Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଦ୍ମ ସମ୍ମାନ ଘୋଷଣା: ୩ଟି ବର୍ଗରେ ମୋଟ ୧୧୯ ଜଣ ପାଇବେ ସମ୍ମାନ
  • ||
  • ବଜେଟ୍‌ ଡେ’ରେ ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟ ଚଲୋ: ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ କୃଷକ ଦେଲେ ଡାକରା
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲେଣି କୁଲଡିହା ହାତୀପଲ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ବ୍ୟାପକ ଫସଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଫେବୃଆରୀ ୧୪ରୁ ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ୍ ଆଗରେ ମା’ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୦ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୪୩୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ବାଇକ୍ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଧାନ ଡୋଲି ଓଲଟିପଡି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ବାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୨୦୩ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବରଗଡ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବରଗଡ ଜିଲ୍ଲା ଭଟଲି ବ୍ଲକ୍ କେଲେଙ୍ଗାପାଲିର ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ
  • ||

ପୋଖରନ ଫାୟାରିଂ ରେଞ୍ଜରୁ ବୋମା ଉଠାଇ ଆଣିଥିଲା ୧୨ବର୍ଷୀୟ ନାବାଳକ : ବିସ୍ଫୋରଣରେ ମୃତ୍ୟୁ

7/12/2020 at 10:36 AM

ଜୟସାଲମେର ୭/୧୨: ରାଜସ୍ଥାନର ପୋଖରନରେ ଜଣେ ନାବାଳକ ସେନାବାହିନୀ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ବୋମାର ଶିକାର ହୋଇଛି। ସେନା ଦ୍ବାରା ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଥିବା ସତ୍ବେ ଏହି ବୋମା ଫାଟିନଥିଲା। ପୋଖରଣ ଫିଲ୍ଡ ଫାୟରିଂ ରେଞ୍ଜରେ ନାବାଳକଟିକୁ ବୋମା ମିଳିଥିଲା। ନାବାଳକ ନିଜ ସିହ ବୋମାଟିକୁ ନେଇ ଆସି ତା ସହ ଲାଗିଥିଲା। ସେତିକିବେଳେ ଜୋରଦାର ବିସ୍ଫୋରଣ ହେବାରୁ ୧୧ବର୍ଷୀୟ ବାଳକର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା।

ଜୟସାଲମେର ୭/୧୨: ରାଜସ୍ଥାନର ପୋଖରନରେ ଜଣେ ନାବାଳକ ସେନାବାହିନୀ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ବୋମାର ଶିକାର ହୋଇଛି। ସେନା ଦ୍ବାରା ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଥିବା ସତ୍ବେ ଏହି ବୋମା ଫାଟିନଥିଲା। ପୋଖରଣ ଫିଲ୍ଡ ଫାୟରିଂ ରେଞ୍ଜରେ ନାବାଳକଟିକୁ ବୋମା ମିଳିଥିଲା। ନାବାଳକ ନିଜ ସିହ ବୋମାଟିକୁ ନେଇ ଆସି ତା ସହ ଲାଗିଥିଲା। ସେତିକିବେଳେ ଜୋରଦାର ବିସ୍ଫୋରଣ ହେବାରୁ ୧୧ବର୍ଷୀୟ ବାଳକର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା।

ପୋଲିସର କହିବା ଅନୁସାରେ ଏହି ଘଟଣା ଜୟସାଲମେରର ଲାଠି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର। ଏଠାରେ ପୋଖରଣ ଫିଲ୍ଡ ଫାୟରିଂ ରେଞ୍ଜରୁ ଶ୍ରବଣ ସିଂହ ନାମକ ୧୧ବର୍ଷୀୟ ଛେଳିଚରାଳି ବାଳକ ଏକ ବୋମାକୁ ଉଠାଇ ନେଇ ଆସିଥିଲା।

ନାବାଳକ ଏହି ବୋମା ସହ ଲାଗିଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ସେଥିରେ ଜୋରଦାର ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିଲା ଯାହା ଫଳରେ ୧୧ବର୍ଷୀୟ ଚରାଳିର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଛି। ତା ସହ ଥିବା ଆଉ ଜଣେ ୧୨ବର୍ଷୀୟ ଛେଳିଚରାଳି ବାଳକ ମହିପାଲ ସିଂହ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ନାବାଳକଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଯୋଧପୁର ପାଇଁ ରେଫର କରାଯାଇଛି ଯାହା ପରେ ତା ଅବସ୍ଥା ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ରହିଛି।

ଘଟଣା ପ​‌ରେ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକେ ଭୟଭୀତ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ଘଟଣାର ସୂଚନା ମିଳିବା ମାତ୍ରେ ପୋଲିସ୍ ଏବଂ ସେନା ଅଧିକାରୀ ମଧ୍ୟ ସେଠା​‌ରେ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ତଦନ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ କିଛି ପେଲେଟସ୍ ଏବଂ ସେନାବାହିନୀଙ୍କ ବ୍ୟବହୃତ କିଛି ଜିନିଷ ମଧ୍ୟ ମିଳିଛି।

ମୃତ ଶ୍ରବଣ ସିଂହଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ୧୧ବର୍ଷୀୟ ଶ୍ରବଣ ସିଂହ ଏବଂ ୧୨ବର୍ଷୀୟ ମହିପାଲ ସିଂହ ପୋଖରନ ଫାୟାରିଂ ରେଞ୍ଜ ପାଖକୁ ଛେଳି ଚରାଇବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେମାନେ ରେଞ୍ଜ ଭିତରକୁ ଯାଇ ବୋମା ଉଠାଇ ଆଣିଥିଲେ।

   Related Posts