୍ଣ ଚିଠି, ଆଉ ମୋବାଇଲରେ ଝିଅର ନଗ୍ନ ଫଟୋ ପଠାଇ ବ୍ଲାକ୍ମେଲ୍କରୁଥିଲେ କିଛି ଯୁବକ । ଏସବୁ ଘଟଣା ପରେ ଗଲା ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୭ରେ ଝିଅଟି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲା । ଆଉ ୧୩ଦିନ କାଳ ହସ୍ପିଟାଲ ବେଡ୍ରେ ପଡ଼ି ପଡ଼ି ଶେଷରେ ଆଖି ବୁଝିଲା । ଅଭିଯୋଗ ପରେ ପୋଲିସ ଫଟୋ ପଠାଇଥିବା ଯୁବକ ଜୟ ପ୍ରକାଶ ସ୍ବାଇଁ ଓରଫ ସିତୁକୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି । ହେଲେ ସିତୁ ସହ ଥିବା ଅନ୍ୟ ଯୁବକମାନଙ୍କ ଦେହରେ ହାତ ମାରିବାକୁ ସାହସ କରିପାରୁନି । କୁହାଯାଉଛି ପଲିଟିକାଲ ପ୍ରେସରରେ ଆକ୍ସନ ନେବାକୁ ଡରୁଛି ପୋଲିସ । ପାରାଦୀପ ଅଭୟଚାନ୍ଦପୁର ଥାନା ରଙ୍ଗିଆଗଡ଼ ମଝିବେଲାରି ଗାଁରେ ଘଟିଥିବା ଏହି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଏସପି ଅବଗତ ଅଛନ୍ତି । ତାପରେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସର ଆକ୍ସନକୁ ନେଇ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ । କିଛି ରାଜନେତାଙ୍କ ଛତ୍ରଛାୟା ତଳେ ରହି ସମାଜରେ ଏମିତି ଉନ୍ମତକାଣ୍ଡ ଘଟାଉଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପୋଲିସ କଣ ପାଇଁ ଘଣ୍ଟ ଘୋଡ଼ାଉଛି । ଏମାନେ କଣ ସବୁ ଆଇନ୍କାନୁନ୍ର ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବରେ ? ପୂରା ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରି ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ନ୍ୟାୟ ପ୍ରଦାନ କରିବା ସହ ଅନ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ।

   Related Posts