Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ସ୍କର୍ପିଓ ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗାଡିରେ ଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ
  • ||
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ଖଣିରେ ଧସିଲା ମାଟି ଅତଡ଼ା : ଚାଲିଗଲା ୬ଜୀବନ, ଦବି ରହିଛନ୍ତି ଅନେକ

13/06/2020 at 4:07 PM

ଭୋପାଳ ୧୩।୦୬:  ଦାଉ ସାଜିଲା ମାଟି ଅତଡା । କାମ କରୁଥିବା ବେଳେ ଖସି ପଡିଲା ମାଟି ଅତଡା ।  ଶନିବାର ଦିନ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଶାହଦୋଲରେ ଏକ ଖଣିରୁ ମାଟି ଅତଡା ଖସି ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।   ଶାହଦୋଲରେ ଥିବା ଧଳାମାଟି ଖଣି ମାଟି ଅତଡା ଖସିଯିବାରୁ ୬ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ  ଚାରି ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ତେବେ ମାଟି ଅତଡା ଖସିବା ଦ୍ୱାରା କିଛି ଲୋକ ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ରହିଥିବା ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟ କରାଯାଉଛି । ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ଓ ପ୍ରଶାସନ ପହଞ୍ଚି ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରଖିଛି ।  ସେପଟେ ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଖବର ଜାଣିବା ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଘଟଣାରେ ଶୋକବ୍ୟକ୍ତ କରିବା ସହ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାର ପାଇଁ ଅନୁକମ୍ପା ରାଶିର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରତ୍ୟେକ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ୪-୪ ଲକ୍ଷ ଲେଖାଏଁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହ୍ୱାନ ।

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ବିହୁରି ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନର ପାପରେଡି ଗାଁରେ ଘଟିଛି ।  ଖଣିରେ ଫସି ରହିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପାଇଁ ଏଠାରେ ପ୍ରଶାସନ ଜେସିବି ମେସିନ ସାହାର୍ଯ୍ୟରେ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରଖିଛି । କିନ୍ତୁ ବର୍ଷା ହେତୁ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଏବଂ ଏସପି ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଶୁକ୍ଲା ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି । ଘଟଣା କିପରି ଘଟିଲା ତାହାର ମଧ୍ୟ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି । ସେପଟେ  ଗୁରୁତର ଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ନିକଟସ୍ଥ ମେଡିକାଲକୁ ପଠାଯାଇଛି । ଆବଶ୍ୟକ ପଡିଲେ ଉଦ୍ଧାରକାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଅଧିକ ଦଳ ଯୋଗାଡ କରାଯିବା ବୋଲି ସୂଚନା ରହିଛି ।  

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଅଘଟଣ ଘଟିଥିବା ଅଞ୍ଚଳରେ ଅବୈଧ ରୂପରେ ଖଣି ଖୋଳା ଚାଲିଥିଲା । ନିଜ ଜମିରେ ବେଆଇନ ଭାବରେ ଖଣି ଖନନ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲୁରହିଥିଲା । ଗାଁଲୋକେ ଏଠାରୁ ମାଟି ଖୋଳି ନିଜ କାମରେ ଲଗାଇଥାନ୍ତି । ବେଆଇନ୍‌ ଭାବେ ଏଠାରୁ ମଧ୍ୟ ବେପାରୀଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରାଯାଇଥାଏ ବୋଲି ସୂଚନା ରହିଛି ।  

   Related Posts