Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୀଳଗିରି : ଛିଣ୍ଡି ପଡିଲା ୧୧କେଭି ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମାର୍ଚ୍ଚ ପହିଲାରୁ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଟିକା, ୧୨ଟି ସରକାରୀ ଓ ୧୦ଟି ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ଋଷିକୁଲ୍ୟା ନଦୀପଠାରୁ ଆନ୍ଧ୍ରକୁ ବାଲି ଚାଲାଣ ଘଟଣା : ୭ଟି ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍ ଜବତ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ୫ରାଜ୍ୟ ଫେରନ୍ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କଟକଣା : ରହିବେ ୭ଦିନ ହୋମ୍ ଆଇସୋଲେସନ୍‌ରେ
  • ||
  • ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ବିଏସଏଫ ଯବାନ, କମ୍ବିଂ ବେଳେ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିସ୍ପୋରକ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୧୦୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ସାରୁଆରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ବାରିପଦା : କୋଭିଡ ନିୟମକୁ ବେଖାତିର, ୫ଟି ଦୋକାନ ସିଲ୍‌
  • ||

‘ତାଣ୍ଡବ’ ୱେବ୍ ସିରିଜ୍‌କୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ତାଣ୍ଡବ: କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିପାରେ ସୂଚନା ଓ ପ୍ରସାରଣ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ

18/01/2021 at 5:04 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୮/୦୧ : ସୈଫ ଅଲି ଖାନଙ୍କ ୱେବ ସିରିଜ ‘ତାଣ୍ଡବ’କୁ ନେଇ ତାଣ୍ଡବ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଫିଲ୍ମକୁ ନେଇ ଓଟିଟିରେ ଦିଆଯାଉଥିବା ଆପତ୍ତିଜନକ କମେଣ୍ଟକୁ ନେଇ ସୂଚନା ଓ ପ୍ରସାରଣ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଆଲର୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସୂଚନା ଓ ପ୍ରସାରଣ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରେ। ୱେବ ସିରିଜକୁ ନେଇ ଉଠୁଥିବା ବିବାଦକୁ ନେଇ ଆଜି ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ବୈଠକ ହୋଇଛି। ସରକାର ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଓଟିଟି ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ରିଲିଜ୍ ହେଉଥିବା ଫିଲ୍ମ ବା କଣ୍ଟେଣ୍ଟକୁ ନେଇ ସେଲ୍ଫ ରେଗୁଲେସନ୍ କୋଡ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ। ଯଦି ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ନିଜେ କୋଡ଼ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନ କରନ୍ତି ତାହେଲେ ସରକାର ନିଜେ କୋଡ୍ ତିଆରି କରିବାକୁ ବିଚାର କରିବେ।

ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଅଭିବ୍ୟକ୍ତିର ସ୍ୱାଧୀନତା ମଧ୍ୟ କିଛି ଦାୟିତ୍ୱ ମଧ୍ୟ ନିହିତ। କ୍ରିଏଟିଭ୍ ଫ୍ରିଡମ୍ ନାଁରେ ଆଇନ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ବିଗାଡିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ। ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ, କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଅଧିକାଂଶ ଫିଲ୍ମ ଓଟିଟି ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ରିଲିଜ ହେଉଛି। ଯଦି ଏହିସବୁ ଫିଲ୍ମ ବଡ ପରଦାରେ ରିଲିଜ ହୋଇଥାନ୍ତା ତାହେଲେ CBFC  ଓ Cable TV Regulation Act ର କଣ୍ଟେଣ୍ଟ ଗାଇଡଲାଇନ ପାଳନ କରିବାକୁ ପଡିଥାନ୍ତା।

ଟ୍ୱିଟରରେ ବିବାଦ ହେବାପରେ ଏବଂ ରାମ କଦମଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍ ପରେ ଚିକିତ୍ସା ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ବିଶ୍ୱାସ ସାରଙ୍ଗ ସୂଚନା ଓ ପ୍ରସାରଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ଜବଡେକରଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି। ଚିଠିରେ ସେ ତାଣ୍ଡବ ୱେବ ସିରିଜ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇବାକୁ ଏବଂ ଓଟିଟି ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ପାଇଁ ଦୃଢ ଆଇନ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ଅନେକ ନେତା ଆରୋପ ଲଗାଇଛନ୍ତି ଯେ ଫିଲ୍ମରେ ହିନ୍ଦୁ ଦେବାଦେବୀଙ୍କୁ ଅପମାନିତ କରାଯାଇଛି। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ବିଜେପି ତରଫରୁ ରାମ କଦମଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ରବିବାର ଦିନ ରାମ କଦମ ଟ୍ୱିଟ କରିଥିଲେ ଯେ ସୋମବାର ଦିନ ମୁମ୍ବାଇରେ ଆମାଜନ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ ହେବ ଏବଂ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯିବ।

   Related Posts