Monday, September 16, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଫେକ୍ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲି ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ନାବାଳକକୁ ହେପାଜତକୁ ନେଲା ପୋଲିସ

ସମ୍ବଲପୁର ୧୩|୬: ଫେକ୍ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାଁରେ ଟଙ୍କା ଠକେଇ କରୁଥିବା ନାବାଳକକୁ ହେପାଜତକୁ ନେଲା ପୋଲିସ । ସମ୍ବଲପୁର ଟାଉନଥାନା, ବଲାଙ୍ଗୀର ଟାଉନ ଥାନା ସମେତ ୪ଟି ଥାନାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର ନାଁରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଧାୟକ ଏବଂ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନାଁରେ ଫେକ୍ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲି ସେଥିରୁ ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ଧମକାଉଥିଲା । ମଦ ମାଫିଆ, ଠିକାଦାର ଏବଂ ପଥର ଖଣି ମାଲିକଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରୁଥିଲା ନାବାଳକ ଅଭିଯୁକ୍ତ । ଏଥିଲାଗି ଅତି ଚତୁରତାର ସହ ହ୍ବାଟସ ଆପ୍ ଏବଂ ଫେସବୁକ୍ ଆକାଉଣ୍ଟ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲା । ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସ, ବଲାଙ୍ଗିର ବିଧାୟକ ନରସିଂହ ମିଶ୍ର, ସମ୍ବଲପୁର ବିଧାୟକ ଜୟନାରାୟଣ ମିଶ୍ର ଏବଂ ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନାଁରେ ଠକେଇ କରୁଥିଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ ନାବାଳକ । ଏନେଇ ସମ୍ବଲପୁର ସାଇବର କ୍ରାଇମ ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା । ପୂର୍ବତନ ଉପ ନଗରପାଳ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ସାହାଙ୍କୁ ଜଣେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନାଁରେ ଚାନ୍ଦା ମାଗିବା ବେଳେ ତାଙ୍କର ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ସତ୍ୟା ସତ୍ୟ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଦିଆଯାଇଥିବା ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ପୋଲିସ ସହାୟତାରେ ଏକ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜମା କରିଥିଲେ । ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ସେହି ଆକାଉଣ୍ଟର ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ମିଳିବା ପରେ ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତର ଘରେ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲା । ଅଭିଯୁକ୍ତ ମୋବାଇଲରୁ ଯେଉଁ ତଥ୍ୟ ମିଳିଥିଲା ତାହା ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ବାସ କରି ପାରିନଥିଲା । ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିରୋଧରେ ଆଇପିସି ଧାରା ୪୧୯, ୪୨୦ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ପୁରୀ ଘଟଣାରେ ସାଇବର ପେଲିସ ତଦନ୍ତ କରୁଛି ।

126 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର