Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁଣ୍ଡଳିରୁ ଭାସି ଯାଇଛି ହାତୀ, ଠାବ ହୋଇପାରିନି ଅବସ୍ଥିତି
  • ||
  • ଅରିନ୍ଦମ ଦାସଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି, ଗୁରୁତରଙ୍କ ଆସୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା
  • ||
  • ଉଦଳା : ନିଜେ ବିଷ ପିଇ ଦୁଇ ଶିଶୁ କନ୍ୟାଙ୍କୁ ପିଆଇଦେଲା, ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ଚାଲିଗଲା ମା’ର ଜୀବନ
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀରେ ବୋଟ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସମ୍ବାଦଦାତା ଅରିନ୍ଦମ୍ ଦାସଙ୍କ ଅକାଳ ବିୟୋଗ, ଗଜ ଉଦ୍ଧାର ଖବର ଆଣିବାକୁ ଓଡ୍ରାଫ୍ ଟିମ୍ ସହ ଯାଇଥିଲେ
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜରେ ଫସିଥିବା ହାତୀକୁ ଉଦ୍ଧାର ବେଳେ ଓଲଟିଲା ଓଡ୍ରାଫ୍ ବୋଟ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର କୋର୍ଟ ପରିସର ୩ଦିନ ସିଲ୍, ଜୁଡିସିଆଲ୍ କର୍ମଚାରୀ ଓ ଆଇନଜୀବୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୩୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତା ଫଡନାଭୀସଙ୍କ ଶରଣରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା, କହିଲେ- ‘ଆମ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କର’
  • ||
  • ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା, ବଢୁଛି ହୀରାକୁଦର ଜଳସ୍ତର
  • ||

କାଶ୍ମୀର ଭିତରକୁ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରୁଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଜୀବନ ନେଇ ଫେରିବନି, ପୁଲୱାମାରେ ପଡ଼ିଥିବା ପ୍ରତି ବୁନ୍ଦା ରକ୍ତର ହିସାବ କଣ ହେବ ତାକୁ ନେଇ ଚାଲିଛି ଆଲୋଚନା

19/02/2019 at 7:16 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୯|୨: ଇମ୍ରାନ ଖାନ ୬ ଦିନ ପରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଥିଲେ। ତେବେ ତା ପୂର୍ବରୁ ଶ୍ରୀନଗରରେ ଭାରତୀୟ ସେନା କରିଥିଲା ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ। ଆଉ ଏଥିରେ ଲେଫଟନାଣ୍ଟ କର୍ଣ୍ଣେଲ କେ.ଜେ.ଏସ ଢିଲୋଁ ସିଧାସିଧା ଶୁଣାଇଥିଲେ ଯିଏ ବନ୍ଧୁକ ଉଠେଇବ ସେ ମରିବ। ଗୋଟିଏ ପଟେ ପୁଲୱାମା ଘଟଣାକୁ ଆଇଏସଆଇ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରୁଥିଲା ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ ସେପଟେ କାଶ୍ମୀରର ପଥଭ୍ରଷ୍ଟ ଯୁବକଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲେ ଆତଙ୍କବାଦର ରାସ୍ତା ଛାଡ଼ ନହେଲେ ମୃତ୍ୟୁ ।….

ଯିଏ ବନ୍ଧୁକ ଉଠାଇବ ସେ ମରିବ। ସେନା ଆଉ ଛାଡ଼ିବା ମୁଡରେ ନାହିଁ। କାଶ୍ମୀର ଭିତରକୁ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରୁଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଜୀବନ ନେଇ ଫେରିବନି। ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଶହେ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ କୌଣସି ଆତଙ୍କବାଦୀକୁ ତାର କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଗ୍ୟସ୍ଥାନକୁ ପଠାଇଛି ସେନା। ଆଜି ଶ୍ରୀନଗରରେ ସେନା, ସିଆରପିଏଫ ଏବଂ କାଶ୍ମୀର ପୋଲିସ ମିଳିତ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏମିତି କିଛି ରୋକଠୋକ୍‌ ବାଣୀ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଯାହାର ନେତୃତ୍ବ ନେଉଥିଲେ ସେନାର ଲେ୍ପଟନାଣ୍ଟ ଜେନେରାଲ କେ.ଜେ.ଏସ ଢିଲୋଁ।ଜୈସ ଏ ମହମ୍ମଦ ଆଇଏସଆଇର ବଚ୍ଚା, ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣକୁ ଆଇଏସଆଇ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରୁଥିଲା ବୋଲି ଢିଲୋଁ କହିଥିଲେ।

ସେନା କାଶ୍ମୀରର ପଥଭ୍ରଷ୍ଟ ଯୁବକ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ଉଭୟକୁ ଚରମବାଣୀ ଶୁଣାଇଥିବା ବେଳେ ଏଣେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରଳାୟରେ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ ସିଆରପିଏଫ ଡିଜି ଆର ଆର ଭଟନାଗର, ଡଜି ବିଏସଏଫ, ଏନଏସଏ ଅଜିତ ଡୋଭାଲ । ପୁଲୱାମାରେ ପଡ଼ିଥିବା ପ୍ରତି ବୁନ୍ଦା ରକ୍ତର ହିସାବ କଣ ହେବ ତାର ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା।

ଗୋଟିଏ ପଟେ ପାକିସ୍ତାନ ବାରମ୍ବାର କହୁଛି ଯେ କାଶ୍ମୀରର ଯୁବକ ହିଁ ଏଭଳି କାଣ୍ଡ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ସେନା ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଦେବାକୁ ଚାହିଁଛି ଏଣିକି କୌଣିସି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବନି।

   Related Posts