Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଏସ୍‌ସିବିରୁ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ହାଇଦର ଫେରାର ଘଟଣା : ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ମଙ୍ଗଳାବାଗ ପୋଲିସ
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା କାର୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭୁବନେଶ୍ବରର ୩ଟି ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ସିଲ୍, ଖୁଲମଖୁଲା କୋଭିଡ୍ ନିୟମର କରିଥିଲେ ଉଲଂଘନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସୁରଟରୁ ଫେରୁଥିଲେ ପ୍ରବାସୀ, ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା କାର୍, ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ହାଇଦର ପାଇଁ ନଥିଲା ପୋଲିସ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା, କିନ୍ତୁ ପାଖରେ ଥିଲେ ଯୁବତୀ’ – ଲେଖାଶ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଆଜିଠାରୁ ୧୫ ଦିନ ସମ୍ବଲପୁର ବାର୍ ବନ୍ଦ, କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ସୋର : ସରିଥିଲା ନିର୍ବନ୍ଧ, ହେଲେ ପଡିପାରିଲାନି ହାତଗଣ୍ଠି, ଶେଷରେ କାହିଁକି ଝୁଲିପଡିଲେ ଯୁବତୀ ?
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନରୁ ଇନ୍ଦୋର ଯାଉଛନ୍ତି ୧୩ ଜୀବଜନ୍ତୁ, ଧଳା ବାଘୁଣୀ ଓ କଳା ବାଘ ସାମିଲ
  • ||
  • ସୋର : ରୂପା ରାଧାକୃଷ୍ଣ ମୂର୍ତ୍ତି ନେଇଗଲେ ଚୋର, ସୁନା-ରୂପା ଅଳଙ୍କାର ବି ଲୁଟ୍
  • ||

ମୋବାଇଲରେ ନଗ୍ନ ଫଟୋ ଓ ତାପରେ ବ୍ଲାକମେଲିଂ: ସହିନପାରି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା ନାବାଳିକା, ପୋଲିସ ଆକ୍ସନକୁ ନେଇ ସନ୍ଦେହ

13/10/2018 at 6:12 PM

ପାରାଦୀପ ୧୩|୧୦: ମୋବାଇଲରେ ନଗ୍ନ ଫଟୋ ପଠାଇ ଗୋଟେ ଝିଅକୁ ବ୍ଲାକମେଲ୍କରୁଛନ୍ତି କିଛି ଯୁବକ । ଝିଅର ପରିବାରକୁ ୧୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି ।  ଟଙ୍କା ନଦେଲେ ସାନଝିଅକୁ ଉଠାଇ ନେବାକୁ ଧମକ ଦେଉଛନ୍ତି । ମୋବାଇଲରେ ନିଜ ଫଟୋ ଦେଖି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରୁଛି ଝିଅଟି । ଆଉ ହସ୍ପିଟାଲ ବେଡ୍ରେ ୧୩ଦିନ ଧରି ଜୀବନ ସହ ସଂଘର୍ଷ ପରେ ଶେଷରେ ଆଖି ବୁଜି ଦେଉଛି । ଅଭିଯୋଗ ପରେ ପୋଲିସ ଫଟୋ ପଠାଇଥିବା ଯୁବକକୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରୁଛି । ହେଲେ ତାସହିତ ଥିବା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଛାଡ଼ି ଦେଉଛି । କୁହାଯାଉଛି ପଲିଟିକାଲ ପ୍ରେସରରେ ପୋଲିସ ଅନ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଧରିବାକୁ ସାହସ କରୁନି । ଝିଅର ପରିବାର ଏବେ କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି ନ୍ୟାୟ ଭିକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି । ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ପାରାଦୀପ ଅଭୟଚାନ୍ଦପୁର ଥାନା ରଙ୍ଗିଆଗଡ଼ ମଝିବେଲାରି ଗାଁରୁ । ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ନେହୁରା ହେଉଛନ୍ତି ମୃତ ନାବାଳିକାଙ୍କ  ଅସହାୟ ପରିବାର । କାହିଁକି ନା ଏମାନେ ଆଖି ସାମ୍ନାରେ ନିଜ ନାବାଳିକା ଝିଅକୁ ଛଟପଟ ହୋଇ ମରିବାର ଦେଖିଛନ୍ତି । କାହିଁକି ନା କିଛି ଉତ୍ସୃଙ୍ଖଳ, କିଛି ବିକୃତ ମାନସିକ ଯୁବକଙ୍କ ପାଇଁ ନିଜର ଅଲିଅଳ ଝିଅକୁ ହରାଇବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି । କାହିଁକି ନାଅଭିଯୋଗ ପରେ ବି ପୋଲିସ ପଲିଟିକାଲ ପ୍ରେସରର ବଶବର୍ତ୍ତୀ ହୋଇ ହାତ ବାନ୍ଧି ବସିଥିବାର ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ।

୧୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦିଅ ନହେଲେ ତୁମ ସାନ ଝିଅକୁ ଉଠାଇ ନେଇ ରେପ୍କରିଦେବୁ । ଏମିତି ଧମକପୂର୍ଣ୍ଣ ଚିଠି, ଆଉ ମୋବାଇଲରେ ଝିଅର ନଗ୍ନ ଫଟୋ ପଠାଇ ବ୍ଲାକ୍ମେଲ୍କରୁଥିଲେ କିଛି ଯୁବକ । ଏସବୁ ଘଟଣା ପରେ ଗଲା ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୭ରେ ଝିଅଟି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲା । ଆଉ ୧୩ଦିନ କାଳ ହସ୍ପିଟାଲ ବେଡ୍ରେ ପଡ଼ି ପଡ଼ି ଶେଷରେ ଆଖି ବୁଝିଲା । ଅଭିଯୋଗ ପରେ ପୋଲିସ ଫଟୋ ପଠାଇଥିବା ଯୁବକ ଜୟ ପ୍ରକାଶ ସ୍ବାଇଁ ଓରଫ ସିତୁକୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି । ହେଲେ ସିତୁ ସହ ଥିବା ଅନ୍ୟ ଯୁବକମାନଙ୍କ ଦେହରେ ହାତ ମାରିବାକୁ ସାହସ କରିପାରୁନି । କୁହାଯାଉଛି ପଲିଟିକାଲ ପ୍ରେସରରେ ଆକ୍ସନ ନେବାକୁ ଡରୁଛି ପୋଲିସ । ପାରାଦୀପ ଅଭୟଚାନ୍ଦପୁର ଥାନା ରଙ୍ଗିଆଗଡ଼ ମଝିବେଲାରି ଗାଁରେ ଘଟିଥିବା ଏହି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଏସପି ଅବଗତ ଅଛନ୍ତି । ତାପରେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସର ଆକ୍ସନକୁ ନେଇ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ । କିଛି ରାଜନେତାଙ୍କ ଛତ୍ରଛାୟା ତଳେ ରହି ସମାଜରେ ଏମିତି ଉନ୍ମତକାଣ୍ଡ ଘଟାଉଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପୋଲିସ କଣ ପାଇଁ ଘଣ୍ଟ ଘୋଡ଼ାଉଛି । ଏମାନେ କଣ ସବୁ ଆଇନ୍କାନୁନ୍ର ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବରେ ? ପୂରା ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରି ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ନ୍ୟାୟ ପ୍ରଦାନ କରିବା ସହ ଅନ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ।

   Related Posts