Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶରେ ସଜେଇ ହେବେ ଶ୍ରୀଜିଉ, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି
  • ||
  • କୋଇଲା ଖଣି ଆବଣ୍ଟନ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଟି ତଳୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜନଗର : ଭୋଗ ଖାଇ ୧୫୦ ଅସୁସ୍ଥ, ୩୦ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡିଗଲା ମାଛଧରା ଟ୍ରଲର, ୫ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪୮୦କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ବାପା-ଝିଅ-ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା ଟ୍ରକ, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||

ଷ୍ଟିଂ ଅପରେସନ/ ଦେଖନ୍ତୁ କେମିତି ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଲୁଟୁଛନ୍ତି ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଚାଉଳ…

25/10/2019 at 4:32 PM

ସୋନପୁର (ଧୀରେନ୍ଦ୍ର ଦାନୀ) ୨୫|୧୦: ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବାକୁ ସରକାର କରିଛନ୍ତି ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ  ଯୋଜନା । କିନ୍ତୁ ପିଲାଙ୍କ ପାଖରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭେ।ଜନ ପହଞ୍ଚିଲେ ତ । କହିବାର ତାପ୍ତର୍ଯ୍ୟ ହେଲା ହରିଲୁଟ୍ ହେଉଛି ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭେ।ଜନ ଚାଉଳ । ଆଉ ଏହି ଦୁର୍ନିତିରେ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି ଖୋଦ୍ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ । ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ପିଲାଙ୍କ ଏମଡିଏମ ଚାଉଳ  ଖାଇଯାଉଛନ୍ତି ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଆଉ ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟ ଏଜେଣ୍ଟ ।ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁରରୁ ଦେଖିବା ଏହି ରିପେ।ର୍ଟ । 

ପିଲାଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସହ ସାଂଘାତିକ ଖେଳ । ଲୁଟ୍ ହେଉଛି ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭେ।ଜନ । ଖାଲି ଲୁଟ ହେଉନି ବଦଳରେ ଦିଆଯାଉଛି ନିମ୍ନମାନର ଚାଉଳ । ଏକଥା ଆମେ କହୁନୁ । ନ୍ୟୁଜ ସେଭେନ ହାତରେ ଲାଗିଥିବା ଏକ ଭିଜୁଆଲ ଦୁର୍ନୀତିକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରୁଛି । କେମିତି ବସ୍ତା ଖେ।ଲା ଯାଉଛି । ମନ ଇଛା ଚାଉଳ ବାହାର କରୁଛନ୍ତି । ଆଉ ପେ।କ ସାଲୁବାଲୁ ନିମ୍ନମାନର ଚାଉଳ ଭର୍ତ୍ତି କରି ସିଲ ହେଉଛି ବସ୍ତା ।

ଏମିତି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ସୋନପୁର ବିଇଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ । ସ୍କୁଲ ଯିବାକୁ ଥିବା ଏମଡିଏମ ଚାଉଳକୁ ସିଧା ସରକାରୀ ଗୋଦାମରୁ ଉଠାଇ ଏଠାକୁ ଅଣାଯାଉଛି । ଆଉ ୩ରୁ ୫ କେଜି ଚାଉଳ ବାହାର କରି ବସ୍ତା ସିଲେଇ କରିଦିଆଯାଉଛି । ଏହି ଦୁର୍ନିତିରେ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସିଧାସଳଖ ସମ୍ପୃକ୍ତି ଥିବା ଅଭିଯେ।ଗ ହେ।ଇଛି । 

ସରକାରୀ ଗୋଦାମରୁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଗୁଡିକୁ ଚାଉଳ ପହଂଚାଇବା ଦାୟିତ୍ବ ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟ ଏଜେଣ୍ଟଙ୍କର । ଚାଉଳ ସିଧାସଳଖ ସ୍କୁଲରେ ପହଞ୍ଚି ଓଜନ ହେବାର ନିୟମ ରହିଛି । କିନ୍ତୁ ଏଠି ସରକାରୀ ନିୟମକୁ ଖୋଲାଖଲି ଉଲଂଘନ କରାଯାଉଛି । ସେପଟେ ଚାଉଳ ବାଣ୍ଟିବା ରେ ଅସୁବିଧା ଯେ।ଗୁଁ ବିଇଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଚାଉଳ ରଖାଯାଉଥିବା ସଫେଇ ଦେଇଛନ୍ତି  ବିଇଓ । ଅପରପକ୍ଷରେ ଘଟଣାକୁ ଗୁରୁତ୍ବର ସହ ନେଇଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାପାଳ । ତୁରନ୍ତ ତଦନ୍ତ କରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭେ।ଜନ ସିଧାସଳଖ ଗେ।ଦାମରୁ ଉଠାଯାଇ ସ୍କୁଲକୁ ଆସିବା କଥା । ତେବେ କେଉଁ ଉଦେଶ୍ୟରେ ବିଇଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଗଲା ଚାଉଳ ? ଯଦି ଚାଉଳ ରଖାଯିବାକୁ ଯାଇଥିଲା,  କ’ଣ ପାଇଁ ଖେ।ଲାଯାଇଥିଲା ବସ୍ତା ?ଏସବୁର ତଦନ୍ତ କରି ଦେ।ଷୀକୁ ତୁରନ୍ତ ଦଣ୍ଡ ଦେବାକୁ ସାଧାରଣରେ ଦାବି ହେଉଛି ।

   Related Posts